Skocz do zawartości

Scania R620 Atelier Italeri


kondi93

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować mój drugi ( a w sumie trzeci jeśli wliczać naczepe) model trucka. Jest to Scania R620 Atelier. Nie wyszła mi zbyt dobrze, jestem z niej zadowolony połowicznie. Przede wszystkim namordowałem się z montażem zderzaka, nadkoli, i kabiny. Najpierw przykleiłem zderzak i nadkola, przez co później nie udało mi się przyczepić kabiny tymi dwoma bolcami. Nie wiem czemu ale, zderzak jest nierówny w stosunku do kabiny, wystarczy popatrzeć na grill. Kombinowałem ile mogłem i nic z tego nie wyszło. Dodałem jedynie robione własnoręcznie proporczyki i tabliczke z moim imieniem. Aha nigdzie w instrukcji nie było pokazane nic o lewarku biegów, więc nic nie dawałem, chociaż wydaje mi się to dziwne. Koniec biadolenia - fotki:

 

820230964cdf6e4am.jpg

866d64974dda1bedm.jpg

13a8364c4aa3bb16m.jpg

9cd37c55c6148c3bm.jpg

38c59ea107b7e319m.jpg

98a6d302cb1af8cam.jpg

102215412cf20934m.jpg

841fca13c33695e8m.jpg

0fc0c2b186ceac61m.jpg

de647390e02a3a4fm.jpg

 

 

Naczepka jest z zestawu Renault Magnum. Być może Scania zostanie bez naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym typie Scanii lekka krzywizna atrapy w stosunku do zderzaka to normal , sam miałem podobne problemy w R-ce, podstawą do dobrego osadzenia kabiny jest poprawnie sklejona rama , w przeciwnym razie kabina będzie "kantować", lepiej też trzymać się instrukcji kolejności składania modelu , unikniesz wtedy przykrych niespodzianek , chociaż nie jest to regułą . Ogólnie nie jest źle . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie na prośbe Szakala wrzusam zdjęcia naczepki. Sklejałem bez malowania, szpachlowania itd. Malowałem to co musiałem pomalować.Nie jest idealna ale mi się podoba.

 

17fbad2d20af2c4em.jpg

0bd450f75f8750c1m.jpg

ce4e397fdb6ee2cbm.jpg

01105513de1fac60m.jpg

34715bed70be5f6dm.jpg

7018eae5b5dea5d1m.jpg

426d3170bca2bfb7m.jpg

c6d12b00949ac9aem.jpg

5534366236a2f9f4m.jpg

1ed711126cbb72a3m.jpg

 

A tu jeszcze fotki silnika Scanii, jak mówiłem kabina nie jest przymocowana, leży luzem a do zdjęcia ściągnęta

e1c05aec572d07fam.jpg

77ca6cb805cd2999m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki. Naczepa wygląda ładnie. Prawie identycznie jak moja. U mnie nie mam pomalowanych feli :/ ale plandeki też nie malowałem. Bez malowania czysto sklejona też wygląda niczego sobie, więc po co malować. Powodzenia w następnych modelach. Ja jak na razie szykuje się do REVELL 7650 NEOPLAN CITYLINDER N1216HD. Dość drogi model, dlatego muszę trochę kasy najpierw odłożyć, ale jak tylko kupie postaram się zdać relacje z budowy tego molocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Też mam taki zestaw Scanie R620 i firankę schmietkę !!!

 

Temat jest raczej do oceniania modelu, a nie wypisywanie co Ty masz. Zastanów się troszkę.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki zestaw Scanie R620 i firankę schmietkę !!!

 

 

Lolek, całkiem fajnie, tylko tam u góry pisze że naczepa jest z poprzedniego zestawu Renault Magnum. Tak więc moja Scania jako tako nie ma naczepki, a tą przyłożyłem ot tak do zdjęcia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.