Jump to content

kreator86

Members
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Szczecin/Gorzów Wlkp.
 • Interests
  Trochę gitara, gry komputerowe-wojenne.
 • Occupation
  szukam odpowiedniej ścieżki życiowej:)
 1. Znany już model P-40 w barwach AVG. Za pozytywy stawiam piwo za negatywy stzelam focha [jakby co to mocno ironiczny żart]
 2. Sprawę załatwiłem ciepła wodą i suszarką,
 3. CZyli trafiłem na kasztana no to mam pecha.
 4. Mam pytanie. Otóż też mam MiG 15 z HB i w moim modelu był kasztan w postaci nie pasujących połówek kadłuba - dolna była za wąska o 3mm. Czy u kolegi też jest kasztan ?
 5. A obramowanie stanowisk strzeleckich w wieżyczkach nie powinno być w kolorze metalu z zewnątrz ? Też mam ten model w pudle i linie podziału są ok.
 6. właśnie że nic go nie rozpycha w tym sęk taka szpara jest już bez włożenia kokpitu z częścią nosową sytuacja się poprawia odrobinkę po włożeniu kokpitu do kadłuba. UTI to dwuosobowa wersja MiG 15 może ona nie ma takiego byka jak ten, lub trafił mi się model z błędem fabrycznym. Szpara była od samego początku. Problem rozwiązała współpraca gorącej wody i suszarki i odpowiednia forma nacisku na formę. Teraz wystarczy troszkę szpachelki i nie będzie nawet widać, że był taki problem. Dziękuję za porady. HOWGH !
 7. Witam. Jeszcze w wakacje zeszłego roku zakupiłem sobie MiG 15 z Hobby Bossa w 1/72. Po złożeniu na sucho powstał problem uwidoczniony na zdjęciach. Nie bardzo wiem jak go zniwelować..szpara, a raczej spasowanie to jakieś przesunięcie i to dosyć poważne. Mniej poważnie wygląda po włożeniu kokpitu z wlotem nosowym, ale przesunięcie jest ok. 1mm. Jakieś porady jak to naprawić ? Czy lepiej odłożyć model do pudła ?
 8. A jak wygląda kwestia składalności tegoż zestawu? Mam ten sam w pudle i też myślę o tym właśnie malowaniu. Sugerowane jakoś mi się nie podoba.
 9. Na barwnych planszach dotyczących tego konkretnego samolotu panel przeciwodblaskowy jest czarny. Co ciekawe plansze te pokazują samolot z pasami inwazyjnymi. Z tym yellow chromate to może być racja. O ile w kokpicie ten kolor odpada to w gondolach podwoziach można go dać, a dla odróżnienia pokrywy aluminium smarnąć. Inna kwestia, która mnie zastanawia : Czy można połączyć wyrzutnie rakiet bazooka ze zbiornikiem paliwa (tym odrzucanym) czy lepiej połączyć je z bombami wtedy powstaje ultra ofensywna wersja.
 10. http://www.mojehobby.pl/ kupuję tam od dłuższego czasu polecam
 11. Na wstępie witam i pozdrawiam wszystkich. Pierwsza informacja mój poprzedni warsztat, w którym montowałem Bf-109 E4 jest zawieszony. Skopałem malowanie i model pójdzie do kąpieli lub po prostu zrobię raz jeszcze od nowa stosując się do porad co da malowania (w sensie z ręki bez pomocy taśmy maskującej). Teraz na celownik biorę samolot z mojego ukochanego lotnictwa II wojny. Mowa tu o P-38 w wersji J. Model pochodzi z zestawu Academy. Tutaj link do zawartości in-boxa: http://www.mojehobby.pl/products/P-38J-European-Theater.html Teraz po przejrzeniu zdjęć i zaciągnięciu informacji na kilk
 12. model chwilowo w zawieszeniu. Malowanie wyszło mi beznadziejnie i wykąpię go w krecie lub kupię drugi i zrobię od nowa. póki co wezmę się za inny model a ten poczeka.
 13. walka trwa kilka poprawek na skrzydłach i potem żółty oraz RLM65 i prace na spodzie. tak zacytuję samego siebie napisałem, że będą poprawki na skrzydłach
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.