Skocz do zawartości

Sherman M4A1 Italeri 1:35


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

1. zacieki widocznie aż za bardzo (zrob zdjecia z wiekszej odleglosci postaraj sie zrobic nie rozmazane)

2. kalki sie swieca masakrycznie (niektore sa krzywo naklejone)

3. i ta farba jakoś nie ten kolor chyba (działo to już w ogóle przesada - "oczoje*ne że tak powiem )

4. mam dziwne wrażenie że do malowonia użyłeś 3 farb - zielony ciemny i jasny plus gun metal na gąski (te też kiepsko wyszły)

 

ale spoko nie martw się - MÓJ pierwszy model wyglądał jeszcze gorzej a twój jest nawet ładnie sklejony

 

pozdro&poćwicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed położeniem kalki gdy model jest już pomalowany, malujesz go cienką warstwą lakieru bezbarwnego błyszczącego, bądź Sidoluxem następnie czekasz aż to wszystko wyschnie, kładziesz kalki równo a potem całość malujesz cienką warstwą lakieru bezbarwnego matowego. Ot i cała filozofia. A tak mówiąc między nami to wybrałeś sobie chyba jeden z najgorszych modeli Shermana. Nawet to, że jest tani nie rekompensuje jego jakości wykonania. Chociaż z drugiej strony jak na pierwszy raz to po co kupować drogi skoro sie dopiero zaczyna przygodę z modelami. Na droższe modele zawsze przyjdzie jeszcze czas. Witamy w gronie ludzi pozytywnie zakręconych. Jak na pierwszy model to widzę, że jest porządnie sklejony. Amerykańskie pojazdy charakteryzowały się tym że były jednolicie malowane. Ze swojej strony sugerował bym do malowania zakupić kolor Humbrol 155 gdyż uważam, że jest to kolor najbardziej odpowiadający kolorowi kamuflażu pojazdów amerykańskich. Co do wszelkich zabrudzeń i zniszczeń pojazdu to w twoim przypadku sugerował bym wstrzymanie sie jeszcze ze stosowaniem tych technik. Na to jeszcze zawsze przyjdzie czas, a na razie to naucz sie porządnie kleić, malować i kłaść kalkomanię. To tyle na początek.

 

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego złomiaka na warsztacie i wiem że nie jest łatwo. Ale te kolory mógłbyś zrobić poprawnie, kalkomania no trochę przechylona, choć jak na pierwszy model jest "gut"* moje pierwszaki były bez malowań i kończyłe w katastrofach.

A przy następnych modelach lepiej spytać się kolegi z forum, bądź poszukać przez magiczną opcję szukaj, bo może taki wątek co cię interesuje już istnieje.

Pozdrawiam Artur

 

*gut-z niem. dobrze, dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie kolory maskowania mam użyć i jakie wzory maja być

Nic prostszego Google i szukać, szukać.... Ale jeśli to Twoj drugi model, to osobiście radzę budować to, co proponuje Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.