Skocz do zawartości

Kubelwagen Type82 Tamiya 1:35 + Aber


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post/temat na tym forum

 

Ostatnio skończyłem prace nad moim Kubelwagen'em, który był modelem relaksacyjno-testowym.

Model ten oceniam na 4+ jeśli chodzi o to co daje Nam producent, ładnie spasowane części, bardo dobre kalki, nawet sporo szczegółów w standardzie. Blaszka Aber'a pozwoliła na dodanie kolejnych, których wykonanie z plastiku byłoby niemożliwe, osobiście niektóre elementy z blaszki pominąłem gdyż nie dał bym sobie z nimi rady pozostaną do kolejnej 82ki :-)

 

Kolor bazowy to dark yellow od Valleyo, całość była kryta bezbarwnym akrylem Revell'a tuż przed wash'em i suchym pędzlem i poprawkami olejnymi. Na to wszystko poszedł pył z pasteli dla plastyków.

 

Klapa bagażnika nie jest przyklejona gdyż ostatecznie będzie otwarta a raczej otwierana przez figurę, która czeka obecnie na pomalowanie w najbliższych tygodniach.

 

A tera zdjęcia:

 

cfbbab1bbec6116am.jpg 3a696aa28945bdf5m.jpg e5a7c0f31d852a23m.jpg 4679e562648ace73m.jpg d19a01b0ab1c428bm.jpg 7861cb530e6ee2c2m.jpg 69a4d4b28f4a76efm.jpg 78a36dccc0e050bem.jpg 2ff1ae6ba8f8a7f5m.jpg 5f31a67cd40ed937m.jpg 3b7f7e8824fe1879m.jpg cb50ebd7fa8ededem.jpg b4f4cd5ee9eb5c89m.jpg 1daf99ebbb0424b1m.jpg 056eca08216ab62dm.jpg d73d1462faf89d44m.jpg

 

Zdjęcia robione jakiś czas temu, od tamtego dnia poprawione zostały kalki i przedni zderzak został naprawiony.

 

Lexx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w szafce czeka i mój taki komplet Widzę, że dałeś kalkę, a nie malowałeś od szablonu. Przedni zderzak pęknięty i krzywo sklejony. Rama szyby w innym kolorze - malowałeś osobno? Widzę, że nie dałeś rady z uchwytami do Kar98. Są Ci potrzebne? Przyjmę/odkupię za rozsądną cenę

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama szyby owszem była malowana osobno, faktycznie ma inny kolor, osobiście nie wpadło mi to w oko. i jest jedynie położona gdyż nie wiem jeszcze co ostatecznie się z nią stanie gdyż model wyląduje kiedyś na dioramie.

Co do zderzaka już wspomniałem, że został naprawiony na zdjeciu jest pęknięty i niesklejony, szablonu nie użyłem gdyż nie mam aero a z pędzla było by ciężko uzyskać zadowalający efekt , co do uchwytów do Kar98, to takowych w instrukcji Aber'a nie znalazłem.

Wszystko z blaszki czego nie wykorzystałem w tym modelu, wykorzystam w następnym "Kuble", choć muszę przyznać, że konfrontacja z małymi elementami wymaga wprawy, a ja takowej nie posiadam gdyż była to moja pierwsza zabawa z takim zestawem :-P

 

Lexx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę jedynie uchwyty do łopaty, numery 6 i 12, chyba, że chodzi o elementy 51-54, bo sam nie miałem pojęcia do czego one służą.

Co do kalek to i owszem kiepsko się prezentują, cóż następnym razem się po bawię.

 

 

Edit: Elementy układu kierowniczego wkleiłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.