Skocz do zawartości

PzKpfw VI Tiger I Aufs. E Revell 1:72


djcebul

Rekomendowane odpowiedzi

Sklejanie tragiczne nie jest (oprócz prawej gąski), ale malowanie to chyba niedokończone. Jakimi farbami malujesz pactra? Jeśli tak to potrzebujesz o numerze 104 aby pomalować całość a dopiero potem malujesz kamuflaż. Gąsienic nie wystarczy przetrzeć metalikiem na początku polecam pomalować je na czarno i dopiero później przetrzeć metalikiem jak już trochę wejdziesz wprawę dojdą suche pastele albo pigmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt powinienem pomalować całość. Nie zrobiłem tego bo jak sklejałem nie miałem jeszcze farb a i teraz nie mam jeszcze tej piaskowej co jest potrzebna. Uzywam w tej chwili farb revell.

Następny model pomaluje w całości. Mam oczekujacy m60 również z revella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia płyta pancerze jest źle zamontowana. No i te szekle.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to szekle?

 

Szekle to te uszy pomiędzy gąskami z przodu wanny.

 

Jesteś na początku drogi , więc ważne abyś się nie zraził.

Polecam przed rozpoczęciem klejenia - wyszukaj sobie w gogle fotki pojazdu i porządnie się z nimi zapoznaj + dokładne czytane instrukcji = mniej błędów przy sklejaniu.

Do malowania polecam akrylowe farby - na początek łatwiejsze w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widać że dopiero zaczynasz zabawe z modelastwem Tiger revella to był mój pierwszy model, pomalowalem go czesciowo brazem z modelmastera a zielone plamy byly markerem Dużo jeszcze przed Tobą ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witamy na forum.

 

Co do modelu, cóż każdy kiedyś zaczynał. Mój pierwszy model wcale nie wyglądał dużo lepiej.

Rady ode mnie na przyszłość:

- Staraj się dokładnie obrabiać elementy, w taki sposób unikniesz problemów ze spasowaniem.

- Za nim skleisz elementy ze sobą, przymierz kilka razy.

- Czytaj dokładnie instrukcje

- Postaraj się kupić kilka podstawowych farb. W razie kłopotów typu na jaki kolor pomalować bryłę/gąsienice/narzędzia, znajdź zdjęcia gotowego modelu i poczytaj wątki warsztatowe.

- Rozcieńczaj farbę. Zamiast kłaść jedną grubą warstwę, połóż kilka cienkich.

- Przy następnym modelu możesz założyć wątek warsztatowy. Są one bardzo pomocne.

- Zapoznaj się z działem "Jak to zrobić i jak pokazać"

- Zdjęcia rób na jednokolorowym tle np. biały lub niebieski brystol.

 

Na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.