Jump to content

Solo

Members
 • Content Count

  12,503
 • Joined

 • Days Won

  18

Everything posted by Solo

 1. F-4E od ZM już w tym miesiącu, 29 sierpnia:
 2. Z tego co się orientuję to zestaw zawiera części do różnych wersji maszyny.
 3. Nie, dostałem już pęknięte albo zarysowane. Wyjątkowego pecha mam do takich owiewek. Inna sprawa że najczęściej te które dostałem od producenta w ramach reklamacji miały takie same felery, co wskazywało na to że to nie wada produktu tylko jego cecha - patrz wszystkie owiewki do F-16 Tamki, które mają zawsze takie same "rysy" (a w praktyce są to mikropęknięcia) czy wiatrochrony A-10 Hobby Bossa. W sumie nie warto więc się szarpać. Ale w kilku przypadkach, np. F-104G Eduarda/Hasegawy czy ostatnio w F/A-18 Kinetica owiewki były fizycznie uszkodzone albo źle odlane.
 4. Mniej więcej tak jak Sniper ma coś wspólnego z oczami, w końcu pilot patrzy przez niego.
 5. Niestety, zero jakichkolwiek informacji na razie. Za to ponoć spasowanie jest znakomite. A w ogóle to nie wiadomo pod jaką marką będzie to wydane, możliwe że nie pod swoją własną.
 6. Oka, bo oko Saurona to płonące „coś”, nie ma to nic wspólnego z oczami człowieka.
 7. Nieprecyzyjnie się wyraziłem jak widzę: wszystkie dostałem w ramach reklamacji, z reguły z powodu pęknięcia owiewki lub wiatrochronu.
 8. Taka mała ciekawostka: przez te kilka lat mojego modelowania to są wszystkie szklane wypraski jakie pozyskałem za darmo, albo kupiłem od producentów tudzież wymusiłem od sprzedawców (za wyjątkiem kilku kupionych komercyjnie na rynku aftermarketów). Trochę tego jest, w sumie blisko 20 wyprasek, spory zapas owiewek na czarną godzinę. 1. F-16C Tamiya 2. F-15C GWH 3. F-4 Academy 4. F-14 Hobby Boss 5. A-10 AFV Club i Hobby Boss 6. F-105G Hobby Boss 7. Su-33 Kinetic 8. F--104 Hasegawa 9. MQ-9 Revell 10. MiG-31 AMK
 9. Może dlatego że u nas nikt tych naszych „kultowych” modeli nie chce kupować.
 10. Ta kruchość przekreśla sensowność zakupu i używania tego narzędzia.
 11. Rzekłbym że to zdjęcie zawiera wszystko co można powiedzieć o samochodach elektrycznych.
 12. Oficjalne zapowiedzi to sierpień tego roku, ale do tej pory GWH nie pokazał plastikowych wyprasek, tylko rendery. Z reguły w przypadku GWH od momentu pokazania plastiku do pojawienia się zestawu w sklepach trochę czasu mijało, więc ja nie bardzo wierzę żeby gdziekolwiek poza Chinami te Su się pojawiły w tym miesiącu. U nas to pewnie będzie jesień, może październik jak dobrze pójdzie. A może i na Gwiazdkędopiero.
 13. Nie będzie, jeśli nie będziesz tryskać farbą pod wałeczki patafixa. W przypadku maskowania granic plam patafixem najlepiej jest malować aerografem pod kątem 90 stopni do malowanej powierzchni. Chodzi o to żeby farba nie gromadziła się właśnie tam "w kącie" pod patafixem, tylko w miarę równomiernie rozkładała na całej malowanej powierzchni.
 14. W którym zestawie to dali? W moich nie było.
 15. Zaprojektować i wykonać dobrą figurkę człowieka to jednak sporo trudniej jest niż zrobić to samo z częściami samolotu. A i tak większość modelarzy robi modele bez załogi, to pewnie dlatego tych pilotów nie robią zbyt często.
 16. Teraz w jetach to mało kto daje pilotów.
 17. Pojawiły się zdjęcia wyprasek nowego Su-33 od Aviation Art, czy jak się ta firma w końcu nazywa:
 18. Mała porada: bądź z nim bardzo ostrożny. Ja kiedyś po prostu go odkładając na matę zorientowałem się, że w trakcie tej skomplikowanej operacji po prostu się złamał, tzn. samo ostrze. Ot tak sobie 100 pln wyparowało. Jest kruchy jak nie wiem co. Albo mój egzemplarz był z jakiejś felernej i kruchej stali, albo one wszystkie takie są. Dlatego warto bardzo uważać.
 19. Mam jeszcze na sprzedaż 2 rzeczy: maski do F-35A Menga firmy DNmodels. Jeden zestaw do owiewki, kół i celownika, drugi do RAMów. Sprzedam razem albo osobno. Maski do owiewki i kół: 20 zł, maski do RAMów: 65 zł + wybrany transport. Przy zakupie łącznym razem za wszystko 80 zł plus transport.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.