Skocz do zawartości

Rafale M//Revell//1/48


rudolf24

Rekomendowane odpowiedzi

Model powstał jakieś dwa tygodnie temu, pierwszy raz zastosowałem na nim technikę z solą (wyszło całkiem znośnie w mojej opinii ;o) ) Model prawię że prosto z pudła, od siebie zrobiłem tylko HUD'a oraz użyłem masek Montexu (zostawiły klej na szybce i musiałem polerować). Model pomalowany farbami Gunze. Galeria w trakcie przebudowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twój model już jakiś czas temu na PWM, zastanawiałem się, czy napisać, czy nie... No nie najlepiej wyszła ta "sól". Patrząc na zdjęcia Rafale to zupełnie tak malowanie nie wygląda.

 

W każdym razie gratulacje skończonego modelu. ;-)

 

PS: dobra rada na przyszłość - zdjęcia rób długim ogniskiem, nie szerokim kątem. Będzie znacznie lepiej.

Wiem że trochę za mocno wyszło, ale pierwszy raz próbowałem zrobić coś tą techniką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cytowaniem to już się przyzwyczaiłem by było schludnie ;). Może nie wygląda to najlepiej w oczach kogoś doświadczonego, ale w mi się (w miarę) podoba.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem i raczej szybko odpowiedzi na to pytanie nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też niestety mam sporo uwag do tego modelu.

O soli nie będę się powtarzać.

Model jak dla mnie jest dość niestarannie wykonany, widać ślady łączenia części w niektórych miejscach, brakuje dokładności w ścieraniu washa, kiepskie zdjęcia też nie pomagają.

Nie jest to zły model, ale z tego zestawu można naprawę piękną rzecz wydłubać, wystarczy nieco cierpliwości i staranności.

No ale nie w dwa tygodnie...

Moja rada: nie próbuj od razu wszelkich technik malarskich o jakich słyszałeś, bo nie warto, to z reguły na początku nie wychodzi - ja sam jestem tego dobrym przykładem.

Skup się na starannym wykończeniu modelu, pomyśl o jakimś cieniowaniu gdy będziesz go malować: proste przyciemnienie linii podziału i rozjaśnienie paneli daje z reguły kapitalny efekt, jeśli się to tylko starannie wykona.

Na resztę przyjdzie czas, nie warto się śpieszyć.

I mówię to ja, autorytet w temacie psucia modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też niestety mam sporo uwag do tego modelu.

O soli nie będę się powtarzać.

Model jak dla mnie jest dość niestarannie wykonany, widać ślady łączenia części w niektórych miejscach, brakuje dokładności w ścieraniu washa, kiepskie zdjęcia też nie pomagają.

Nie jest to zły model, ale z tego zestawu można naprawę piękną rzecz wydłubać, wystarczy nieco cierpliwości i staranności.

No ale nie w dwa tygodnie...

Moja rada: nie próbuj od razu wszelkich technik malarskich o jakich słyszałeś, bo nie warto, to z reguły na początku nie wychodzi - ja sam jestem tego dobrym przykładem.

Skup się na starannym wykończeniu modelu, pomyśl o jakimś cieniowaniu gdy będziesz go malować: proste przyciemnienie linii podziału i rozjaśnienie paneli daje z reguły kapitalny efekt, jeśli się to tylko starannie wykona.

Na resztę przyjdzie czas, nie warto się śpieszyć.

I mówię to ja, autorytet w temacie psucia modeli.

Zacznę od tego że model zrobiłem dwa tygodnie temu, a budowałem go przez 3 miesiąca i dopiero teraz zrobiłem galerie.

Dziękuje za porady, wiem model ma kilka (może naście, jakby nie patrzeć) mniejszych lub większych błędów, ale mi się podoba (i chyba to jest najważniejsze).

Nie mniej przyjmę sobie te rady do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.