Skocz do zawartości

Mercedes 124 kombi 230TE Revell


adamuss

Rekomendowane odpowiedzi

I mamy następnego ukończonego Mercedesa w kolekcji.

Podobnie jak sedan, kombi jest w w wykonaniu Revell'a. W tym jednak modelu jest mniej błędów. Przede wszystkim nadwozie trzyma linię i nie zwęża się w tylnej części. Zawieszenie i wnętrze jest niemal bliźniacze z sedanem.

 

Wykonanie:

- lakier bazowy Motip (FSO toledo metalic - drobne ziarno, w sam raz do modeli)

- clear Śnieżka

- lampy tył spray Motip transparentny (do lamp)

- kierunki pomarańczowy marker

- wnętrze spraye Dupli, Motip, farbki Vallejo, Revell, Humbrol

 

Dodatki

- dywaniki welurowe

- szybka na zegarach

- pasy i zapinki pasów na fotelach przednich (na tylnych to fabryczny odlew)

- podsufitka

- daszki przeciwsłoneczne

- rączki przy podsufitce

- oznaczenia modelu i znaczki z zestawu Hobby Design

- tablice rejestracyjne (Grześ)

 

94362d9843c566b2med.jpg

aa006b9c2b350520med.jpg

270ec54c229b4b8dmed.jpg

a93f8059e7c89d0dmed.jpg

5b8cab82f8e7c9ccmed.jpg

907fa019aaf8efdemed.jpg

cf357bbafeb17df6med.jpg

15c258008b9809femed.jpg

18b615e548cf8ba5med.jpg

113d72e904441384med.jpg

721f21257057dcd5med.jpg

af9697ae03e89052med.jpg

40ce5b3bbac1b7aamed.jpg

8ab3eb1340d4720bmed.jpg

14f1a67f0a09fe0amed.jpg

8e8d8f70dc9919efmed.jpg

4dfd268eb4069957med.jpg

73628cde5d15e528med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie mocno zaskoczyłeś

 

Nie wiedziałem, że jest model tego samochodu w wersji kombi. Jest jeszcze dostępny ? Bo jeśli tak to muszę takiego skleić dla teścia

 

Wracając do Twojej pracy, to na pewno wygląda lepiej niż sedan.Wykonany jest schludnie. Bardzo podoba mi się lakier i polska rejestracja. Nie podobają mi się natomiast światła, malowanie przedniego grilla oraz dość mocno odznaczające się podkreślenie linii podziału. Myślę, że w przypadku tego modelu wystarczające byłoby samo ich pogłębienie.

 

Tym nie mniej model naprawdę bardzo ciekawy i miły dla oka.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny dziadek. O światłach i liniach podziału już powiedziano, ja od siebie dorzucę, że mogłeś trochę pokombinować z wydechem (cieńsze ścianki, zawinięta rura, itd.). No i gumy chyba za szerokie. Całość bardzo mi się podoba. Grats.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła przednie w sedanie wyszły mi tragicznie, więc tu postanowiłem nie kombinować i zrobiłem tylko ramki i podkleiłem folią lustrzaną. Grill jest dość płytko odlany i strasznie ciężko się go maluje ale faktycznie, mogłem trochę bardziej się postarać. Gumy niestety takie są w zestawie. Jak kupiłem model to były dwa komplety felg i opon: parami 2 szersze i 2 węższe na jednym odlewie. Chciałem na tył dać też wąskie ale przymierzyłem i strasznie się chowały, więc musiały być szerokie - pewnie wąskie są do zwężającego się w tylnej części sedana. Końcówka wydechu była przerabiana - oryginalnie nie było tam dziury. PL zapuściłem na czarno - lakier jest dość ciemny i myślałem, że nie będzie aż tak mocnego kontrastu. Na szczęście jak model stoi w gablotce na półce to nie widać ich aż tak bardzo.

 

kornik_69, co do Twojego zdziwienia i pytania:

124 kombi było robione przez Aoshime i Revella - dziś bardzo ciężko dostępne.

Jak bardzo chcesz taki model, niekoniecznie sklejany to proponuję Minichamps w skali 1:43 - pojawiają się na aukcjach w cenach 110-150PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gum - bardzo fajnie zwęża się oponki mini tarczami do cięcia (nie wiem jak fachowo nazywa się taki zestaw, ok. 20zł w obi-podobnym sklepie) Jeśli używasz urządzenia wiertarko-podobnego to jest to bardzo pomocne do obróbki plastiku czy właśnie opon. Taśmą maskującą zaznaczasz granicę i 5 minut później masz wszystko elegancko przycięte pod rozmiar. Akurat opony to dziadostwo - ani to ciąć rozgrzanym ostrzem, piłką ręczną też ciężko idzie. Maszynka z taką tnącą głowicą to mój największy przyjaciel w takich sytuacjach.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węższe opony o takim bieżniku mam, tylko nie wiem czy dobrze będą wyglądały na tak szerokiej feldze, która będzie około 5mm wystawała z opony po wewnętrznej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał kolega martini to tarcze polecam zwykłe papierkowe od Dremela. Dobrze szlifują i wspaniale i cienko tną. Cena podobna, ale dużo sztuk w opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.