Skocz do zawartości

Rosyjski czołg średni T-90 Zvezda 1/35.


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry proszę o wybaczenie za błędy i ewentualne niedoróbki, ale to mój pierwszy czołg, jaki skleiłem. Nie dysponowałem też żadnymi szczegółowymi materiałami - poza instrukcją. Wyszedł, jak wyszedł - ale dał mi wiele zabawy.

 

T-90warsztat014_zpsf61048b0.jpg

 

T-90warsztat016_zpsece21b03.jpg

 

T-90warsztat015_zps98e04a05.jpg

 

T-90warsztat018_zpsb4c3d339.jpg

 

T-90warsztat008_zps9e569629.jpg

 

T-90warsztat009_zps0d9bc40a.jpg

 

T-90warsztat010_zpsa5a70b28.jpg

 

T-90warsztat005_zpse14d5af6.jpg

 

T-90warsztat003_zps8ff79fb4.jpg

 

Cóż, skleiłem jak umiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w pierwszych modelach o zabawę właśnie chodzi. Będą niedociągnięcia bo nie ma siły, że pierwszy model będzie cudem. Z każdym kolejnym modlelem będzie coraz lepiej ! Tu daję 4 na zachętę do dalszego rozwijania pasji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jak na pierwszy model nie jest źle , moje pierwsze modele wyglądały dużo gorzej

Niedoróbki są oczywiście (beczki, brak washa, k.m. na wieży chyba zamocowany do góry nogami itp.), ale wprawa przyjdzie z czasem. Następny model rób w wątku warsztatowym na forum, od początku buduj go zbierając na każdym etapie budowy porady od bardziej doświadczonych modelarzy - sam się wiele nauczyłem od forumowiczów i nadal się uczę

Specem od współczesnej ruskiej pancerki nie jestem, ale wydaje mi się, że pod beczkami jest drewniana kłoda zamocowana i pomaluj ją na odpowiedni kolor drewna - to z rzeczy, które bym zmienił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczki są fatalne, widać łączenia...
A ja mam pytanie do ciebie. Jak powinna być beczka łączona. Bo ja wiem że beczki są łączone na zakładkę, i to akurat co powiedziałeś to wielkim błędem nie jest.. Aż mi trudno uwierzyć że jest to pierwszy model, bo wygląda bardzo ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za opinie. Bardzo są mi potrzebne, chętnie przyjmę każdą krytykę...

Owszem, to jest mój pierwszy model czołgu, i w ogóle pierwszy model po bardzo długim czasie rozbratu z modelarstwem plastikowym.

Co do beczek...Nie usuwałem tych śladów łaczenia, ponieważ w oryginale większość beczek będących na wyposażenie rosyjskich pojazdów jest spawana z czterech części - nie wiem od czego to zależy.Może taka jest technologia produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega położył zielony kolor ? bo mi się wydaje że psiknięty jest tylko piaskowy i czarny ale mogę się mylić.

 

Kolega położył zielony kolor, a wywnioskować to można po tym że plastik w tym modelu jest szary. A odnośnie tej belki do samowyciągania pod beczkami o której pisał kolega Desaxe, to, to że jest ona w kamo takim jak czołg, to też nie jest błąd. Często bywa tak, że te belki są malowane w ten sposób, gdy czołg ma wziąć udział w defiladzie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Co do belki: w wielu przypadkach belka jest malowana tak samo jak pojazd.

 

Przykład:

T90_zps7575feae.jpg

Źródło: internet.

 

Beczki prawdopodobnie poprawię lub całkowicie je zdejmę. Zresztą bez beczek czołg wygląda bardziej bojowo.

 

Kolor zielony oczywiście położyłem - Pactrę 112.To jest typowy odcień rosyjskiej barwy zielonej, stosowanej na nowszych pojazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Co do belki: w wielu przypadkach belka jest malowana tak samo jak pojazd.

 

Przykład:

T90_zps7575feae.jpg

Źródło: internet.

 

Beczki prawdopodobnie poprawię lub całkowicie je zdejmę. Zresztą bez beczek czołg wygląda bardziej bojowo.

 

Kolor zielony oczywiście położyłem - Pactrę 112.To jest typowy odcień rosyjskiej barwy zielonej, stosowanej na nowszych pojazdach.

 

PS. Przeciwlotniczy karabin maszynowy 12,7mm 9P17NSWT faktycznie przykleiłem odwrotnie...Skejałem go bardzo późno, i chyba już zasypiałem...A niech to...Do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.