Skocz do zawartości

Panzer Kampfwagen II Ausf. F/G Tamiya skala 1/35


johny71pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Długo zastanawiałem się nad umieszczeniem zdjęć mojego Panzer-a na forum , ale co mi tam . Wygląda tak jak wygląda , bądźcie łagodni , wróciłem do modelarstwa po prawie 20 latach . To drugi model jest jeszcze Tiger I ale zmaściłem gąski i muszę kupić nowe jak go skończę to wstawię też fotki . Drugi raz malowałem aerkiem i drugi raz brudziłem model więc jest jak jest . Model prosto z pudełka . No ale dość gadania , czas na zdjęcia .

 

1199166cc45c23da.jpg

 

c8eaf2f5dd44a73c.jpg

 

d0c4b7ffbcf124f1.jpg

 

c6934e8172d1c793.jpg

 

333571d39af35243.jpg

 

083ec6c9502c73a7.jpg

 

1ede87276ac93b87.jpg

 

52c6a3224998b40e.jpg

 

a053e3ad589e6ab1.jpg

 

80351140f280347c.jpg

 

e598d8582e5ccd03.jpg

 

d153fed44d123cd0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cakiem udany model, ale mam dwie uwagi. Po pierwsze staraj się robić delikatniejsze obicia - w szczególności na tak małych modelach jakim jest Pz.II, u ciebie niektóre wyglądają nienaturalnie. I nie podoba mi się ten piach na przedniej płycie - za ostro się kończy. Po prostu kupa piachu i nic, a lepiej by wyglądało płynne przejście z piachu w kurz.

Działj dalej, tym razem zacznij od warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obicia niestety nie wyszły najlepiej , chciałbym powiedzieć, że to wina tylko i wyłącznie zbyt dużego pędzla ale niestety przede wszystkim brak umiejętności . Piach z przodu też teraz widzę , że wygląda dość dziwnie , poprawię . Lufy faktycznie nie rozwiercone jak nabędę wiertła też poprawię . Jedno na obronę te regularne kropki to plamy oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model prezentuje się bardzo ładnie, miło popatrzeć.

A jeżeli już koniecznie trzeba by się do czegoś uczepić to takie moje uwagi:

widać, że gąski i koła nie są zamalowane od wewnętrznej strony (zwłaszcza koła napinające) i troszkę to psuje efekt

w modelu Tamiya element osłony tłumika jest słabo odwzorowany, ale ta blacha była odsunięta od samego tłumika i raczej nie byłaby zardzewiała do tego stopnia.

Poza tym ogólnie bardzo fajnie to wygląda i zazdroszczę malowania tego tłumika, ja jeszcze nie miałem okazji takiego stworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę wyjaśnić , gąski od środka wymalowane są metalizerem , niestety tego nie widać , koła od wewnętrznej strony też są wymalowanie niestety są niepobrudzone błąd do poprawy .

 

Tłumik rdzewiłem w następujący sposób :

malowanie całości specyfikiem AK - Dark Mud

następnie kiedy był mokry nałożony na całość pigment Mig - Russian Earth

a na koniec w niektóre miejsca pigment Mig - Light Rust

 

Co do błotka :

nakładam wymieszane pigmęty Mig- Light European Earth i Gulf War Sand

następnie nanoszę mieszankę sido i rozcieńczalnika , dość sporo tak żeby było bardzo mokre

a na sam koniec posypuję to z pędzla tą samą mieszanka pigmentów

i zapuszczam delikatnie mieszanką sido i rozcięczalnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Widać obicia ta stara szkoła, pamiętam gdzieś zacierało się to jak zaczynałem modele robić (9 lat temu). Do tego widać szereg "świeżonek". Generalnie model fajny, przyjemny odbiór. Obicia tego typu idealne do elementów, takich jak uchwyt skrzynki na tylnej klapie silnika. Tam wygląda to świetnie. Jak już miałbym bardzo się czepiać, to tylko zacieków na tej największej bocznej skrzyni, strasznie podobne, za mało zmyte, troszkę bardziej możnaby zmyć.

Poza tym super, i najważniejsze - modelarstwo - "choroba" nieuleczalna - gratuluję powrotu

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.