Skocz do zawartości

Mercedes SLK R170 Tamiya


adamuss

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny ukończony przeze mnie w ostatnim czasie model. Został nabyty sklejony z mnóstwem wad - zamazane klejem klosze i szyby, lakier z mocną skórką pomarańczy (coś się ścięło bo aż plastik był pomarszczony), wnętrze częściowo pomalowane na złoty metalik, nierówne ramki szyb z zaciekami, kierunki zapaćkane jakąś pomarańczową farbką, niedbale pomalowany dach z mnóstwem w wżerów - już chyba nie do odratowania.

 

Całość poszła do DOT'a, światła ile się dało to przepolerowałem papierami ściernymi i pastami polerskimi (nie chciałem za mocno żeby nie zetrzeć struktury klosza). Metalstickery udało mi się odkleić i ponownie wykorzystać. W czasie rozkładania gdzieś zgubiłem klosz halogenu, więc żeby były jednakowe to dorobiłem. Światło stopu dorobiłem (folia chrom pomalowana lakierem do lamp). Podwozia poza końcówką wydechu i przyciemnieniem otworów śrub w felgach praktycznie nie ruszałem. Model stoi dość wysoko (ciekawe czemu praktycznie wszystkie modele mają z tym problem) i to psuje trochę proporcje. Może kiedyś też tym się zajmę ;)

Podsumowując, to mój drugi model Tamki, który tylko utwierdził mnie w jakości wykonania tych modeli - mimo, że to reanimacja, to wszystko do siebie pasuje, sklejanie jest intuicyjne i przyjemne, bez porównania fajniejsze niż Fujimi, a o Revell'u nawet nie wspominając. Jedynym zauważonym przeze mnie minusem w wykonaniu tego modelu przez Tamiyę są boczne kierunki odlane razem z nadwoziem.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

01-1.jpg

02-1.jpg

03.jpg

04.jpg

05-1.jpg

06.jpg

07-1.jpg

08-1.jpg

09.jpg

10-1.jpg

11-1.jpg

12-1.jpg

13-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny lakier i wnętrze ale te koła...Stanę okoniem i odważę się rzec, że tamka potrafi schrzanić model. Mój nissan miał gumy w rozmiarze (po przeliczeniu) 255 kiedy oryginał z fabryki zjeżdżał na 205. F40 - zwichrowana klapa. Mclaren - maska. Alfa - maska. Może nie powinienem marudzić, ale tamka się ceni i ma nieskazitelną opinię, choć moje doświadczenie z ich modelami jest takie, że jest rewelacyjnie do momentu. Byłoby super jakbyś zmienił gumy bo nie wyglądają najlepiej. Reszta bardzo fajna.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Jednak prowadzenie warsztatu jest korzystne - zawsze na bieżąco można uzyskać opinie innych. Ja patrzyłem na ten model przy składaniu i coś mi nie pasowało, ale nie wpadłem na to, że jest za wysoki profil opony. Pogrzebałem w zapasach i znalazłem kilka ale albo nie pasują średnicą osadzenia na feldze albo są za małe ogólnie i wyglądają śmiesznie. Więc na razie zostają te co są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.