Skocz do zawartości

Opel Admiral Rosja 1943 ICM 1:35


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dla odreagowania "ciężko wojennych " klimatów popełniłem ostatnio wyrób ICM-u o nazwie" WWII German Staff Car with Figures" .

Kilka słów o modelu. Zdetalowany ładnie, acz z rażącą niekonsekwencją. Bo cóż nam serwuje producent? Otóż mamy piękny silnik, z bardzo ładnymi szczegółami ( pompka paliwa, filtry, cieniuteńki wiatraczek), a o tak istotnej rzeczy jak akumulator zapomniano. Dalej, w kabinie śliczne klameczki i korbki do szyb (nawet do "fletnerek") a o takim "detalu" jak pedały zapomniano. Bardzo ładnie odwzorowana rama i brak zbiornika paliwa :( . Jeżeli chodzi o figurki to dorzucono chyba takie jakich mieli za dużo. Oficer z nogą na stołeczku ( z zestawu z czyścibutem) i dwóch żandarmów. Bez sensu.

Sam plastik w beżowym kolorze już jest całkiem niezłej jakości. Jeżeli chodzi o kalki, to są tak delikatne, że do położenia tylko za pomocą płynów do kalek.

I jeszcze instrukcja. Przejrzyjcie, a potem schowajcie i przy sklejaniu kierujcie się intuicją i zasadami budowy pojazdów.

Starczy tego komentarza. A tak wygląda ów pojazd:

 

IMG_1829.jpg

 

IMG_1834.jpg

 

IMG_1838.jpg

 

IMG_1841.jpg

 

IMG_1843.jpg

 

IMG_1846.jpg

 

IMG_1836.jpg

 

IMG_1837.jpg

 

Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarz, sam montaż modelu jest przyjemny i raczej bezproblemowy.

Co istotne, wg. mnie plastik jak na model "stamtąd" naprawdę niezły.

Szwy delikatne, brak jamek (chyba dwie znalazłem na całym modelu) skurczowych.

Jednym słowem, kupować i robić, panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kapralu

 

Całkiem fajnie Ci wyszła ta frontowa limuzyna. Wygląda dość "żywo" i nie jest nudna choć ma kilka niedoskonałości.

 

Samochodzik jest jak dla mnie trochę za bardzo obity, a tapicerka (głównie przez mocne marszczenia materiału) sprawia wrażenie przerysowanej.

 

Poza tym robi naprawdę dobre wrażenie. Szczególnie kurzenie dolnych partii pojazdu i bruk na podstawce. Fajnie również, że dodałeś trochę akcesoriów we wnętrzu.

 

Może jednak warto byłoby pomyśleć o jakiejś figurce oficera?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kornik_69 .

Oczywiście myślałem nad figurką. Niestety nie znalazłem takiej która by spełniała wymogi. Czyli żywica, wyższy stopniem oficer w spokojnej stojącej pozie lub siedzący. Okopowych soldatów na pęczki, ale takiego nie uświadczysz .

Co nie znaczy jak mi wpadnie w ręce to jej tam nie umieszczę

Pozdrowionka

kapral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Składam to cudo i być może za pare dni zaprezentuję na forum swoją wizję modelu. Co do sklejalności: wg mnie pozostawia wiele do życzenia - sporo odbiega choćby od najnowszych wypustów Zvezdy nie porównując do marki na literę T czy D. Ale co tam - najważniejszy jest sam model, który dla miłośników kołowców z tego okresu jest nie lada gratką. Poza tym trochę czasem warto włóżyć nieco więcej serca w budowę niż bawić się świetnie składalnymi 'klockami' Z niecierpliwością czekam na kolejne wersje tego pojazdu oraz inne kołowce zapowiadane w tym roku przez ICM

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarz, sam montaż modelu jest przyjemny i raczej bezproblemowy.

Co istotne, wg. mnie plastik jak na model "stamtąd" naprawdę niezły.

Szwy delikatne, brak jamek (chyba dwie znalazłem na całym modelu) skurczowych.

Jednym słowem, kupować i robić, panowie

 

Dzięki kapral za odpowiedź, zamierzam właśnie zakupić ten model

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

 

Ładne wykonanie, fotele troszkę za bardzo poszarpane, w tego typu "limuzynach" raczej gładka skóra była. A właśnie, malowanie z instrukcji WH na zielono ?

 

P.S. Muszę swojego wreszcie zacząć.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.