Skocz do zawartości

Porsche 911 (996) Carrera 1:24 Italeri


Gadas_75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

To mój pierwszy samochód w skali 1:24 po szesnastu latach. :P

Model ten kupiłem na popularnym serwisie aukcyjnym i chyba od zawsze ciążyło na nim jakieś brzemię, może klątwę rzucił na niego ten, co go przelicytowałem.

Model miał być nowy, jedynie kilka części poza ramkami i brak instrukcji, spoko instrukcję znajdę w sieci, a części z ramek i tak trzeba wyciąć.

Najpierw model dotarł do mnie ze sporym opóźnieniem, a że byłem już wtedy zajęty remontem w domu nie sprawdziłem dokładnie zawartości pudełka.

Gdy wreszcie nadszedł czas na budowy modelu spotkała mnie niemiła niespodzianka, nie dość, że jak na złość nigdzie w sieci nie ma instrukcji do tego modelu, to jeszcze okazało się, że poza ramkami było większość części, a to tylko dlatego, że model ktoś już kleił. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia tego, co zobaczyłem, części powyłamywane z ramek i posklejane, bez jakiejkolwiek obróbki, następnie pewnie w celu sprzedaży większość części zostało porozrywanych, niektóre puściły na klejeniu, a niektóre niestety w innych miejscach, na szczęście nic nie było malowane, ale i tak w pierwsze chwili miałem ochotę wyrzucić wszystko do śmieci, tym bardziej, że aukcja już dawno została przeniesiona do archiwum i za późno było na jakiekolwiek reklamacje.

Jednak uznałem, że nada się na model treningowy i nie będę go żałował jak go spapram, ale klątwa trzymała się go do końca i wiele razy miałem ochotę wsadzić go pod jakiś ciężki przedmiot żałując, że nie wyrzuciłem go od razu, ale, że lubię skończyć to, co zacząłem efekty możecie zobaczyć w tej galerii. W każdym razie postanowiłem sobie, że nigdy nie kupię, zaczętego modelu, choćby nie wiem jaki to był wymarzony unikat.

Ale dość gadania, zapraszam do oglądania i komentowania.

 

img2891t.jpg

 

img2923dq.jpg

 

img2925g.jpg

 

img2926k.jpg

 

img2928f.jpg

 

img2927w.jpg

 

img2929f.jpg

 

img2930l.jpg

 

img2935e.jpg

 

img2933tt.jpg

 

img2931a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 foto od końca mistrzowskie . Widać, że już miałeś styczność z modelami . Model jak na przejścia których doznał, bardzo ładnie sklejony . Ładnie zestawienie kolorystyczne tj. białe nadwozie i brązowe wnętrze. Nie ma się do czego przyczepić. Model na + .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys powiedzial ze to model prosto z pudla tez bym uwiezyl

Naprawde piekny efekt, gratulacje

 

A jesli juz musze sie do czegos doczepic, to chyba nie zaznaczyles linii podzialu miedzy przednim prawym swiatlem a migaczem, ale poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna kolorystyka + ładne wykonanie + ciekawe zdjęcia. Gratuluję cierpliwości.

Niezbyt mi się tylko podoba linia podziału pomiędzy zderzakiem i przednimi błotnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.