Skocz do zawartości

[in-box] Zeppelin NT (Promotion) (Revell, 1:200)


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam in-box ciekawego modelu sterowca. Model posiada lekkie wgłębne linie podziału, aczkolwiek nie sprawdzałem ich zgodności z oryginałami. Generalnie nie widziałem nadlewek, a ślady po wypychaczach są znikome i występują w miejscach, które i tak będą niewidoczne (chyba, że czegoś jeszcze nie zauważyłem - cóż, późno jest, człowiek zmęczony...).

Kadłub:

90702c565de105c2.jpg

Pozostałe części:

770cb01a9cf8e02b.jpg

Części przezroczyste:

9ff5691f6c433121.jpg

Kalka (po złączeniu obu arkuszy daje wielkość prawie A4):

b79c62b658fee872.jpg

 

Dla zainteresowanych mogę przesłać na maila zdjęcia o rozdzielczości 6.03MPx.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAARGHHHH! toś mnie ubiegł. Też nabyłem tą niemal 40-sto centymetrową zwiewność , przyznaj się - tyż z przeceny w supermarkiecie za 5 pln ? Ale widzę różnice, moje wypraski są mlecznobiałe, niemal przezroczyste, a mniejszy arkusz kalek- ten z napisami zeppelin- jest mocno granatowy, prawie czarnogranatowy. Kalki zresztą mnie przerażają, to nie są kalki, to są KALKI... Nigdy nie używałem preparatów , a przy tych rozmiarach to chyba mus. Jak ci się instrukcja podoba? "Sklej i trzymaj X godzin sklejone taśmą"? Tak czy siak, po wizycie na airliners.net stwierdzam, że to przepiękna machina, trzeba się będzie za model wziąć i to poważnie...Te silniki!. Przy okazji- gratuluję, zacząłeś temat sterowców na forum, a pionier to brzmi dumnie , zdrówko:drink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaj się - tyż z przeceny w supermarkiecie za 5 pln
Zgadza się:
Zdjęcia były robione przy sztucznym świetle (trudno o naturalne o tej porze dnia) i dlatego pojawił się taki kolor wyprasek. W rzeczywistości też są bielutkie.
Kalki zresztą mnie przerażają' date=' to nie są kalki, to są KALKI... Nigdy nie używałem preparatów , a przy tych rozmiarach to chyba mus.[/quote']Też jeszcze nie pracowałem z takimi kalkami. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Może co bardziej doświadczeni koledzy podpowiedzą, jak się pracuje z takimi kalkami? Szczególnie ci od trucków mogą mieć duże doświadczenie w tym temacie...
Według mnie: normalka' date=' jeśli chodzi o Revella. W niejednym modelu już to spotkałem.
Jak by Ci to powiedzieć... To jednak Ty chyba jesteś pionierem sterowców:
I od tego zaczęło się ze sterowcami... W ramach kompromisu mogę się zgodzić na stwierdzenie, iż obaj jesteśmy pionierami w sterowcach na tym forum. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w revelu nie przyuważyłem jeszcze nakazów trzymania przez kilka godzin. Hm. może dlatego fokker d.VII się rozwalał?;)
Zależy ile i jakie modele dotychczas zbudowałeś. Widziałem takie oznaczenie np. w Airbusie A380 i Boeingu 747-400 w 1:144 przy sklejaniu kadłuba, chyba przy B-2 w 1:144 i w tym Zeppelinie i z pewnością jeszcze gdzieś...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje naprawdę fajnego tematu. Przyznam się szczerze, że też bym zbudował coś takiego nietypowego.

 

Mam pytanie: na zdjęciu widoczne są trzy połówki kadłuba - czy kadłub składa się z trzech części, czy to są dwie wersje do wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu widoczne są trzy połówki kadłuba - czy kadłub składa się z trzech części, czy to są dwie wersje do wyboru?
Kadłub składa się z trzech części.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallstart, TRZY połówki?! Hehe...
Jest to jak najbardziej poprawne... na imprezach; tam może być ich nawet więcej, tylko wtedy ludzie miewają problemy z powrotem do domu... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallstart, TRZY połówki?! Hehe...

Też jak to pisałem, to dziwnie mi to wyglądało

Na szczęście Kermit rozwiązał sprawę definitywnie. No bo gdyby kadłub (no właśnie - czy tą część można tak naprawdę nazwać kadłubem ) składał się z dwóch elementów to byłyby to połówki - i to na dodatek trzy No ale skoro składa się z trzech części - to nie mogą to być połówki... Przy okazji powstał następny problem - jak to nazwać? Połówka odpada, ćwiartka - to za mało... Wiem. Mały browar (0.33)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji powstał następny problem - jak to nazwać? Połówka odpada, ćwiartka - to za mało... Wiem. Mały browar (0.33)
Pasuje idealnie. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.