Skocz do zawartości

Kawanishi N1K1 Kyofu Typ 11, Tamiya 61036, 1:48


tenzan

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec wieńczy dzieło. Relacja z budowy: viewtopic.php?f=86&t=48565

 

Jeżeli chodzi o zestaw Tamiya, to kleił się praktycznie bezproblemowo. Nieco uwagi wymagało przyklejenie pływaków, aby zachować właściwą symetrię. Poza tym - easy work. Może kabinka mogłaby być nieco bardziej ubogacona, zwłaszcza tablica przyrządów, ale mimo to zestaw N1K1 Kyofu firmy Tamiya jest godny polecenia. Co do malowania - tradycyjnie dla samolotów japońskiej marynarki. Góra - Tamiya XF-11 (Japanese Navy Green), dół Tamiya (XF-12, Japanese Navy Grey), kokpit - Tamiya XF-71 (cockpit green Imperial Japanese Navy), łopaty śmigła Tamiya XF-10 (flat brown), pasy szybkiej identyfikacji - Hobby Color 413 (RLM04 yellow).

 

Model zwashowany. Potem pobrudzony (okopcenia) za pomocą Tamiya Weathering Master (gun metal) oraz Vallejo 70939 smoke. Samokrytycznie przyznam się, że chyba przesadziłem z okopceniem.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania:

 

P6194168_zpspadli00s.jpg

 

P6194169_zpsi30264tx.jpg

 

P6194167_zpszzun5f2u.jpg

 

P6194165_zpshfklkxdc.jpg

 

P6194174_zpsxkewt4mf.jpg

 

P6194176_zps0hznzzrn.jpg

 

P6194181_zpscq9fe77z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Całkiem czysto i schludnie wykonany Japończyk, jednakże według mnie ciekawiej wygląda od spodu niż od góry. Mamy tam nieźle wykonany wash i ślady eksploatacji, które go nieco ożywiają.

 

Z góry natomiast jest tylko schludnie. Washa praktycznie nie widać, co pomimo lekkich przebarwień powierzchni, daje trochę zabawkowy efekt, gdyż modelowi brakuje w tym miejscu trójwymiarowości.

 

Generalnie wyszedł Ci fajny model na półkę, ale Twój Wildcat jakoś tak bardziej przypadł mi do gustu.

 

Powodzenia przy następnych modelach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z góry natomiast jest tylko schludnie. Washa praktycznie nie widać, co pomimo lekkich przebarwień powierzchni, daje trochę zabawkowy efekt, gdyż modelowi brakuje w tym miejscu trójwymiarowości.

 

Generalnie wyszedł Ci fajny model na półkę, ale Twój Wildcat jakoś tak bardziej przypadł mi do gustu.

 

 

Nie będę ukrywał, że washowanie ciemnych powierzchni idzie mi słabo. Muszę się podszkolić w tej materii, chętnie skorzystam z rad bardziej wprawionych w bojach towarzyszy i towarzyszek Co do Wildcata, nie ukrywam, że uważam go za swój najlepszy model i nie wiem, czy to aby nie jest szczyt moich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyt to można osiągnąć w Bieszczadach albo innych Himalajach

 

Każdy ma w swojej kolekcji modele lepiej i słabiej wykonane. Ten nie jest słaby, ale w porównaniu z Wildcatem trochę mniej efektowny.

 

Jeśli chodzi o wash to zawsze liczą się 4 rzeczy:

 

1. Sprawdzenie głębokości i drożności linii podziału (szczególnie na kalkomaniach i w miejscach gdzie model był szpachlowany lub szlifowany)

2. Dobre nabłyszczenie powierzchni pod wash

3. Odpowiednia konsystencja mieszanki

4. Dobór koloru

 

Widząc Twoje poprzednie modele (Wildcat) trzy pierwsze punkty już opanowałeś, co do czwartego to najbardziej uniwersalnym kolorem jest Brąz van Dyke. Jeśli powierzchnia jest naprawdę ciemna, to używam olejnej mieszanki o jasnoszarym lub piaskowym odcieniu. Wszystko najlepiej przetestować na kawałku złomu modelarskiego. Dobrze mieć takiego złomka w warsztacie, bo to upraszcza wiele spraw.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.