Skocz do zawartości

PzKpfw II L Luchs - ICM 1:35 czyli poprawianie 'gniota'


ZzB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przedstawi tutaj efekty swojej nierównej walki ze stareńkim wyrobem ICM.

Przyznaję że przeceniłem swoje siły (albo też nie doceniłem producenta) i nie zmieściłem się w przewidzianych czterech miesiącach – zabrakło czasu na malowanie.

Ale też i zakres poprawek, które wprowadziłem do modelu przeszedł moje najśmielsze przypuszczenia. Zresztą wystarczy rzut oka na załączone fotografie – oryginalne wypraski mają kolor pomarańczowy. I nie jest to na zdjęciach kolor dominujący.

 

W budowie użyłem następujących zestawów komercyjnych:

- ICM 35121 – zestaw poprawny z technologicznego punktu widzenia, I kompletnie nie do przyjęcia z merytorycznego. Polecam dla średnio zaawansowanych modelarzy (ze względu na ogniwkowe gąsienice) bez zacięcia „śrubkowego”. Lepszym wyborem jest model firmy Tasca..

- Aber 35062 i 35A62 – solidne zestawy zawierające elementy przydatne zarówno dla średnio jak i mocno zaawansowanych modelarzy. Zestawy są nadmiarowe – sporo części zostaje niewykorzystanych. Kilka błędów w dokumentacji

- lufa Jordi Rubio.- Lepsza od zestawowej, ale z niepoprawnym hamulcem wylotowym

- gąsienice Friulmodel – poprawne. Największą wadą jest brak podziału na lewe i prawe.

 

Pozostałe elementy wykonane z przeróżnego śmiecia - od arkuszy polistyrenu po blachę z puszek po piwie.

 

Link do relacji: viewtopic.php?t=11100

 

I to by było na tyle.

Zapraszam do oglądania fotek

 

th_ICM35121_20090403F_01.jpg th_ICM35121_20090403F_02.jpg

th_ICM35121_20090403F_03.jpg th_ICM35121_20090403F_04.jpg

th_ICM35121_20090403F_05.jpg th_ICM35121_20090403F_06.jpg

th_ICM35121_20090403F_07.jpg th_ICM35121_20090403F_08.jpg

 

Pozdrowionka

ZzB

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.