Skocz do zawartości

Sd.kfz 7/1 Tamiya 1/35


templess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Następny esdek. Tym razem stara Tamiya (formy z 1975 roku). Model prosto z pudła, dodana tylko flaga i plandeka ( zrobione z folii aluminiowej). Stary model i stara technika Podstawowe malowanie-pactra A 107 +przetarcia suchym pędzlem białą farbą. W czasie stosowania pigmentów technika trochę zapomniana ale myślę że godna polecenia. Oceńcie sami

052.jpg

232%252520o.jpg

233.jpg

234.jpg

235.jpg

236.jpg

237.jpg

240.jpg

241.jpg

242.jpg

243.jpg

244.jpg

245.jpg

246.jpg

247.jpg

248.jpg

249.jpg

250.jpg

251.jpg

252.jpg

253.jpg

254.jpg

255.jpg

256.jpg

257.jpg

258.jpg

259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cale swoje niestety długie życie poskładałem kilka S 7,cholera nigdy nie zrobiłem w zimowym kamo. Wiem ze to stary model, ma swoje wady, ale jak widać można z niego zrobić coś fajnego. warto popracować nawet nad modelami z tamtego wieku. gratulacje . eljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare ale jare. Sam męczę starą Tamkę Pz.kpfw.IV i wcale nie jest taka zła. Zależy jak komu zależy na umiejscowieniu wszystkich śróbek. Ładny, tylko śnieg w niektórych miejscach troszkę słabo. Sam robiłem zimową dioramkę i wiem jakie to trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, świetny model. Był chyba z Tobą w Koszałkowie.

Nie ma się do czego przyczepić. A, że stara Tamcia...uwielbiam Tamcie, a jak komuś jest za stara, to niech wyda dodatkowo jakieś 30-60 zł na blachy i model jak ta lala.

 

Piękny model. Zimowe kamo. Szczerze to jeszcze nigdy nie robiłem zimowego kamo, bo się boję, że coś s... i będzię po modelu.

 

Jeszcze raz gratuluje modelu i sukcesów w Koszałkowie na Festiwalu, dla Ciebie Robercie i Twojego Przemka...zaje duecik tworzycie tata i syn (żeby mój chciał dłubać ze mną to byłbym szczęśliwy).

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile model całkiem, całkiem, to figurki baaardzo słabe.

Twarze to jednolite maski, czyściuteńkie, śnieżnobiałe bluzy i takież hełmy.

Zero wash`a, czy też próby cieniowania.

A pojazd? Jeżeli podłoże to nie pokrywa lodowa, to powinien choć trochę się zapaść w śnieg.

To "coś" na przednim prawym kole (widoczne na zdj. nr.9, 20 i 21) zamaskuj śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cale swoje niestety długie życie poskładałem kilka S 7,cholera nigdy nie zrobiłem w zimowym kamo.

To do roboty eljazz Też trochę już żyję a modeli do zrobienia dla 3 pokoleń . Dzięki za przychylny komentarz

Stare ale jare. Sam męczę starą Tamkę Pz.kpfw.IV

Dzięki Krzysiek Obserwuję Twój warsztat. Nigdy mi się nie udało zrobić porządnej lV-ki. Trzymam kciuki za Twoją

mam pytanie jak zrobiłeś śnieg?

Snieg to piasek dla szynszyli ze sklepu zoologicznego. Wykorzystuję go do brudzenia podwozi klejąc na wikol i posypkę na dioramy jako imitację ziemi.

Robert, świetny model. Był chyba z Tobą w Koszałkowie.

Nie ma się do czego przyczepić. A, że stara Tamcia...uwielbiam Tamcie

Dzięki Stara Tamka . Nigdy nie zapomnę zapachu po otwarciu pudła z moim pierwszym modelem z Tamki

Jeszcze raz gratuluje modelu i sukcesów w Koszałkowie na Festiwalu, dla Ciebie Robercie i Twojego Przemka...zaje duecik tworzycie tata i syn (żeby mój chciał dłubać ze mną to byłbym szczęśliwy).

Dzięki Maciej Co do Twojego syna to spróbuj go wciągnąć podstępem

Pewnie gra na kompie to coś z jego gier.

mam w zapasach 7/2 i nie mam zamiaru nic do niej dokładać!!

Piotrze 7/2 jest zdecydowanie lepsza i ładniejsza. Czeka u mnie na półce.

To na błotnikach to pasta do zębów?

To gips budoowlany. A konkretnie Rothband. Zasycha około 40 minut.

O ile model całkiem, całkiem, to figurki baaardzo słabe.

Twarze to jednolite maski, czyściuteńkie, śnieżnobiałe bluzy i takież hełmy.

Zero wash`a, czy też próby cieniowania.

Kurtki cieniowane bardzo rozjaśnionym niebieskim i cieniowane suchym pędzlem. Wash był. Patrzę na te zdjęcia i to widzę . Chyba że mam wyostrzony wzrok. Możliwe bo mój zawód to glazurnik.

Dzięki za wszystkie komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam tylko jedynie słusznego malowania od waffensów pajenczynka jest mi znana

To będzie problem. Też poszukiwałem ale z zerowym wynikiem. Jak coś znajdziesz to chętnie skorzystam. Teoretycznie 7/2 powinno mieć Das Reich. Jak coś znajdę dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
I chyba jeszcze Hitlerjugend ale nic pewnego..

W Hitlerjugend mieli flakvierlingi na podwoziu lV. Flak 36 (37 mm) mieli tylko jako oddzielne, ciagane na wózkach działka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.