Skocz do zawartości

P-400 Air a Cutie [Eduard 1/48]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

P_400_Air_a_Cutie_001.jpg

 

Model tego samolotu firmy Eduard (zestaw 8472) otrzymałem od mojej żony i jej przyjaciółki. Zawartość pudełka zaraz po otwarciu wydaje się doskonała jak w większości przypadków jeżeli chodzi o tego producenta. Gdzieniegdzie widać malutkie nadlewki ale jest ich niewiele i cała reszta wydaje się doskonała. I tak jest! Jedynie drzwi kabiny pilota były średnio dopasowane do owiewki i trzeba było trochę pokombinować aby to jakoś wyglądało.

 

P_400_Air_a_Cutie_002.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_003.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_004.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_005.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_006.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_007.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_008.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_009.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_010.jpg

 

P_400_Air_a_Cutie_011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airacobra jest tak pięknym samolotem, że zawsze przyjemnie popatrzeć.

Twoja wygląda też całkiem przyjemnie, aczkolwiek podobnie jak poprzednie ostatnio pokazane Twoje prace wydaje się niedokończona.

Opony świecą głęboką satynową czernią, amortyzatory w kolorze podwozia, zamontowany maszt antenowy (niepotrzebny) ale nie ma anteny, zdaję się nie pomalowane światła pozycyjne, brak okopceń to już kwestia gustu, ale moim zdaniem przydałyby się...

 

Szkoda tak zostawić - bo poza tym uważam, że bardzo dobry model Ci wyszedł.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje wspomnianych przez Ciebie detali. Owszem. Na pewno wzbogaciłby odbiór.

Dopiero co raczkuję w samolotach. Ja się cieszyłem, ze tak ładni udało mi się zamaskować owiewkę i w miarę czysto zrobić biały ogon

Praktyka czyni mistrza więc wszystko w swoim czasie.

 

Z czego robić linki na samolotach, czym kleić i jak ogólnie sobie z tym radzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego robić linki na samolotach, czym kleić i jak ogólnie sobie z tym radzić?

Pomysłów jest wiele, choćby nitki z rajstop. W 1:48 i 1:32 ja osobiście stosuję plastikowe nitki wyciągnięte z ramek wtryskowych nad ogniem, naciąga się je po przyklejeniu trickiem za pomocą zbliżenia rozgrzanej końcówki np. pilniczka.

Ja kleję na CA, najszybciej i najpewniej.

Szczerze mówiąc, nienawidzę tego robić, ale mus jest.

 

Te samoloty naprawdę nieźle Ci wychodzą, działaj dalej, ale bez pośpiechu

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.