Skocz do zawartości

Większy braciszek, czyli Kettenkrad Tamiya 1:48 NOWE ZDJĘCIA


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Sd.Kfz.2 to mój ulubiony pojazd kołowy

 

Sam model:

Tamiya 1/48. Świetne sklejanie, jak to mówią "składa się sam", żadnych problemów, nadlewek czy przesunięć form też brak

A moje wykonanie? No cuż, pozostawia trochę do życzenia. Pierwszy raz użyłem pigmentów i chyba TROCHĘ przesadziłem pierwszy raz nakładałem Migowskiego Łosza dla leniuchów

Kolor to DunkerGelb Model Mastera (malowanie pędzlami), wydaje mi się, że nie jest to poprawny odcień, lecz jako że jestem "lotnikiem" kwestie barwne pozostawię specjalistom.

EDIT: na zdjęciach wyszły niedomalowania na siedzisku i gąskach - poprawię.

 

Dość gadania, teraz foty:

Ketten48013.jpg

Ketten48009.jpg

Ketten48014.jpg

Ketten48015.jpg

Ketten48016.jpg

Ketten48020.jpg

Ketten48019.jpg

 

I porównanie Większego Brata z dwoma maluchami by Academy:

Ketten48011.jpg

 

Ta kratka mi nie wyszła, miało być plus minus tak:

Kopiakettenkrad_03_of_13.jpg

Wpierw pomalowałem na Gun Metal, a potem podzióbałem DunkerGelb.

 

Podsumowując:

poziom zadowolenia- w miare jestem zadowolony :P

mam już 1/72 i 1/48 za jakiś czas zafunduję sobie 1/35

 

Bijcie, warczcie, krzyczcie, chce wiedzieć jak mi wyszło wg Was

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten moodel bardzo sie podoba.Sam chciałem takiego kupic i skleić ale jakos nie było okazji. Ten KETTENKRAD co jest obok niego 1 grosz to skala 1/72??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła modelu fajna,ale co do reszty:

nalowanie zbyt jednostajne,brak tzw.modulacji koloru'koła na obręczach nierówno pomalowane,gąsienice zbyt szkliste,no i praktycznie brak cech zużycia powierzchni modelu o pigmentach się nie wypowiem bo ich nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A mnie się bardzo podoba! Wemźmy pod uwagę fakt, że krzychu-onisk specjalizuje się w lotnictwie. A skala 1/48 nawet dla kettenkraftrada nie jest zbyt duża. Ewentualne niedomalowania można usprawiedliwić niewielkimi rozmiarami modelu. Zresztą następny będzie jeszcze lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za opinie te pochwalne i te krytyczne.

 

Marudek masz racje, rasowy ze mnie lotnik. Więc pancerkę będę robił tylko od czasu do czasu.

 

Patrząc na model stwierdziłem, że spróbuje go porysować i tak też zrobiłem, użyłem farbki gun metal, wyszło no jakoś tak jakoś.

Potem ponownie wash i ponownie pigmenty (które zakryły większość obić :/ ), tym razem dużo... chyba aż ZA DUŻO... (najwyżej usunę nadmiar)

Dorobiłem także prostą podstawkę.

A oto i nowe zdjęcia Kettenkrada.

Ketten23008.jpg

Ketten23011.jpg

Ketten23012.jpg

Ketten23016.jpg

Ketten23020.jpg

Ketten23024.jpg

 

P.S. Pierwszy raz "obijałem i rysowałem" model

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie chcę wyjść na bezwzględnego domagacza się opinii, ale chciałbym znać Wasze zdanie na temat tego modelu (już poprawionego).

W pancerce jestem zielony i chciałbym wiedzieć co robię źle, jak zrobić żeby było lepiej itd. itp.

No zależy mi na poznaniu Waszej oceny modelu.

Zwłaszcza, że szykuje mi się taki w 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek dzięki

 

Rujewit większej niż 35 nie zrobie, ten 1:9 jest cholernie drogi i nie mam zamiaru się na niego porywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo fajny, podstaweczka nie za duża dzięki czemu widać co jest tutaj głównym elementem ;p hehe To co teraz czas na kettenkrada w 35 nie? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko:

1. też w Martoli zamawiane?

2. ale nie wiem czy będę robił warsztat, pewnie nie, bo małe zainteresowanie by było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

Nie nie w martoli nie zamawiałem, mam inny sklepik ;p

A co do warsztatu to pewno masz racje a powiedz no robisz go jakoś z blaszkami czy prosto z pudła?? ;> I czy masz jakieś fajne malowanka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pudła, ewentualnie coś z puszki po piwie się dorobi, ale to się zobaczy

Malowanie? Sam model ma dwa malowania:

-Falschirmjager Regiment 7, Tunisia 1941.

-1st Gerbirgsjager Division, Unknown Theatre, 1943.

Na 70% to afrykańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.