Skocz do zawartości

SdKfz 222 "Siegfried"/Libia 1941/Tamiya/135


SPIDIvonMARDER

Rekomendowane odpowiedzi

Model: Panzespähwagen SdKfz 222 (opancerzony pojazd rozpoznawczy)

Firma: Tamiya

Skala: 1:35

Okres prac: druga połowa wakacji 2007 – początek marca 2008

Poziom trudności: średni

Cena: 96 zł

Front: Libia wiosna 1941. 3 dywizjon rozpoznawczy z 5 D.Lekkiej

Ocena: 9+

 

PzSpW SdKfz 222, znany jako „Siegfied”, czyli Zygfryd. Taka jest jego nazwa własna... skąd się wzięło? Ano po prostu w instrukcji była taka opcja.

Modelik miły w obsłudze, instrukcja nie licząc pary błędów bardzo dobra, w dodatku dołączono metalową lufę oraz siatkę. No i jeszcze mnóstwo kalkomanii, choć nie tak dużo jak u Dragona. Polecam!

Model pomalowany Humbrolowską Matt 93.

PS: ślad po krzyżu na masce jest... śladem po krzyżu. Po prostu zeszła mi kalkomania i nie zdążyłem jeszcze tego naprawić.

3e56baa2ace21157m.jpg/5e5169a50a811354m.jpg/31d6a03536e8bee8m.jpg

8be5b5fbc42a6049m.jpg/447c8e13098c540em.jpg/767582197cd11a13m.jpg

c61f3075c01273fem.jpg

 

Tym razem w naturze

Do zdjęć pozuje Leutnant Martin von Marder, bohater mojej książki "Wieża Snów".

0c5ddb5404a487e3m.jpg afdc5c9a32f16654m.jpg 23e3e9e020d7441am.jpg

 

6d2ab66b0241f28bm.jpg fadec8376e9705fbm.jpg 7e9e5a970f561fd7m.jpg

 

c474562f3bee1616m.jpg 876965b86b554d97m.jpg 054eccc87b2801bdm.jpg

 

ff3baf28c2b718e0m.jpg

 

Tutaj Siegfried dostał oczka po bokach, a Martin nową opaskę na rękę. Nieznaczne poprawki w brudzeniu.

 

5cb17ede8cead1aam.jpg6027210c2a6fde49m.jpgddf3c83758d7a013m.jpg

4dd84a0c9c91a72dm.jpg3a76e4cbf1b624e0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag,model generalnie sklejony poprawnie ale warto w niektórych miejscach usunąć łączenia form.Co mi się osobiście nie podoba to malowanie (wygląda na pędzel),miejscami farba jakby za grubo położona,figurka trochę na odwal-widać dużą szparę w miejscu połaczenia kończyny górnej z tułowiem,mundur można było dopracować,no i ten MG,chyba nie nawierciłeś lufy,co przy tej skali dość dużym babolem jest.Ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecące kalki to rzecz której się obecnie uczę. Figurek zresztą też ;P

Model malowany jest w 100% aerografem, wiec nie mam zielnego pojęcia skąd ten "pędzel"... jeszcze nikt tego nie zauważył w ten sposób ;)

Nawiercanie MG w 35? O rany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba całkiem sympatycznie wygląda. A świecące kalki możesz usunąć nawet teraz. Nie jestem pewny, niech się wypowiedzą eksperci ale pociągnięcie wszystkiego bezbarwnym matem powinno usunąć efekt. A co do nawiercania to w dziale okrętowym nawiercają nawet i 20 mm w 1:700 Igła lekarska świetnie się do tego nadaje :p ale pewnie gadam coś co jest oczywiste....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie modelik przyjemny, wymaga tylko dopracowania - najsłabiej wyglądają kalki, a szkoda bo mają one wpływ na końcowy wygląd modelu - generalnie kalki powinno się kłaść na błyszczącą powierzchnię aby nie odcinały się zbytnio od reszty pojazdu i nie błyszczały ale to łatwo poprawić bo napisałeś że Tamiya dała sporo zapasów, brakuje też washa. Nawiercaniem MG był się na twoim miejscu nie przejmował bo wcale moim zdaniem się to jakoś nie rzuca w oczy i nie przeszkadza. Figurka też raczej nie pasuje do Afrika Korps a jeśli już to powinna być w czarnym mundurze gdyż klasycznych kurtek mundurowych nie produkowano po prostu w takim kolorze jednak jeśli nie przykładasz jakiejś szczególniej wagi do faktów historycznych to może być.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, mój stosunek jest powiedzmy równy 80% zgodnosci z faktami, tyle mi wystarcza. Może jak będe starszy to mi się zmieni ;)

 

Co do munduru, to czytałem, że oni sobie na miejscu barwili mundury na maskujące kolory (czy to nie było przypadkiem w "Afrikakorps" Janusza Ledwocha?). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.