Skocz do zawartości

AC/Shelby Cobra 427 Revell 1:24


MasterJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zaprezentować Wam mój nowy model, czyli AC Cobrę 427 firmy Revell.

Zawsze chciałem mieć Cobrę na półce, a gdy obejrzałem odcinek "Whealer Dealersów" gdzie właśnie pracowali nad Cobrą tyle, że repliką, to postanowiłem, że muszę ją skleić i oto jest. Sam model sklejało się przyjemnie, było sporo nadlewek i nie wszystko było świetnie spasowane ale i tak praca nad tym modelem była przyjemnością. Wykonując model zrobiłem go pod siebie nie trzymając się żadnego z 2 schematów proponowanych w instrukcji. Wykorzystałem także części, które Revell podaje za zbyteczne, jak np. przednia szyba czy tablica rejestracyjna. Inspiracją do prac były zdjęcia z internetu. Pomysł na tablicę handmade oczywiście od nazwy firmy AC. Mam nadzieję, że wyszła ładnie. Oto gotowy model, ocenę pozostawiam wam drodzy forumowicze.

 

51e5746d92660c4a.jpg

 

63c2753fd32b5ec7.jpg

 

052e2724873f0eeb.jpg

 

4400738ae09a8277.jpg

 

0ea8edfd94734c50.jpg

 

8f002799c2bf6ea9.jpg

 

3958a3b5f8813ba9.jpg

 

47db26bd78e56bff.jpg

 

b4d5c8ef599eca5b.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i oceniania. Każde słowo krytyki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dzięki za wasze opinie, za to że się wam model podoba Bardzo miło takie komenty się czyta.

Co do lakieru to Cobrę malowałem nie z aero ale sprayami Humbrola, które polecam bo jak widzicie ładnie to wyszło. Najpierw podkład szary, 3 warstwy niebieskiego French Blue i lakier z połyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja poleruje 1500, chyba trzeba będzie zakupić coś o większej liczbie zer

Lakier to jedno ale idealny efekt psuję tez chyba standardowe chromy, jak byś pomalował je załóżmy alcladem było by o wiele lepiej.

A rejestracja pasuje świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za komenta.

Co do chromów to wg. mnie te revellowskie nie są złe, i uznałem, że szkoda czasu się z nimi bawić. Alcada, jeszcze nie mam, jednak w przyszłości go pewnie kupię. Ale taki ICM np. robi rewelacyjne chromy, kleję Merca G4 i jestem pod wrażeniem jakości wykonania części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.