Skocz do zawartości

[Galeria] Su 100 made in Ukraine;-) (1/72)


Piotr D.

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać;-)

Jak sam temat wskazuje przedmiotem tej galerii jest model radzieckiego działa samobieżnego Su 100 wyprodukowanego przez firmę UM. Rozpisywać się nie będę bo jaki model jest każdy widzi;-) Bardzo chętnie przeczytam wszelkie uwagi na jego temat.

 

th_su100_12.jpgth_su100_11.jpgth_su100_10.jpg

th_su100_9.jpgth_su100_8.jpgth_su100_7.jpg

th_su100_6.jpgth_su100_5.jpgth_su100_4.jpg

th_su100_3.jpgth_su100_2.jpgth_su100_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś blaszko na błotniki. Fajnie. Tylko fakt, brakuje mu jakiegos wash-a. Oprócz tego to mu chyba niczego nie brakuje. Orzełki ręcznie malowane ale i tą techniką malowali też "w realu".

Też mnie kusi SU-100 ale w jakims egipskim malowaniu z którejś z wojen na Synaju. Napisz coś proszę o samym modelu. Jak się sklejało? CZy włazy da się zrobić otwarte?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, a czy gdyby mój model został postarzony "różnymi technikami", przestałby być słabiutki?;-) Moim zdaniem modele zdecydowanie lepiej wyglądają lekko przykurzone z delikatnymi śladami eksploatacynymi. Na różnych forach można zobaczyć sporo modeli, które mają piękną waloryzację robiącą doskonałe wrażenie... ale do rzeczywistości ma się ona jak siodło do wieprza. Poza tym mój SU ma przedstawiać maszynę powojenną, a więc zdecydowanie bardziej zadbaną, niż te, które działały na froncie w czasie wojny.

 

TankRed, model sklejał się w miarę bez problemów. Jedyne co mi się w nim nie podoba to "chropowatość" części. Miało to chyba udawać fakturę stali walcowanej, ale wg mnie jest zdecydowanie przekoloryzowane. Jeśli chodzi o włazy, to przedni da się zrobić otwarty. Co do ciekawych malowań - takie widziałeś? http://www.panoramio.com/photos/original/580338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upaćkałem go czarną plakatówką, którą następnie starłem wilgotnym pędzlem. Jeśli się dobrze przyjrzysz zobaczysz w zakamarkach delikatne czarne smużki. Niektóre krawędzie przetarłem ołówkiem, co by udawały przetarcia farby. Wyszło fajnie, niestety po pryśnięciu modelu lakierem matowym stało sie ledwo widoczne. Koniec lufy oraz pancerz pod rurami wydechowymi przykurzyłem czarną pastelą. Nawiasem mówiąc - lufę dorobiłem sam z papiuru, bo ta z zestawu była jakaś taka spłaszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust jednak to co zastosowałeś na tym modelu drgoi hartmannie to za mało. Przydałby się wash i drybrush. W zupełności by wystarczyło, a i model nabrałby ładniejszej bryły, jeżeli można tak napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.