Skocz do zawartości

BMW AC Schnitzer S5 E34 Fujimi 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedstawiam wam model BMW robionego na zamówienie.

Malowanie typowe dla AC Schnitzer.

Wnętrze to moja własna wersja kolorystyczna -piaskowa baza z czarnymi dodatkami i imitacją drewna na bokach. Nic szczególnego, ale klient był zadowolony. Nie dałem znaczka na kierownicy - mój błąd...

IMG_1568.jpg

IMG_1569.jpg

IMG_1573.jpg

Kasta...

Malowana samochodówkami APP. Były z nią problemy i to duże. Zwichrowany dach, baaaardzo płytkie pinie podziału i falowana powierzchnia plastiku dały mi się we znaki. Jak by tego było mało przy pierwszej próbie malowania zważył mi się lakier, a więc kasta poszła do denaturatu. Potem znów pogłębianie linii, wyrównywanie i malowanie.

Tak to wyglądało po polerowaniu ( sama kasta + szyby):

IMG_1576.jpg

IMG_1574.jpg

IMG_1579.jpg

IMG_1580.jpg

IMG_1581.jpg

IMG_1582.jpg

IMG_1584.jpg

IMG_1585.jpg

 

No i całość...

IMG_1590.jpg

IMG_1588.jpg

IMG_1602.jpg

IMG_1605.jpg

IMG_1601.jpg

IMG_1587.jpg

IMG_1591.jpg

IMG_1592.jpg

IMG_1593.jpg

IMG_1594.jpg

IMG_1595.jpg

IMG_1596.jpg

IMG_1598.jpg

IMG_1600.jpg

IMG_1611.jpg

IMG_1609.jpg

 

Brakuje jeszcze kalki na tylnej klapie (AC...).

Klientowi się podobało, ja osobiście nie jestem zadowolony.

Jeszcze o samej kaście: Lakiery to czarny i bezbarwny APP. Polerowana pastami Tamiya. Tylne lampy to mieszanka transparentnej czerwonej i pomarańczowej ( kierunki ) i trans. czerwona Humbrola. Podklejone chromowana folią. na koniec zapuszczone czarne linie podziału i lakier Vallejo. Kasta też otrzymała czarne linie podziału.

 

Przepraszam za foto i tło - zdjęcia robione na szybko :(

 

Pozdrawiam

Messer

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nareszcie możemy się spodziewać dalszej relacji Stanga? Nie mogę się doczekać Laughing

No racja całkiem przeoczyłem ta zależność, tez się ciesze niezmiernie bo Mustang naprawdę smakowicie się zapowiadał, tylko zrób tym razem "step by step" malowania grafik, myślę że się wielu osobom ( w tym mi ) przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba2507 - mylisz sie - stary lakier samochodowy... Co do "cytryny" jest minimalna skórka pomarańczy w miejscach największego ryzyka przetarcia się. Nie mogłem ryzykować przecierki przy napiętym terminie a i klient trafił mi się niezbyt wymagający.

Bartek.X, przemekgksw3 - niestety nie... najpierw renault a potem mustang

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ta Piątka strasznie podoba.

Beemki zawsze fajnie wyglądają w czerni i ten model też to potwierdza.

Co do wnętrza to nie podoba mi się jego kolor, w sumie to sam odcień tego piasku- sprawa gustu.

 

Podsumowując w mojej ocenie jest malyna

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel fan miał być prosto z pudła - tak zażądał klient - cóż zrobić...

A co do wydechu - tyle że nawiercony, ale tak jak wyżej - prosto z pudla...

Co do zdjęć - na oknach w pomieszczeniu były firanki -dlatego odbicia nie są wyraźne i sprawiają wrażenie jakby lakier miał skórkę pomarańczy.

 

Tak jak napisałem - ja nie jestem zadowolony - brakło czasu aby to dopieścić...

 

Dzięki za opinie.

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz Twoja 5-tka wygląda całkiem nieźle (rzekłbym nawet gangstersko ) jednakże wnętrze pozostawia trochę do życzenia. Nie wiem czy miało ono odgrywać welur czy też skórę, ale wygląda plastikowo i mało atrakcyjnie, nawet pomimo zastosowania washa. Może wyglądałoby to lepiej gdybyś użył beżu lub kremu i lekko nabłyszczył wnętrze nadając mu bardziej skórzany poblask.

Niezbyt fajnie wyszły również znaczki BMW, które strasznie się srebrzą. Mogłeś wycinając je z arkusza, przyciąć je nieco bliżej krawędzi.

 

Najważniejsze jednak, że klient był zadowolony.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.