Skocz do zawartości

Pz.Kpfw V Panther Ausf. A Italeri 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę oddac ocenie mój ostatni ulepek. Wiem, że merytorycznie jest jeden wielki kit, ale na to nie zwróciłem w tym projekcie szczególnej uwagi, skupiłem się głównie na malowaniu. Model mi się średnio podoba, chyba przegiąłem z washem, zrobiłem biedronę ale zniknęła pod washem. Pokryłem nim cały model, wash wsiąkł w zimmerit i już się tego nie dało zetrzec. Chciałem pobawic się w zacieki, ale również nie za ciekawie wyszły

Model pomalowałem Pactrą dunkel gelb, która po filtracj zrobiła się zielona. Uważam, że gdyby nie wash, to model byłby niczego sobie, a tak to wyszło jak wyszło

Chciałem jak najlepiej a wyszło jak zawsze, chociaż oceńcie sami. Konstruktywnej krytyki nigdy nie za wiele. Żeby nie było, że jestem pesymistą, przy modelu nabrałem trochę doświadczenia i odkryłem przepis na fajne błotkio i jestem zadowolony z ubabrania kół, z których jedno mi zginęło.

Ale się rozpisałem, widac, że humanista ze mnie

Zdjęcia:

DSC02256.JPG

DSC02254.JPG

DSC02261.JPG

DSC02260.JPG

DSC02262.JPG

DSC02255.JPG

DSC02268.JPG

DSC02270.JPG

DSC02257.JPG

DSC02258.JPG

DSC02259.JPG

DSC02264.JPG

DSC02266.JPG

DSC02271.JPG

DSC02265.JPG

DSC02263.JPG

DSC02269.JPG

DSC02267.JPG

Zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez robilem ten model jako pierwszy swoj czolg w 1/35, bardzo slabo sie te gaski trzymaja, na 3 i przedostatnim zdjeciu dobrze to widac, przydaloby sie je przymocowac do ukladu jezdnego i poprawic ulozenie z przodu. Kalki sie srebrza, przydalyby sie siatki na tyl kadłuba, ja swoje wtedy zrobilem z siatki ktora sie kladzie na patelnie zeby nie pryskalo tluszczem:D wash wyszedl fajnie, mi sie podoba, troche monotonne malowanie ale taki juz urok tego akurat schematu malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model sklejony, ale tylko kadłub i wieże bez gąsek i kół. I szczerze powiem, że lepiej się prezentuję z tymi wszystkimi klamotami... Ten taki łysy strasznie ;)

 

I czemu na 3 zdjęciu od góry gąsienica idzie tak drastycznie w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak

bardzo slabo sie te gaski trzymaja, na 3 i przedostatnim zdjeciu dobrze to widac, przydaloby sie je przymocowac do ukladu jezdnego i poprawic ulozenie z przodu.

Gąski były ładnie przyklejone na CA do kół, niestety jak zacząłem model przestawiac przy robieniu zdjęc poodklejały się i za to na 3 zdjęciu gąska tak gwałtownie idzie w dół. Po prostu się odkleiła.

Kalki sie srebrza, przydalyby sie siatki na tyl kadłuba

Nie wiem czemu kalki się świecą pomimo tego, że użyłem micro set', i sol'a, przedtem mi się takie cuda nie zdarzały.

wash wyszedl fajnie, mi sie podoba,

Dzięki, chociaż jedna rzecz się podoba Mnie początkowo też się podobał, dałem go tyle,że aż przecholowałem.

Dla mnie to jeden wielki wash

Ano, tak to jest jak sięnie widzi umiaru

 

Przy następnym modelu zastosuję pin-wash i chyba założę relacjena 4um żeby znów z czymś nie przesadzic w swoim rozmachu. Jak widac, ajk się wziąłem za wash to poleciałem po całości, teraz rozumiem jak w modelarstwie ważny jest umiar.

Dzięki za krytykę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.