Skocz do zawartości

P-40B "Miss Kay" Monogram 1/48


gzt

Rekomendowane odpowiedzi

To byl moment kiedy czytajac ksiazke Gabreskiego "Fighter Pilot's Life" zobaczylem zdjecie Gabby'ego na skrzydle P-40 z podpisem "Miss Kay". Wtedy postanowilem zbudowac ten model.

Po wysluchaniu opinii znajacych sie na rzeczy kolegow, wybralem do budowy zestaw Monogram. Jest to chyba najbardziej ubogi zestaw jakikiedykolwiek widzialem.

Jako dodatki uzylem:

- kokpit Legend

- blaszki Eduarda

- duzo cierpliwosci przy rzezbieniu kadlubai wycinaniu linii panelowych

Dodatkowo dorabialem kanaly powietrzne we wlocie (nieco zywicy wlasnej roboty).

 

Oto koncowy projekt

 

CRW_2036_edited-1.jpg

CRW_2032_edited-1.jpg

CRW_2030_edited-1.jpg

CRW_2028_edited-1.jpg

CRW_2024_edited-1.jpg

CRW_2022_edited-1.jpg

CRW_2019_edited-1.jpg

CRW_2016_edited-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrzesałeś z tego starutkiego zestawu bardzo wiele i efekt końcowy jest calkiem do rzeczy. P-40 Gabreskiego pojawia się dosyć rzadko, bo i sam Gabreski długo na Pacyfiku nie powojował (chociaż na atak w Pearl Harbor się "załapał" ).

Podziwiam twoją cierpliwość gdyż rycie tych linii napewno kosztowało wiele potu i przekleństw. Jednakże nie wiem czy wash trochę za nadto nie zdominował powierzchni twojego modelu. Oglądając go ma się wrażenie, że sklada się z małych kawałeczków.

Nie jest to jednak coś co specjalnie umniejsza jakość jego wykonania. Sprawia bardzo miłe wrażenie

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się zgodzić z Kornikiem, że wash jest nieco za mocny i moim zdaniem model "ociera" się o kartonówkę. No ale to oczywiście kwestia gustu. Tobie się tak intensywny wash podoba i bardzo dobrze

Poza tym wyszła Ci piękna "peczterdziestka". Co prawda 1:48 to nie moja skala, ale miałem okazję oglądać to co Monogram pakuje do pudła i tym bardziej, efekt końcowy jest godny podziwu. Zwłaszcza podoba mi się cieniowanie górnych i bocznych powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje !

To byl pierwszy model (a 6-ty w kolejnosci) gdzie zdecydowalem sie na takie drastyczne zmiany i wyrycie linii. Wymagalo to cierpliwosci ... i wiecej cierpliwosci bo robilem blad za bledem. Dlatego linie sa po prostu za grube i za glebokie. Plastik uzyty na wypraski byl dosc miekki co powodowalo mase problemow z kontrolowaniem glebokosci.

 

Dla mnie bylo to wyzwanie czy wogole dam rade zrobic model z tak slabego materialu jak Monogram. Wydaje mi sie ze udalo mi sie to i traktuje ten model jako swojego rodzaju dowod ze jak sie chce to mozna zrobic wiele nawet ze slabego zestawu. Reszta to kwestia wprawy , prob i bledow czyli : ciagle trzeba sie uczyc i probowac

 

Powoli zabieram sie za nastepny tego typu projekt - tym razem MIG23 z Italieri. Tam jest zupelnie inna historia bo panele sa po prostu zle zaznaczone (i linie sa "wyniesione". Mysle ze nauczka z tego modelu zostanie wykorzystana w MIG23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.