Jump to content

Panzer Machine

Members
 • Posts

  1,686
 • Joined

 • Last visited

Reputation

29 Excellent

1 Follower

About Panzer Machine

 • Birthday 09/16/1984

Personal Information

Recent Profile Visitors

859 profile views
 1. Chyba najważniejsze że podoba się właścicielowi, co nie? Podoba mi się że robisz wnikliwy background historyczny do każdego pojazdu. Propsuję!
 2. Dziękuję. Użyłem kalek zestawowych. Dziękuję. Dziękuję. Dla ciekawskich, filmik ?
 3. Bardzo dobra inicjatywa Stojkovic! Szanuję! Czy da się przypiąć jakoś ten wątek albo stworzyć jakiś dział porady dla początkujących?
 4. Był to mój pierwszy model z serii „World At War” firmy IBG w skali 1:72. Próbowałem uzyskać bardzo szybki sposób na pomalowanie i weathering modelu do gry bitewnej, więc nieraz musiałem "iść na skróty". Takie własnie cele obrałem sobie na ten projekt.
 5. Model robiłem w myśl: prosto z pudła. Chciałem zobaczyć ile mogę z czegoś takiego wycisnąć ? Z tego modelu, akurat filmu nie będzie ? Model ten powstawał na kursie, który prowadzę i nie było jak sfilmować.
 6. Fajny! I widzę że dokumentacja fotograficzna się poprawia z każdym modelem ?
 7. Dla odprężenia taki mały szkrabek od Zvezdy ?
 8. Taki czyścioszek Fajnie zmalowane kamo.
 9. Przyklejałem (Tamiya Extra Thin) pręcik o profilu okrągłym firmy Plastruct po czym "namaczałem" go znów klejem np Tamiya Extra Thin i nożykiem typu skalpel dziabałem wzór.
 10. Dzięki Ja myję aero Cleanerem z AMMO.
 11. Dzięki. W sumie jakbys kiedyś chciał zrobić model po mojemu to już wiesz ile produktów i jakich będziesz potrzebował ? Zacząłem tak robić od zrobienia modelu Stug Arminus. Jest tutaj na forum relacja. Wtedy zdałem sobie sprawę ile chemii jest potrzebne żeby pomalować takie małe pieroństwo i robię to już cały czas ? ooo! Miło mi! Bardzo Odpowiedź w kwestii filmiku, masz poniżej ? Dziękuję za miłe słowa No i pam pam pam, dla zainteresowanych procesem powstawania modelu filmik. Głównie malowanie i weathering pojazdu. Jako bonus pod koniec pokazałem jak zrobić podstawkę z asfaltem, i trawą. Pamiętam, że ktoś tutaj pytał mnie o to jak to zrobić, więc jest ? Wcześniej robiłem asfalt zupełnie inaczej, a na filmie pierwszy raz testowałem masę od AMMO. Całkiem fajny produkt i już "pomalowany" co mnie akurat mocno cieszyło. Zaskoczeniem dla mnie było że reaguje z wodą do momentu aż się go nie utrwali lakierem. Więc można go wygładzać i pracować z nim tak długo aż uzyska się taką powierzchnię jaką się chce uzyskać. Jakbyście mieli jakieś pytania to walcie śmiało. W miarę możliwości postaram się na wszystkie pytania odpowiedzieć. No i jak filmik się podoba to dejcie łapkę w górę i zostawcie subka. Na pewno w przyszłości będzie wincyj filmów. W obecnej chwili zastanawiam się co mógłbym następnego zrobić. Chciałbym coś mniej wymagającego, jakiś taki malutki projekt. Czy macie jakieś sugestie? A może chcielibyście zobaczyć jak coś się robi?
 12. 10 miesięcy temu zamknąłem etap budowy tego modelu i tak on leżał i czekał na malowanie. No i w końcu się doczekał! Zapomniałem, że wtedy niefortunnie całe gąsienice na stałe przykleiłem do modelu i potraktowałem to jako wyzwanie aby odpowiedzieć sobie na pytanie ile da się z tego wyciągnąć. Efekty można obejrzeć poniżej. Co do samego modelu to wypraski charakteryzują się bardzo ładnym i ostrym detalem. Model jest dość dobrze spasowany. Problematyczne jest łączenie mniejszych elementów - w większości trzeba rozwiercać otwory, w które należy umieścić trzpień elementu. Na wypraskach jest dość spora ilość nadlewek w małych przestrzeniach np wizjery - bardzo kłopotliwe do usunięcia, acz nie nie możliwe. Gąsienice ognikowe składają się z dwóch elementów, gdzie nie ma otworu na ząbki. Elementy łatwo się dzięki odcina od ramki, ale klejenie ich to piekło. Plastik jest kruchy i przy odcinaniu "odskakuje ". Bardzo łatwo połamać elementy przy odcinaniu z ramki. Po sklejeniu prezentuje się świetnie ale "swoje" trzeba przejść. Ja trochę tam od siebie dodałem patrząc na fotki prawdziwego pojazdu, ale bez spiny temat potraktowałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.