Skocz do zawartości

Pe 2 na nartach od Unimodel w skali 1/72- IN BOX


damiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy in box, więc pewnie będą niedociągnięcia, z góry za nie przepraszam.

Pudło:

 

13092009321_2.jpg

 

Elementy transparentne ( dość grube):

 

13092009322_2.jpg

 

Wypraski to cztery ramki z jasnego tworzywa w tym jedna (TA Z GONDOLAMI SILNIKOWYMI) zdublowana:

 

13092009323_2.jpg

 

13092009324_2.jpg

 

13092009329_2.jpg

 

Szczegóły:

 

13092009328_2.jpg

 

13092009327.jpg

 

13092009326_2.jpg

 

13092009325_2.jpg

 

Kalkomanie:

 

13092009330.jpg

 

Blaszka fototrawiona:

 

13092009331.jpg

 

jedna z dwóch opcji malowania( w praktyce są identyczne):

 

13092009332_2.jpg

 

Fragment instrukcji:

 

13092009333.jpg

 

Mial być wellington, a wyszło jak wyszło:)

Ogólnie model przypomina mi pod względem wykonania zestaw proponowane w pierwszej połowie lat 90 przez italeri. Linie są wgłębne, ale jakby za szerokie. Ciekawe jest bogato wyposażone wnętrze kadłuba wraz z komorą bombową i stanowiskami członków załogi.

Na pierwszy rzut oka model wygląda całkiem przyzwoicie. Cena 48 zł + transport.

 

 

Moje pytanie czy w wersji zimowej oznakowanie było ograniczone w praktyce do oznaczeń państwowych?

Edit: Zmieniłem pierwszy link na zdjęcie - Nexus

Edit2: Zmieniłem wszystkie linki na zdjęcia - Kermit

 

jeśli są problemy z wyświetlaniem zdjęć, proszę o kontakt na e-mail: damiusz@wp.pl. zainteresowanym prześlę zdjęcia (temat: pe 2)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Moje pytanie czy w wersji zimowej oznakowanie było ograniczone w praktyce do oznaczeń państwowych?

 

 

 

Na jaki kolor były malowane powierzchnie wewnętrzne? wiem, że szary, ale jaki? jakiś odpowiednik? pactra? pytam, proszę:)

Chcę z nim wystartować, ale nie bardzo wiem jak. proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również Pe-2 tej firmy ale nieco innej wersji. Również będę zaczynał za jakiś czas ten model. Osobiście jestem zadowolony z tego co znajduje się wewnątrz pudełka. Jaki odcień szarego ma być wewnątrz sam nie wiem ale śmiało mogę powiedzieć, że Rosjanie mieli wiele maszyn, których oznaczenia ograniczały się tylko do czerwonych gwiazd chociaż w zestawie widzę, że masz w kalkach do wyboru numery taktyczne 19 lub 21. Z wielką uwagą będę śledził prace nad tym modelem. Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z mojej strony na 99% nie będzie warsztatu. Problem w tym, że nie mam aparatu fotograficznego, a sam opis, to jednak zbyt mało. Możemy jednak wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami i innymi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.