Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Airfix 1/48


sdk_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chcialbym przedstawic model ktory ostatnio ukonczylem a mianowicie Hawker Hurricane od Airfix w skali 1/48.

Jest to dobrze wszystkim znany samolot Witolda Urbanowicza z 303 RF-F no V6684 z wrzesnia 1940.

Model pomalowalem farbami vallejo model air a wykonczylem go pigmentami Humbrola I flory dirt washem.

Fajnie sie go robilo I polecam go wszystkim ktorzy chca sie pobawic.

1_zpsgbem62ib.jpg

2_zpspebiwgkm.jpg

3_zpsp4oyeymv.jpg

4_zpsrdrzs06o.jpg

5_zps1c0sqazh.jpg

6_zps6ntdjngj.jpg

7_zpsg1nglgvl.jpg

8_zpsatpoyunh.jpg

12_zpscyxcnqya.jpg

9_zpssopbk0c5.jpg

 

Oto I on

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czysto wykonany,ślady eksploatacji też nie najgorsze.

 

To co mnie trochę zastanawia to kolory kamuflażu, których użyłeś. Albo to wina zdjęć, albo trochę odstają od prawidłowych. Możesz podać numery farb jakich użyłeś ?

 

Wash nie do końca ładnie usiadł na kokardach skrzydeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc teraz jak no to oatrze to faktycznie kolory wyszly bardziej jaskrawe.

Kolory ktorych urzylem to vallejo dark earth 71.029 i us dark green 71.016.

Pozdrawiam

2015-07-09%2012.57.41_zpsktofzgxf.jpg

2015-07-09%2012.53.34_zpsufkext5v.jpg

 

Wydaje mi sie ze na tych zdjeciach kolory sa troche bardziej przygaszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory ze zdjęć są dość dalekie od oryginału. Góra i dół. Zieleń na Hurricane powinna być taka sama jak na Spitfire.

Drzwiczki kabiny nie miały zawiasów. To był element odrzucany przy skoku, albo demontowany przy obsłudze. Trochę inaczej niż przy Spitfire.

IMG_2943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwiczek to pewnie masz racje. Naszczescie sa prYczepione za pomoca bluetac'a a odnosnie kolorow to w tym wypadku urzywalem 2 z zestawu dydykowanego do mysliwcow RAF wiec mysle ze jest ok.

Hyba ze mozesz mi polecic farby innego producenta ktore beda odpowiadaly fabrycznemu oryginalowi??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyba ze mozesz mi polecic farby innego producenta ktore beda odpowiadaly fabrycznemu oryginalowi??

 

Pozdrawiam

 

Brytyjskie Dark Green malowałem i będę malował Gunze C361 z zestawu RAF color.

Ryzyko, że się komuś jakiś odcień nie spodoba jest zawsze, ale podejrzewam, że przy Xtracolor (emalie, chyba najbliższe oryginałowi), czy Xtracrylic jest jednak mniejsze. Renomowane firmy robią też różne dziwne błędy i np. Sky type S z Tamiyi wygląda fatalnie, a Dark Earth z Gunze mnie nie do końca przekonuje.

Pewną pomocą przy weryfikacji odcienia może być ta strona. http://www.ipmsstockholm.org/colorcharts/stuff_eng_colorcharts_uk.htm

Zawiera linki do wzorników. Musisz wziąć poprawkę, że to tylko próbka z ekranu , ale grube błędy pomaga wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki za ten link napewno sie przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć wam. Udało mi sie zamówić kubek do kawy pasujący do mojego modelu ...

Przyda sie przy następnych.

Pozdrawiam.20150722_133201_zpsrjdbquf8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.