Jump to content

Panzer Machine

Members
 • Content Count

  1,675
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

1 Follower

About Panzer Machine

 • Birthday 09/16/1984

Personal Information

 • Location
  Zabrze
 • Interests
  Modelarstwo, czołgi, gry wideo, malarstwo cyfrowe.
 • Occupation
  Game Developer
 • Website
 • Facebook
  https://www.facebook.com/panzermachine

Recent Profile Visitors

254 profile views
 1. Przyklejałem (Tamiya Extra Thin) pręcik o profilu okrągłym firmy Plastruct po czym "namaczałem" go znów klejem np Tamiya Extra Thin i nożykiem typu skalpel dziabałem wzór.
 2. Dzięki ❤️ Ja myję aero Cleanerem z AMMO.
 3. Dzięki. W sumie jakbys kiedyś chciał zrobić model po mojemu to już wiesz ile produktów i jakich będziesz potrzebował 😉 Zacząłem tak robić od zrobienia modelu Stug Arminus. Jest tutaj na forum relacja. Wtedy zdałem sobie sprawę ile chemii jest potrzebne żeby pomalować takie małe pieroństwo i robię to już cały czas 😉 ooo! Miło mi! Bardzo Odpowiedź w kwestii filmiku, masz poniżej 😉 Dziękuję za miłe słowa No i pam pam pam, dla zainteresowanych procesem powstawania modelu filmik. Głównie malowanie i weathering pojazdu. Jako bonus pod koniec pokazałem jak zrobić podstawkę z asfaltem, i trawą. Pamiętam, że ktoś tutaj pytał mnie o to jak to zrobić, więc jest 😉 Wcześniej robiłem asfalt zupełnie inaczej, a na filmie pierwszy raz testowałem masę od AMMO. Całkiem fajny produkt i już "pomalowany" co mnie akurat mocno cieszyło. Zaskoczeniem dla mnie było że reaguje z wodą do momentu aż się go nie utrwali lakierem. Więc można go wygładzać i pracować z nim tak długo aż uzyska się taką powierzchnię jaką się chce uzyskać. Jakbyście mieli jakieś pytania to walcie śmiało. W miarę możliwości postaram się na wszystkie pytania odpowiedzieć. No i jak filmik się podoba to dejcie łapkę w górę i zostawcie subka. Na pewno w przyszłości będzie wincyj filmów. W obecnej chwili zastanawiam się co mógłbym następnego zrobić. Chciałbym coś mniej wymagającego, jakiś taki malutki projekt. Czy macie jakieś sugestie? A może chcielibyście zobaczyć jak coś się robi?
 4. 10 miesięcy temu zamknąłem etap budowy tego modelu i tak on leżał i czekał na malowanie. No i w końcu się doczekał! Zapomniałem, że wtedy niefortunnie całe gąsienice na stałe przykleiłem do modelu i potraktowałem to jako wyzwanie aby odpowiedzieć sobie na pytanie ile da się z tego wyciągnąć. Efekty można obejrzeć poniżej. Co do samego modelu to wypraski charakteryzują się bardzo ładnym i ostrym detalem. Model jest dość dobrze spasowany. Problematyczne jest łączenie mniejszych elementów - w większości trzeba rozwiercać otwory, w które należy umieścić trzpień elementu. Na wypraskach jest dość spora ilość nadlewek w małych przestrzeniach np wizjery - bardzo kłopotliwe do usunięcia, acz nie nie możliwe. Gąsienice ognikowe składają się z dwóch elementów, gdzie nie ma otworu na ząbki. Elementy łatwo się dzięki odcina od ramki, ale klejenie ich to piekło. Plastik jest kruchy i przy odcinaniu "odskakuje ". Bardzo łatwo połamać elementy przy odcinaniu z ramki. Po sklejeniu prezentuje się świetnie ale "swoje" trzeba przejść. Ja trochę tam od siebie dodałem patrząc na fotki prawdziwego pojazdu, ale bez spiny temat potraktowałem.
 5. Dzięki za wyjaśnienie skrótu No tak! Taki był zamysł tak jak napisałeś:
 6. Ja mam jeszcze jednego HG w staszu i później też chciałbym spróbować jakiegoś MG a MCP? co masz na myśli?
 7. Model nie był szpachlowany, nie był klejony i nie był malowany (czytaj: podkład, malowanie kolorów bazowych czy z shadingiem czy bez to bez różnicy) W ten sposób wiele ludzi składa modele Gunpla. I mnie chodziło ile da się wycisnąć z takiego modelu w momencie kiedy nałoży się na niego kilka efektów weatheringowych. Z takim zamysłem go wykonałem. Dzięki!
 8. Z czystym sumieniem mogę polecić ten model, który sklejałem. Byłem zaskoczony jakością wykonania elementów w ramkach. Bardzo łatwo i gładko odcinało się elementy z ramki. Po delikatnym oszlifowaniu nie było widać śladu. Model składało się jak klocki Lego. Może to moje wrażenie ale w zasadzie jakość bym porównał do nowych zestawów Tamiya za cenę 60 zł. Wszystko jest na wcisk. Nie potrzebowałem w ogóle kleju. Słyszałem, że niektóre zestawy mają luźne ściski i do wymagających póz mecha potrzebny jest klej. W moim przypadku nie użyłem kleju. Łączenie zostawiłem specjalnie ponieważ robiłem to na zasadzie: "prosto z pudła" w myśl o tym na ile się da ciekawych rzeczy wyciągnąć bez ingerencję w konstrukcję modelu.
 9. Odpryski bardzo fajnie namalowane
 10. Say what? około 13 cm wysokości
 11. Dla zainteresowanych filmik jak modelik powstawał
 12. ha! skąd ja to znam ja sam sobie taki zakaz dałem... w mojej gawrze wygląda trochę jak w sklepie modelarskim XD
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.