Skocz do zawartości

Tiger I "hybrid" Italeri 1/35


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Model zrobiony prosto z pudła. Merytorycznie to nie wiem jak z nim jest , ponieważ za bardzo nie zwracałem na to uwagi. Skupiłem się raczej na testowaniu na nim nowych technik "malarskich " ponieważ jest to dopiero mój 3 model ;) malowany vallejo z aero, wasch i filtry z farb olejnych do płótna, przykurzony pigmentami vallejo, a błoto to sandy paste też vallejo i na to pigmenty.

Skończony został już spory czas temu, od tego momentu zdążyłem popełnić kolejny (też zaprezentuje na forum, mam nadzieje że będzie widać postępy ;) )

Jak cos, to uprzedzam, że fotograf to ze mnie marny, wiec zdjęcia są jakie są ;) większość robionych na zewnątrz w świetle dziennym, a 3 w pomieszczeniu z fleszem.

No więc poddaję go pod waszą ocenę i liczę na jakieś porady na przyszłość ;)

 

Malowanie było zaczerpnięte z tego obrazka :

tiger23.jpg

 

A to już Tygrys :

DSC_1519.jpg

 

DSC_1526.jpg

 

DSC_1527.jpg

 

DSC_1532.jpg

 

DSC_1535.jpg

 

SAM_0296.JPG

 

SAM_0303.JPG

 

SAM_0283.JPG

 

SAM_0294.JPG

 

SAM_0306.JPG

 

SAM_0316.JPG

 

SAM_0321.JPG

 

DSC_15191.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Fajny kot.Merytorycznie za cienki jestem.Bravo za odwazne slady ekspolatacji tylko ten dol wanny mocno piaszczysty-wrecz plazowy-ale to Twoja wizja.Zdjecia bez flesza chyba zbyt kontrastowe,lepsze te z fleszem.Chyba ze ten piasek tak daje po oczach.Ale generalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest Tygryssek to muszę coś nabazgrolić Skoro nie podchodziłeś merytorycznie to wszelkie merytoryczne żale odpuszczam Kwestia wykonania- góra bardzo mi się podoba, ma swój charakter. Niestety gąski i koła to już inna bajka. Bardzo jednolite błocenie( piaszczenie?),aż mdłe. I tu nazwa "Hybryda" bardzo pasuje . Góra idealna, dół skopany. Może pokusisz się jeszcze o starcie piachu z gąsek+lekki metalizer, lekkie przetarcie kół z dodaniem innych odcieni błota? Pracy niewiele a efekt może być ogromny. To oczywiście moja bardzo subiektywna ocena. Szkoda tak bardzo fajnie zrobioną górę psuć przez ten dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oceny ;) Tak serio to myślałem, że będzie więcej ocen na nie i wytykania błędów do ewentualnych poprawek ;)

To było moje pierwsze błocenie i wyszło jak wyszło, a wyszło rzeczywiście bardzo jednolicie, dopiero jako już skończyłem uznałem, że powinienem dodać jeszcze parę odcieni błota, suche, mokre, bo lepiej by to wyglądało. Ale nie pomyślałem o tym, bo założyłem sobie, że ma być same suche, tak jak by postał trochę czasu i wszystko zdążyło na nim wyschnąć. Pewnie w przyszłości jeszcze to poprawię, ale na razie zająłem się innym projektem ;) Więc pewnie po tym skończonym wrócę do tego błocenia już z większą dawką umiejętności ;)

 

Jeszcze raz dzięki za ocenę ;)

to czas wrzucić model nr. 4 pod ocenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :

ŁADNIUTKI TEN KOCIAK .

Tylko to błotko mogłeś zrobić ciut ciemniejsze , strasznie bije w oczy.

Sam mam do wykonania w niedalekiej przyszłości obłocenie na kołach i gąskach mojego StuGa III ausf F wersja zimowa - i muszę powiedzieć mam obawy czy mi to wyjdzie poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.