Jump to content

Solo

Members
 • Content Count

  10,572
 • Joined

 • Days Won

  8

Everything posted by Solo

 1. Solo

  Fotele w F/A-18D

  Faktycznie, teraz to widzę. W takim razie chyba wezmę te foteliki, dzięki.
 2. Ja bym powiedział że wniosków to nie wyciągnęli i nie wyciągają modelarze, skoro to jego błoto wciąż kupują i usiłują tym malować. Dla mnie jego farby nie nadają się nawet do pędzla - kupiłem swego czasu kilka i próbowałem tym coś zrobić - nijak się nie da. Jakieś to wodniste, ścieka, koloru nie zostawia. Naturalnie zapewne te farby są za dobre na takiego marnego modelarza jak ja, ale mimo wszystko nie polecałbym. Jego washy podobnie.
 3. Solo

  Fotele w F/A-18D

  Według książki Jake'a Melampy wersje foteli w F/A-18D nie różnią zewnętrznie niczym, a wewnętrznie praktycznie różnica polega na tym, że są odpalane w różnych sekwencjach. Pytanie wciąż jest aktualne: czy foteliki Edka do F-14D mogą zostać użyte w F/A-18D. Na moje oko jedyna różnica to te "rogi" jakie mają fotele Tomcata, ale to łatwo usunąć z zestawu Eduarda. Reszta moim zdaniem mniej więcej wygląda tak samo.
 4. Solo

  Fotele w F/A-18D

  No serio? Tyle to ja sam wiem, ale pytam o co innego: czy fotele które wypuścił F-14D mogą być użyte do niektórych F/A-18D? Ktoś wie?
 5. Solo

  Fotele w F/A-18D

  Małe pytanie, bo niby sprawa łatwa do znalezienia w sieci, ale jednak mam wątpliwości: czy F/A-18D mógł być wyposażony w te same fotele co F-14D: SJU-17? Czytałem że F/A-18D był wyposażony w te fotele ale nie od samego początku, więc nie każda maszyna je miała, ale jednak czy te późniejsze na pewno miały te fotele? I czy były to dokładnie te same wersje co w Tomkacie? Pytam bo chciałbym mojego F/A-18D wyposażyć w foteliki które niedawno Edek wypuścił do TTD, ale nie chciałbym jakiejś merytorycznej zbrodni popełnić.
 6. Solo

  Aerograf cz.2

  Szczerze mówiąc do tej pory to ja przez te wszystkie lata malowałem bez maski. Chyba jednak to zmienię.
 7. To nie jest kwestia umiejętności, tylko chęci. Pytałeś o model przyjazny, a ten Fine Molds jest nie tylko przepiękny i świetnie zdetalowany, ale również bardzo dobrze spasowany. Może zepsujesz malowanie, ale składać się będzie przyjemnie. Inna sprawa to że faktycznie teraz jest trudno dostępny w Polsce chyba.
 8. Fujimi ponoć całkiem przyzwoity zestaw. Albo zaszalej i weź najlepszy F-14A w tej skali na rynku, ponoć składa się jak klocki:
 9. Poszukaj lepiej tego zestawu, nie dość że to ta lepsza wersja ich Tomcata, to jeszcze model nowiutki, z nowymi kalkami więc jeszcze nie zżółkły, jak to często bywa u tego producenta.
 10. Malowanie na rysunku to Sundowners, a nie Jolly Rogers. Hasegawa jest zdaje się w miarę ok, choć chyba nie do końca fajna jeśli chodzi o spasowanie, ale mówię tylko co słyszałem, bo sam jej nie robiłem. Academy jest za to bardzo przyjemna w budowie i spasowaniu, choć jakość wyprasek raczej niższa niż Hasegawa. EDIT: ten zestaw Hasy to zdaje się ta starsza wersja ich F-14, generalnie niepolecany, ma jakieś wypukłe linie czy coś w tym stylu. Lepsze są ich Tomcaty trochę droższe.
 11. Przyjemny w budowie i stosunkowo łatwy jest Tomcat Academy:
 12. Solo

  Aerograf cz.2

  Albo PS-290, albo jeszcze lepiej Iwata HP-TH.
 13. Powinno być ok, do tego zainwestuj w dobre żarówki, bo dobre światło to jednak podstawa.
 14. Dla mnie ten model to taki typowy Kinetic: nieco toporny, już widać że ze spasowaniem też chyba będzie tak jak do tej pory u nich. Jak ktoś lubi F-104 (ja nie lubię tego samolotu, więc się nie nakręcam) to i tak kupi, bo nowość, dla reszty bardzo fajna i miejscami całkiem finezyjna Hasegawa plus Daco i żywice spokojnie wystarczą.
 15. Do parasolek przydałyby się jeszcze statywy. Koszty rosną.
 16. Ilu modelarzy tyle metod preshadingu. Zabawne jest to, że najlepsze modele jakie widziałem z reguły miały kładziony prosty, ordynarny preshading po liniach podziału. Dopiero potem cała reszta prac malarskich i oleje robiły z modelu arcydzieło.
 17. Serio? No kto by pomyślał.... Ja tego nie neguję, tak jak napisałem: są lepsze metody oświetlenia planu i gorsze. Kwestią jest to ile się chce na to wydać (z reguły jak najmniej) i czy warto autora namawiać na coś co mu niekoniecznie może pasować, choćby ze względu na potrzebne miejsce. Namiot można sobie rozstawić na jakimś stoliku i wystarczy, parasolki to już jest trochę bardziej kłopotliwe. Zresztą zaraz by się okazało, że najtańsze parasolki to zuo, trzeba kupić lepsze i skończyłoby się na wysokich kosztach, których autor - jak pisał - raczej chce uniknąć. Więc ja bym się skupił na tym czego chce Xmen. Ja też od dłuższego czasu kombinuję czym sobie doświetlać moje plastiki, ale i tak kończę zawsze konkluzją, że i tak nie mam czego fotografować.
 18. A od parasolek są lepsze softboxy, a od softboxów lampy błyskowe studyjne. Tylko czy to jest niezbędne do robienia zdjęć na FB albo na forum? Namiot można sobie samemu zmajstrować za 150 zł albo i taniej i mieć bardzo dobre zdjęcia. Można robić zdjęcia naszych zabaweczek tanio, albo oświetleniem studyjnym za ciężkie pieniądze. Autor wątku raczej nie pytał o to jak robić najlepsze możliwe zdjęcia, tylko o to jaki namiot kupić, bo wie jakie fotki chce strzelać i nie chce za to przepłacać.
 19. Trudno z tym się zgodzić widząc jakie zdjęcia robią ludzie w namiotach. Mówimy o amatorskich fotografiach plastikowych samolocików do sklejania robionych na potrzeby pochwalenia się w internetach. To nie kwestia życia i śmierci, tylko zabawa, a do tego namiot spokojnie wystarcza żeby robić piękne zdjęcia. Co pokazuje praktyka.
 20. Barwa 5500 to dobra barwa do zdjęć, używam takiego światła od lat i jest chyba najbliższe światłu dziennemu. Co do namiotu to warto, daje chyba najlepszy efekt dzięki rozproszeniu światła.
 21. Solo

  Aerograf cz.2

  Mnie to jakoś zniechęciło do tej marki zdecydowanie.
 22. Solo

  Aerograf cz.2

  Ostatnio pewien znany tu modelarz kupił Sparmaxa i chyba po kilku tygodniach go sprzedał, bo się do niczego nie nadawał. Ostrzegałbym z tymi Sparmaxami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.