Skocz do zawartości

Bf-109 G-6 R-6 | Eduard 1/48 ProfiPACK


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przedstawiam efekt prac, których celem było wyprodukowanie miniatury przypominającej Bf-109 G-6 R-6 W.Nr. 140 066, samolot użytkowany przez Oblt. Alfreda Grislawskiego, 1./JGr.50, lotnisko Wiesbaden-Erbenheim, we wrześniu 1943 roku.

 

Znany i lubiany ;) zestaw Eduarda - największy i najwyższy Bf-109 w tej skali.

Trzeba jednak przyznać, że jako model, jest to produkt bardzo ładny i prawie bezproblemowy w montażu.

 

Z poprawek i korekt:

- wykonane klapki Flettnera na lotkach,

- podwozie wysunięte nieco do przodu i rozsunięte na boki (opierałem się tu na planach z monografii Kagero),

- kadłubowe km zastąpione toczonymi,

- wydechy - żywice Eduarda.

 

Malowany Vallejo (kolory uważane przez Vallejo za odpowiedniki farb RLM moim zdaniem budzą pewne wątpliwości).

Do ideału dużo brakuje, ale dzięki błędom popełnionym przy tym modelu, być może uniknę ich w przyszłości.

Krytykę przyjmę ze zrozumieniem.

 

Wątek warsztatowy znajdziesz tu (dla osób o mocnych nerwach). Serdecznie chciałbym podziękować wszystkim komentującym warsztat. Bardzo pomogliście.

 

DJKfIf.jpg

 

FMD57R.jpg

 

W1yAOW.jpg

 

70mebC.jpg

 

Gotcy4.jpg

 

wfsmgj.jpg

 

SGMsL6.jpg

 

YBfS1I.jpg

 

vyfWP2.jpg

 

e9iujV.jpg

 

e9NGlh.jpg

 

e27iky.jpg

 

PTjkMm.jpg

 

p6BN2F.jpg

 

wiWfIq.jpg

 

o4iwqP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Gratulacje!! Mi najbardziej w nim podobają się lotki w wychylonym polozeniu. Pozdrawiam

 

P.S. Czy przypadkiem ta ''dziesiatka'' nie powinna być przy kabinie niż przy ogonie? ;)

 

P.S. Czy była mozłiwosc zrobienia otwartej kabiny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy przypadkiem ta ''dziesiatka'' nie powinna być przy kabinie niż przy ogonie? ;)

P.S. Czy była mozłiwosc zrobienia otwartej kabiny? ;)

Co do pierwszego pytania, obraz mówi ponoć więcej, niż tysiąc słów (nie znam więcej zdjęć tej maszyny).

Perfekcyjnie nie jest, ale to dlatego, że sugerowałem się wtedy instrukcją z modelu, a nie fotografiami. Mam nauczkę.

 

f06kvo.jpg

 

L5QYyz.jpg

 

l2gvgS.png

Tylko dla celów dyskusji / For discussion purposes only

 

Co do drugiego - jak najbardziej, jest taka możliwość, tyle że ja jakoś nie przepadam za otwartymi kabinami, psują moim zdaniem linię płatowca. Kokpit jest taki, jaki Eduard zaoferował, plastik plus komplet kolorowych blaszek.

 

PS. Lotki nie są wychylone, ale mogły być

 

Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.