Skocz do zawartości

Leopard 2 PL 1/35


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Dziś chciałem Wam zaprezentować replikę Leoparda 2, którą wykonałem już około rok temu po około 3 letniej przerwie. Jest to wersja A6 i tutaj właśnie jest fikcja bo mam nadzieje, że niedługo tak właśnie będą wyglądały polskie Leopardy 2 PL i że będę służył w jednym z nich Zdecydowałem się na biały kamuflaż ponieważ plamki pomalowałem pędzelkiem i niezbyt ładnie wyszły, dlatego już pędzlem nie maluje bo albo grubo albo wcale Zestaw firmy Hobby Boss.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

WP_20150924_13_09_28_Pro.jpg

WP_20150924_13_10_37_Pro.jpg

WP_20150924_13_10_49_Pro.jpg

WP_20150924_13_11_10_Pro.jpg

WP_20150924_13_11_39_Pro.jpg

WP_20150924_13_14_40_Pro.jpg

WP_20150924_13_14_46_Pro.jpg

WP_20150924_13_15_16_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Leoś. Faktycznie może kiedyś takie będą na stanie naszych brygad. I przy okazji pytanie. Jaka jest dokładność wykonania wyprasek tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Leoś. Faktycznie może kiedyś takie będą na stanie naszych brygad. I przy okazji pytanie. Jaka jest dokładność wykonania wyprasek tej firmy?

Ja robiłem replikę. 2A4 tej firmy. Bez problemów się sklejało. Dodałem jeszcze toczoną lufę od RB Model, liny holownicze od Eureki i figurki tankistow od Toro Model. Oczywiście polskie malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Model bardzo ładny, ale A6 to to nie będzie na pewno.

 

Może dokładnie A6 to nie będzie, ale jeżeli będą wymieniać działa w Leopardach przy okazji modernizacji i wstawią krótsze L/44 a nie L/55 to moim zdaniem to będzie porażka.

 

Co do samego zestawu to muszę napisać, że bez skalpela się nie obejdzie. Czasem trzeba się pomęczyć żeby dopasować jakaś część i z pewnością nie jest to Tamiya czy Dragon lecz w tej cenie nie spodziewałem się niczego lepszego. Oceniam ten zestaw 4/6.

 

Koła faktycznie mało ubrudziłem bo nie wiem dlaczego, ale nie chciałem aby były mocno ubrudzone. Chciałem uzyskać efekt lekko zabrudzonych kół i mokrych i być może faktycznie niezbyt dobrze to wyglądać bo w kolejnych modelach już brudzę koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.