Jump to content

Solo

Members
 • Content Count

  11,854
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Solo

 1. A jak planujesz robić maskowanie? Masz w ogóle jakiś wzór, dokładny rysunek jak to maskować?
 2. A to ma być takie kamo? Jeśli tak, to ja nie sądzę żeby jakikolwiek preshading miał tu sens, zbyt drobne wzorki do wymalowania. Lepie w postshadingu porozjaśniać poszczególne łaty i namalować ewentualne cienie na liniach podziału. Będzie chyba łatwiej i efekt lepszy. Ja bym prawdopodobnie tak robił.
 3. Jest jeszcze prostszy patent: roztopienie drutu ołowianego nad zapalniczką. Można sobie uformować kulkę dowolnego rozmiaru (w granicach rozsądku):
 4. Nie kwiatek ale za to okazja, bo kalki od dawna niedostępne na rynku. Ktoś wystawił do sprzedaży i będzie można się o nie pobić. Ja nie potrzebuję, ale może ktoś szukał tego zestawu: https://allegrolokalnie.pl/oferta/caracal-models-mig-29
 5. Dissolved Putty to dedykowana zmywalna szpachlówka. Ja jej jednak nie lubię, zawsze po zmywaniu mi jakieś nierówności na powierzchni zostawały, ale pewnie nie umiem się z nią obchodzić. Słyszałem też że ponoć się kurczy z czasem. Surfacer jest fajną szpachlówką (ale raczej 500) likwidowania drobnych nierówności. Do większych zwykły klej CA bardzo dobrze się sprawdza i można na nim łatwo odtwarzać linie podziału.
 6. Nie chcę się wtrącać, ale skoro chcesz F-14D, to szczerze odradzam i polecam Tamkę, a jeśli muszą być skrzydła z mechanizacją to lepiej poczekaj na GWH. AMK dzisiaj to naprawdę nie jest dobry wybór.
 7. No tu nie ma ostrych przejść. Pasowałoby malowanie z ręki.
 8. A jak wygląda kamo prawdziwej maszyny której model robisz?
 9. Będziesz robić łaty od patafiksu czy z ręki?
 10. To taki klej że go kładziesz kroplami na powierzchnię i dopiero potem spokojnie dopasowujesz drugą część? Nie paruje, nie znika zanim dopasujesz plastik?
 11. Tego nie lubię, on trochę słabo klei, kruszy się po zaschnięciu, do tego słyszałem że potrafi uszkodzić plastik.
 12. Panowie, jakim klejem najlepiej kleić duże powierzchnie, tzn. takie na które nakłada się i rozprowadza klej, a potem spokojnie je łączy w całość, np. płaty skrzydeł w samolotach. Naturalnie Extra Thin Cement Tamki i podobne nie wchodzą w grę. Najfajniejszy byłby taki który torchę rozpuszcza plastik i w ten sposób go łączy, ale nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje. Doradzicie?
 13. Ciche to olejowe, a firmowe olejowe z reguły są dość drogie. No chyba że trafisz na jakiś używany. Ale obawiam się że trudno będzie znaleźć coś tańszego niż oferuje Adamek na naszym forum.
 14. Tak, to osłonki głowic, czy też tam układu optycznego. Ładnie wyglądają na modelu bo są jaskrawo żółte.
 15. @Stojkovic, to w zasadzie masz już pomysł na fajną konfigurację uzbrojenia od Eduarda: AIM-9L/M CPU-123: TIALD: Ewentualnie w maju pojawią się JP233:
 16. Model Maker już za chwilę ma mieć w sprzedaży maski i kalkomanie do nowego kamo Jastrzębia (także dla 72 i 32):
 17. A którą konkretnie maszynę chcesz zrobić? Trzeba znaleźć jej zdjęcia i się okaże jak ją malować i brudzić. Od tego warto zacząć.
 18. No nie, to jest jakiś kabel, może ładunek do rozbicia owiewki przy katapultowaniu. Tego się nie usuwa.
 19. Przyszły dziś wspominane żarówki, wkręciłem je w te oprawki od Ikei i jak widać na zdjęciu (przepraszam za burdel na stole) ładnie to oświetla. Światła jest raczej dość, zobaczymy jak to się sprawuje przy malowaniu. Ale na razie zostanę przy tym świetle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.