Skocz do zawartości

T-72 M1 ze Szczecina 00-01 ( Tamiya 1/35 )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Dawno temu rozpoczałem relacje z budowy tego modelu. Miałem co do niego wielkie plany, miały być figurki, podstawka itp. NIestety brak czasu skutecznie zniweczył te plany i pozostał mi tylko sam czołg. Wstawiam go do galerii, by ten temat uznać za zakończony. Zdaję sobie sprawę z tego że można w nim jeszcze wiele zrobić ale cóż, takie zycie . Model przedstawia autentyczny wóz z 12 BZ w Szczecinie, miałem przyjemność służyć na tym czołgu 11 lat temu. NIestety fotek oryginału nie posiadam :( . Mimo moich usilnych próśb, kierowanych do jednego z moich kolegów z wojska, nie udało mi sie otrzymać zdjęć oryginału. Kto chce niech wierzy a kto nie, nie musi ale tak właśnie wygladała ( tak ją pamiętam ) 72-ka którą dowodziłem. Oglądajcie, oceniajcie, może sie komuś spodoba. Model robiłem prosto z pudełka, malowałem humbrolem H155 i kurzyłem pigmentami MIG-a :

 

Obraz003-4.jpg

 

Obraz006-4.jpg

 

Obraz005-4.jpg

 

Obraz004-4.jpg

 

Obraz002-4.jpg

 

Obraz001-2.jpg

 

Obraz007-4.jpg

 

Już niedługo odpoczynek od Abramsów ( dłuuuuuuuugi odpoczynek ) i zabieram sie za T-80 BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że temat umarł. Fajnie, że pociągnąłeś go do końca. Model mi się podoba. Ciekawie ubrudzony i ogólne wrażenie sprawia całkiem niezłe. Brakuje mi tylko cieniowania, wyostrzenia detali, nadania przestrzenności.

Napisz jeszcze, te kolory peryskopów i dalmierza to fantazja, czy one rzeczywiście mają takie różne kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwszy komentarz.

 

Co do cieniowania, nie bardzo umiem to robić, kiedys próbowałem ale z efektu nie byłem zadowolony, technike washu też jeszcze nie do końca opanowałem, podobnie jak i suchego pędzla. Co do kolorów wizjera, no cóż wszelkie wizjery, peryskopy itp. i ich kolory to po prostu gra światła, i często zdarza sie że przyjmują one różne kolory w zależności od kąta padania i natężenia światła. Ja starałem sie aby miały kolor zblizony jak najbardziej do oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się brudzenie oraz temat co do washa przydałby się ale jak nie jesteś pewny efektu to dobrze że nie robiłeś na siłę gdyż model jest ładny i mógłbyś go zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A tutaj, taka mała zapowiedź czegoś co powstanie już za jakiś czas. Nie to nie będzie T-72 B, tylko T-80BV. Narazie zrobiłem tylko 4 kostki ERY, przede mną jeszcze marne 176 :

 

Obraz014-2.jpg

 

Obraz013-2.jpg

 

Obraz015-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dlubię sobie właśnie takiego samego-zobaczymy{ a raczej ja zobaczę} co z tego wyjdzie.

 

 

Mam nadzieję że my również zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem Moje modele raczej sa chłodno przyjmowane na forum

 

Dawaj relacje z budowy, chłopaki napewno coś podpowiedzą, pomogą, to i przyjęcie modelu bedzie cieplejsze na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.