Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 139 Marder III 1:72 UM


kondzior4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zaprezentować mój ostatnio ukończony model.A jest to Marder III z firmy UM w skali 1:72.

 

Jeśli chodzi o budowę modelu to nie obyło się bez szpachli.Jest to mój pierwszy model tej firmy więc nie wiem jak ze składalnością szczycą się te modele ale mój egzemplarz był bardzo słabo spasowany.Trzeba było wsadzić dużo pracy aby dobrze spasować elementy.I jeszcze jeden minus to instrukcja, bardzo nieczytelna, dużo elementów pokazywanych na małym obrazku i pajęczyna strzałek niedokładnie pokazujących gdzie co przykleić.Jeśli chodzi o plusy to na pewno odwzorowanie modelu jak na tą skalę bardzo dobre.

 

A tak wyglądał model po złożeniu (przepraszam z góry za słabe zdjęcia) :

IMG5693JP_waasepr.jpg

IMG5695JP_waasepa.jpg

IMG5696JP_waasehr.jpg

 

Co do malowania modelu wybrałem malowanie:

marder-ii_waasehs.jpg

 

Niemiłą niespodzianką jaka mnie spotkała to kalki UM.Kładłem je na model na którym była położona warstwa sidoluxu i bardzo było widać krawędzie kalek nawet po użyciu płynów do kalek.Zawsze tak kładę kalki i wszystko jest ok niewiem czemu te z UM nie chciały współpracować ?? Na szczęście znalazłem zastępcze

 

A tutaj zdjęcia gotowego modelu:

IMG5708JP_waaseew.jpg

IMG5710JP_waasewx.jpg

IMG5712JP_waasewn.jpg

IMG5718JP_waaseww.jpg

IMG5719JP_waasesn.jpg

 

Bardzo proszę o ocenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dość wdzięczny, a le wymaga uwagi, kalki faktycznie d*** nie urywają. Twój model bardzo fajny jedyne co mogę się doczepić to strasznie regularne zacieki w prawie tych samych odstępach i długościach, co w naturze nie występuje ;) generalnie super szkrab, bardzo fajny kolor panzergrau (jakiej farby użyłeś jeśli mogę wiedzieć?), gdzieś na forum też jest mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.