Skocz do zawartości

Bwp-2 revell 1:35


dr.Watson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto mój skończony Bwp 2 . z góry przepraszam za foty, wiem są tragiczne, z czasem postaram się wstawić lepsze. Przy budowie sugerowałem się takimi fotami, że model po prostu stoi gdzieś tam sobie i niszczeje

157f340e53acb383med.jpg

e57c083b4e385aacmed.jpg

7f9f6a838b02cc76med.jpg

2c3d6454aa1015a6med.jpg

ac6538bb3f70dad9med.jpg

45929e41f561e4e1med.jpg

3a3dd508134e5429med.jpg

4ecc2f9d411fdcd8med.jpg

4aa3d2580d1e699amed.jpg

b51c5dc842cf7a30med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka nowych fotek, wiem że nie są dobre, ale mam nadzieję że choć trochę lepsze od tych pierwszych. Nie mam z kąd skombinować aparatu, a te robię tel. Proszę o ocenę i konsrtuktywną krytykę:)

b0fed4e7cc40d0d1med.jpg

95d848051b049bd6med.jpg

0a48e57e1873259amed.jpg

0507a241c45868f0med.jpg

be2148cc236bd05emed.jpg

9f2186da739f713emed.jpg

10a8d17f8543729amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam kolejne foto, na dowód że ma pełno rdzy. tam gdzie ja dałem, to dałem w tych miejscach gdzie jest na fotach. a także przypatrz się pierwszej fotce na początku tego postu. Widać wyraźnie że rdza go bierze.

b5eaf566a6fda272med.jpg

542a5f9c22f6d19fmed.jpg

17e8ad67d801f3f4med.jpg

441c83aa119aa71f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja rdze zrobiłem jeśli chodzi o kadłub tylko na śrubach, błotnikach bo blaszane i śruby. Popatrz na zdjęcia, tego prawdziwego bewupa. ja zrobiłem tak samo. Po za tym bwp 2 ma kadłub z blach stalowych., ale w większości jest on pokryty blachą. która rdzewieje.

Po zatym przed chwilą zobaczyłem na wikipedii, tam jest napisane żę cały kdłub BWP-2 jest zespawany z blach stalowych itp.proszę klikać.

Zwróć uwagę na podrozdział "opis konstrukcji" nie ma tam mowy o aluminium. zresztą to by było trochę dziwne, by wóż bojowy miał kadłub z aluminium, to nie wóz sportowy.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/BMP-2

 

a oto cytat dla leniwych "Kadłub BMP-2 tworzy sztywną skrzynię zespawaną ze stalowych blach. Część przednią tworzą dwie pochylone płyty pancerne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą to by było trochę dziwne, by wóż bojowy miał kadłub z aluminium, to nie wóz sportowy.

M-113

m113_2.jpg

M-551 Sheridan

m551_sheridan.jpg

 

Ale na pewno nie BMP-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Watsonie - zawsze bylem pewny ze BWP-1-2 mialy kadluby aluminiowe.Co do BWP-2 to poczekam aż wróci do mnie instrukcja obsługi BWP-2 wtedy dam ci 100% odpowiedz Zresztą spójrz na zdiecia i obejrzy dokładnie obicia . co najwyżej może wychodzić minia podkładu. Abo to jeden pojazd wojskowy jest z aluminium:M113,Bradley. z zasady mam ograniczone zaufanie do Wikipedi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, opierasz się na naprawdę fajnych zdjęciach z primeportal.net, ale ich nie wykorzystujesz. Brak osłony strzeleckiej na tylnym włazie desantu, brak anten (na zdjęciach modelu puste miejsca), z tyłu na wieży paski do mocowania osprzętu - plandek są wykonane ze skóry i są w takim też kolorze, nie pokusiłeś się aby cokolwiek zrobić z wizjerami na wieży i kadłubie (puste dziury), a na tylnych włazach desantu - sam porównaj sobie zdjęcia. Tyle na szybko co zauważyłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

witam, produkuję się właśnie nad tym modelem i jeszcze tak skopanej bryły nie miałem dopasowanie wanny z górą wymaga ścisku, klamerek, taśmy klejącej i cierpliwości tył góry nie gra kształtem zupełnie do ścianki tylnej , wymaga sporo prac szlifiersko zaprawkowych , jak będzie dalej - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, też walczyłem z tym. Masakra. Nie zapomnij tak jak ja, o wizjerach. Powiem Ci że po jakimś czasie pozbyłem się tego Bwp-a, po prostu nie mogłem patrzeć na tę maszkarę. Mam nadzieję że Tobie wyjdzie lepiej. Zamów sobie Lufę alu, jest naprawdę Świetna. Tu na fotach jej nie ma, dodałem później. Chyba kupiłem ją w martoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie żadnych dodatków to mój 2-3 model po x latach przerwy i na razie opanowuje podstawowe rzeczy w trumpku miałem kilka blach z którymi jakoś sobie poradziłem na lufy przyjdzie jeszcze czas, wprowadziłem małe zamieszanie bo ja mam model z Zvezdy ale widzę to ta sama zawartość może jakiś przepak co do kształtu to nie zgadzam się , bardzo mi się kształty pojazdów sowieckich z tych czasów podobają , ale to już kwestia gustu

Jeszcze jedno , nie mam koncepcji na te wizjery ? jak je zrobić , wyciąć z folii niebieskiej i wkleić czy pobawić się preparatem humbrola do szybek ? a może jakieś inne wyjście , zaznaczam że bryłę mam już sklejona (i za boga jej nie będę rozklejał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryłę masz już sklejoną, trudno spróbuj tak jak napisałeś, choć ja preferuję ostatnimi czasy że wciskam od środka jakąś masę, np modelinę i ładnie formuję patyczkiem od zewnątrz, wtedy wizjer ma to lekkie wgłębienie, a jak przykleisz od przodu np folię itp, to będziesz miał nienaturalnie płaskie. Może uda Ci się palcem wcisnąć, przez otwór wieży? Masę tę po ułożeniu w wizjerze maluję farbką do świateł, wizjerów np niebieską, idealnie imituje szkło ta farba. Popytaj w sklepie o nią, to Rewell. Mnie też się podobają Bwp i inne "ruskie" maszyny, miałem na myśli że po prostu maszkara mi wyszła z tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.