Skocz do zawartości

Carro Armato 13/40 1:72 Italeri


Dood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem książkę Czołgi Włoskie 1939 - 1943 wydawnictwa Militaria. Po jej przeczytaniu nabrałem nieodpartej ochoty żeby skleić sobie takiego Włocha A oto efekt - w tym wątku prezentuję model włoskiego czołgu Carro Armato 13/40 firmy Italeri w skali 1:72. Model malowany aerografem farbami humbrola, krawędzie potraktowałem suchym pędlem, do washu użyłem farby dla plastyków - kolor brąz van Dycka. Model zrobiony "z pudła", bez dodatków. Wprowadziłem dwie zmiany. Pierwsza polegała na przesunięciu narzędzi z tylnego pancerza na prawy błotnik - spowodowane jest to tym, że na wszystkie elementy nie znalazłem w przewidzianym instrukcją miejscu wystarczającej przestrzeni. Dlatego na "oryginalnym" miejscu została łopata, pozostałe narzędzia wylądowały na błotniku. Druga to usunięcie oryginalnej podstawy pod km na wieżyczce i zastąpienie jej dłuższą – przy montażu modelu z zamkniętymi włazami wieży oryginalna podstawa okazała się zbyt krótka. Szkoda też, że producent nie pokusił się o gąsienice plastikowe złożone z ogniwek - gumowe nie są zbyt ładne.

 

DSCF0560_zps56bdf64f.jpg

th_DSCF0558_zpsd9353c98.jpg th_DSCF0559_zpsd2f7ac33.jpg th_DSCF0561_zps906da647.jpg th_DSCF0562_zpse1e684b8.jpg th_DSCF0563_zps26476ba4.jpg th_DSCF0564_zps1301a0e7.jpg th_DSCF0570_zps9bc811e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Italeri jest bardzo słaby, a gąsienice fatalne ale miłośników włoskiej pancerki w "72" producenci nie rozpieszczają

Twoje wykonanie nawet OK tylko pomimo tego iż wspominasz o washu i suchym pędzlu to nie bardzo to widać na fotkach modelu - może jeszcze raz bardziej "wyrazisty" wash ?

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali oprócz modelu Italeri nie znalazłem nic innego. Co do washa to zwykle używałem do tego celu benzyn lakowej lub podobnego rozpuszczalnika. Tym razem użyłem rozcieńczalnika do farb typu humbrol produkcji wamodu. Okazało się, że używając tej samej farby otrzymałem dwa różne efekty - wyraźny, ciemny kolor przy benzynie lakowej, delikatny, jasny kolor przy produkcie wamodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.