Skocz do zawartości

Lexus IS 350 1/24 Fujimi


myeti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po długiej przerwie wreszcie ukończyłem (jeden z trzech modeli) Lexusa IS 350. Felgi zmienione w ostatnim momencie z seryjnych na aktualne. Modelik składało się przyjemnie bez większych problemów. Moim zdaniem nowe fujimi poprawiło się i to bardzo. Planuje jeszcze delikatne retusze więc jeśli macie jakieś obiekcje to piszcie komenty:) Fotki:

 

a5ff5b06fd97d135m.jpg

 

48498670e35a6a9dm.jpg

 

76db0a8c1d5b1723m.jpg

 

a1720596847cc2e9m.jpg

 

3aebbec60c9bf49am.jpg

 

3c55fd51902d3872m.jpg

 

584660dd702615cdm.jpg

 

172bd443dd2e98c9m.jpg

 

c16e0a9f97426829m.jpg

 

7f283c2b81005da4m.jpg

 

4cb105a9e1adf2e0m.jpg

 

356b2ca3aef0edafm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model trzeba jeszcze wypolerować,szczególnie maskę bo tam widać jakieś dziwne rozmycia.Ponadto kiepsko wygląda znaczek na grilu.Ale to już nie Twoja wina.Mogłaby firma Fujimi zacząć w końcu dawać takie znaczki jak Tamiya.Z takimi wypukłymi i samoprzylepnymi znaczkami modele prezentowały by się o niebo lepiej.Zapomniałeś też pomalować słupki od wewnątrz i teraz widać jak się patrzy z boku,że jest na nich farba,którą malowałeś cały model.Mogłeś pomalować je na czarno ale to jeszcze można poprawić.Mam jeszcze pytanie.Jakie zastosowałeś w tym modelu felgi? Chodzi mi o rozmiar,firmę i nazwę modelu felg.Jak możesz to napisz też gdzie je kupiłeś .Jak na necie to bym prosił o linka. A tak swoją drogą to nabrałem ochoty na ten model.Bardzo mi się podoba ten Lexus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierek wymaga polerki. I chyba odwrotnie przykleiles koncowki wydechu. Popraw je od srodka na czarno, bedzie lepiej wygladac.

Mogles tez wymalowac podsufitke i slupki wewnatrz, bo pozostaly w kolorze karoserii.

Linie podzialu tez ciut dziwne sa... No i wieksza gleba by sie przydala.

 

Pozdro!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o malowaniu tłumika zapomniałem wspomnieć,fakt trzeba go pomalować wewnątrz.A z tym obniżeniem to będzie trudno chyba,bo koła są spore i wystają poza obrys karoserii.Ale to polerowanie i słupki jak pisałem wyżej to da się jeszcze poprawić.Kwestia czy kolega będzie miał ochotę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaroman chętnie bym się dowiedział jak to się robi.Nie miałem jeszcze okazji obniżać zawieszenia w modelu.Jak masz na to jakiś ciekawy sposób to chętnie go poznam.Ewentualnie jakiegoś linka gdzie to jest pokazane.Lepiej za wczasu coś zobaczyć jak popsuć model nieudolną przeróbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze środkowymi słupkami macie rację, poprawię. Co do końcówek wydechu to moje niedopatrzenie i są już czarne co widać na piątym zdjęciu. A co do kół to wcale nie wystają poza obrys auta. Wiem że na niektórych fotkach tak to właśnie wygląda, jak dzisiaj znajdę czas to wrzucę fotkę boku auta. A co do gleby to właśnie nie chciałem jej robić bo uważam ze w tym modelu auta nie bardzo by pasowała (ze względu na koła) nie każde auta muszą jeździć po glebie

 

Link z kołami:

http://modelcentrum.pl/go/_info/?id=14989

 

Jak widać na fotkach, koła prawie idealnie wpasowują się w nadkola:

 

307a4509d297c215m.jpg

8294961548b28d22m.jpg

b18a2bc632434029m.jpg

f420862737031e22m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myeti dzięki za linka.Co do obniżania,to mi się podoba tak jak zrobiłeś.Autko wygląda przynajmniej według mnie tak"lekko"Ale i tak z chęcią się dowiem jakie są metody obniżania bo to mi się może przydać przy którymś z następnych modeli.Może ktoś da jakiegoś linka to sobie podpatrzę a jak nie to bedzie trzeba samemu coś wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.