Skocz do zawartości

[In-box] F-16C Block 50/52 Revell


sobiemir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto jeden z moich najnowszych nabytków, dobry materiał na Jaszczompa. A więc:

 

Pudło-duże jak na wielkość modelu ale mam F-18 i Mig-a 21 w podobnym.

9d8009c8045ea9ab.jpg

 

Instrukcja-typowa Revellowska broszurka, dosyć czytelna

bc4ee4066ba7aa34.jpg

 

Wypraski-świetna jakość, delikatne linie podziałowe, brak większych nadlewek

ba265a710d0a8900.jpg

 

05298a96f29dbbe0.jpg

 

dcc5dcebe5dad134.jpg

 

f3a2aab72b3b229d.jpg

 

Owiewka dobrej jakości, obok kilka detali które wypadły z ramek

328afea2119c4d65.jpg

 

Kilka szczegółów

99d60448ff59146d.jpg

 

45c1506ecf24646b.jpg

 

fa4fc7b1326c1538.jpg

 

Ogółem model robi bardzo dobre wrażenie. Przy okazji zapytam-który z wlotów jest używany na naszych maszynach? Większy czy mniejszy? Bo wiedziałem ale zapomniałem

 

A teraz coś ekstra - mam też takiego F-16 od Revella, rok na wypraskach 1988

 

e4a9a62d3b793695.jpg

 

04febd4c198552e2.jpg

 

d8e5cf37844c6eac.jpg

 

598115e563574f43.jpg

 

Model pozwala zbudować dioramkę z obsługą i silnikiem na wózku, jak na obrazku

d7163426d29d8173.jpg

 

Jakość jest, hmm, historyczna, chociaż na pewno o wiele lepsza niż Mastercrafty i inne wynalazki, za to np. hamulce aerodynamiczne można zrobić otwarte lub zamknięte, czego nie mamy w nowym modelu. Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki! Zastanawiam się co jeszcze trzeba by zrobić w tym modelu oprócz anten przed owiewką i pojemnika na spadochron w nasadzie statecznika pionowego, żeby zrobić zeń Polaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest chyba lepszy model od Efa Academy, ale w sumie to i tu zaobserwowałem beznadziejny podział technologiczny. Po co oni robią np. osobno tą osłonę działka? Albo ten wlot powietrza z przodu który w modelu Academy składa się z 6 części które po złożeniu biją w oczy szparami

Ile zapłaciłeś za ten model? Ja za Academy dałem 78zł po naczytaniu się ochów i achów, a jak zacząłem budowę to stwierdziłem że zaraz poleci supercruise do najbliższego śmietnika. Mam toto do dzisiaj w pudełku razem ze zbiornikami CMK i kompletem bomb Hasegawy... Szkoda mi tylko kasy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrą cenę dałeś, ja szukałem też na allegro i w końcu kupiłem Academy KF-16C. Mam revella F-16A (block 25 max 30) i docelowo będzie w malowaniu agresorów( schemat arktyczny), początkowo chciałem zrobić z niego Polaka ale kompletnie się do tego nie nadawał dlatego kupiłem KF-16C.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh gdzie te czasy jak modele Revella leżały sobie na półce po 19 zł w supermarkecie Swoją drogą to Revell prowadzi fajną politykę - wypuści model i wycofa go ze sprzedaży

To dotyczy nie tylko fruwałków ale i reszty ich produktów. W takiej sytuacji pojawiają się kwiatki typu: chiński albo koreański produkt - średniej jakości, w skali 1:72 za ~ 80zł z przesyłką...

Dobra: bez biadolenia - dzięki za in-boxa i miłej budowy [ i uważajcie na azjatów ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Oj Tomek, jeśli chodzi o jakość Chińczyków to wiadomo jakie są Kitechy, ale posiadam Sea Fury z Trumpka i jestem pod wrażeniem, na dniach zamierzam wstawić in-boxa

 

Witaj Leszku !

Czy też uważasz Kitech za Kichę, bo dla mnie F-16D, czy F-16I Sufa z tej firmy, to modele jak Italerka z lat 90-tych, szczególnie jeśli chodzi o linie podziału poszycia ! Kosztują drożej niż bardzo ładna do dziś Hasegawa, nie mówiąc o doskonałej Tamiyi !

Pozdrawiam

Paweł

 

P.S. Też mam Sea Fury z Trębacza, to dla mnie rewelacja. To dowód na to jal różne mogą być produkty z tego samego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.