Jump to content

Solo

Members
 • Content Count

  10,966
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by Solo

 1. A ja nie rozumiem, zapowiedziano nowe meserszmity i mustangi, i cisza?
 2. Chodziło mi raczej o to, że jeśli jakaś firma stworzy jakiś produkt, wszystko jedno czy to toster czy samolot, to nie jest możliwe bezkarne korzystanie z wizerunku tego produktu przez każdego chętnego w celach zarobkowych.
 3. Najlepszy w 72, Tamka to 48. Póki co najlepszy model Tomcata w dowolnej skali to dla mnie Tamka mimo drażniących braków w opcjach konfiguracyjnych.
 4. No niestety, ja nie mam pojęcia dlaczego Montex robi te maski do szkła na czarnym Oracalu, który po prostu się do tego celu nie nadaje, do tego jak poleży dłużej to się kurczy i do owiewek już się potem za bardzo nie nadaje. A robią też, bo zamawiałem kiedyś u nich, maski na szarym Oramasku, które mają dużo słabszy klej i do szkła trochę lepiej się nadają. Ale i tak maski do owiewek itp. powinny być robione z papieru, tak jak po bożemu robi Eduard czy Galaxy Models.
 5. To zdjęcie raczej mi mówi: nowiutki lotniskowiec, nowiutkie myśliwce, aż się chce jakiejś nowej wojny.
 6. Coś nie tak z tymi wymiarami. Skoro ten boczny, wcięty element ma lewą, dłuższą krawędź o długości 7 mm, to ta krótsza prawa nie może mieć 0,39 mm. Raczej coś koło 3 mm.
 7. Spróbuj zrobić model Taylor Swift i sprzedawać go, a potem tłumacz się w sądzie że to przecież model a nie żywa Taylor Swift.
 8. Kalkomanie są Cartografa i na pewno będą bardzo dobre. Co do sensowności modelu: na pewno będzie dużo tańszy niż Fine Molds i GWH, na pewno trochę droższy niż Hasegawa. Zapewne będzie, jak to u Academy, bardzo dobrze spasowany i prosty w budowie. Myślę że to sporo zalet i powinien się dobrze sprzedać. No i jeszcze jedno, z tego co widać to z takiego zestawu można zrobić dowolnego Tomcata A/B/D, tylko trzeba dokupić kalki.
 9. Zestaw można już zamawiać w preorderze w Hobbyeasy. Cena ok. 100 zł wyjdzie, w Polsce pewnie będzie nieco wyższa. Model ma być dostępny na początku listopada. Dziwne trochę że walnęli tę starą grafikę z zestawu 1:48, wielu ludzi może to zmylić i odstraszyć.
 10. To prawda, Mavericki w 72 bardzo się przydadzą, ale dziwi mnie polityka Eduarda w tej kwestii. Mam czasami wrażenie że oni sobie o niektórych rodzajach uzbrojenia przypominają i wtedy je robią. Tak samo jak z Maverickami w 72 było z AIM-120 w tej skali. Tymczasem F-14A Academy już zmontowany i pomalowany. Trochę grube te linie podziału.
 11. Jeśli zrobili ładny detal, a Academy to potrafi, i dobre spasowanie, to mogą fajnie powalczyć z GWH ceną, bo na pewno nie będzie taka absurdalna jak u Chińczyków.
 12. No i kolejny Tomcat na horyzoncie. Tym razem dawno temu już zapowiedziany F-14A Academy, naturalnie new tool. Zdjęcia trochę kiepskie, więc trudno oszacować jakość, ale wygląda przyzwoicie.
 13. No ale taki jest rynek, jakoś producenci nie chcą obniżać cen, tylko je podwyższają.
 14. ZM będzie bo jest już od dawna zapowiedziany, ale Tamka... Trochę to by było dziwne, po serii dobrych zestawów Academy i jeszcze lepszych, choć nie idealnych, ZM. No ale to Tamka i jest to do nich podobne. Szkoda by było, bo bym musiał szybko sprzedać wszystkie moje F-4, zarówno Academy jak i ZM.
 15. Bez przesady, nie sądzę żeby ich Tomcat przekroczył 500 zł, pewnie skończy się na cenie nieco ponad 400 zł. Było nie było GWH musi liczyć się z rynkiem, bardzo teraz nasyconym Tomcatami w 48 (4 dobre Tomcaty na dzień dobry: Tamiya, AMK, HB i Hasegawa, mimo wszystko), więc jak walną zaporową cenę to za dużo swoich zestawów nie sprzedadzą. Inna sprawa to to że GWH też jakiś finezyjnych linii podziału nie robi niestety. Jest Tamiya, potem długo, długo nic i dopiero reszta peletonu.
 16. Tak, zawsze w tych proporcjach, nie próbowałem innych. Szczerze mówiąc to moim zdaniem taka mieszanka nie jest tym samym co Tool Cleaner, bo pachnie zupełnie inaczej. No ale skoro czyści, to nie wnikam głębiej. Co do czyszczenia aerka to ja nie rozkręcam go za każdym razem, tylko raz na kilka dni/tygodni, zależy jak intensywnie go używam. I wtedy też w zasadzie czyszczę tylko iglicę, bo jednak samo płukanie nigdy nie czyści jej z farby w 100%. Ale co modelarz to inne podejście do czyszczenia aerografu i warto sobie wypracować własne dobre nawyki.
 17. Ja do tego użyłem właśnie acetonu technicznego, zapewne im czystszy aceton tym lepiej. Co do octanu to musi być octan butylu, alkohol izopropylowy to jednak co innego. I tak, nadaje się to do czyszczenia, od jakiegoś czasu tylko tym czyszczę aerografy.
 18. Ja to widzę inaczej: sprzedaję AMK i kupuję GWH. Po tym co zrobili z F-14 w 72 i po ich Su-35, raczej dużego F-14 nie zepsują i będzie to coś równie elegancko i szczegółowo zdetalowane jak w Suczy, a do tego zapewne z masą opcji konfiguracyjnych jak w F-14 w 72. Finezją wykonania Tamki nie przeskoczą, bo nigdy im się to nie udało, ale AMK zapewne już tak. I właśnie Tomcat GWH może się okazać w praktyce najlepszym F-14 na rynku.
 19. Ja nie używałem to się nie wypowiadam.
 20. Przyjdzie model to sam zobaczysz. I sądzę że mi przyznasz rację. O ile takie powierzchnie to faktycznie jeszcze można przeboleć, ewentualnie samemu wypolerować, to już te szerokie i płytkie linie podziału są sporym problemem. Przynajmniej dla mnie. Żeby zrobili takie wszystkie, to bym rozumiał, że nie potrafią inaczej. Ale część tych linii jest naprawdę ładna, ale tylko część.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.