Skocz do zawartości

Honda NSR500 - Italeri - 1:6


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po nieco dłuższej niż planowałem przerwie przedstawiam mój najnowszy model motocykla. Prezentuję go jedynie w galerii ponieważ nie planowałem i nie robiłem warsztatu, sama budowa miała być z cyklu 1 tygodniowych... skończyło się niestety na ponad 2 miesiącach....

 

Mowa to tym

_IMG_5419_zpsc09b5a75.jpg

Model udało mi się namierzyć i kupić w jednym z internetowych (polskich) sklepów. Tak prezentowała się zawartość

_IMG_5420_zps33f6f8e5.jpg

 

_IMG_5421_zps4ceb1cd1.jpg

Smacznie.... ale tylko do momentu rozpakowania. Firma Italeri wiadomo... do górnej półki nie należy, jednak po skończonej Yamaszce w 1:6 byłem pełen optymizmu. Niestety, rzut oka na części szybko zweryfikował moje poglądy. Przy tak dużej skali, gdzie można naprawdę pokazać szczegóły (nawet gdyby większość była odlana w jednym kawałku) produkt ten prezentował się jak "wystrugany z mydła" lub wydrukowany na drukarce 3D... chociaż nie wiem czy ta ostatnia nie poradziłaby sobie lepiej. Jedyna nadzieje była w szpachli i malowaniu. Dlatego też czas budowy był jak dla mnie nieskończenie długi... Części pasowały do siebie jak chciały, jedne idealnie, inne makabrycznie. Koniec końcem jakoś udało się całość złożyć. Kolejny problem.... barwy team'u. Malowanie same w sobie dość ciekawe - nietypowe. Do uzyskania tego efektu producent załączył imponujących rozmiarów arkusz kalek - wielkości całego pudła. Model pokryty jest kalkami praktycznie co do mm2. Kalki Cartograf ale wiadomo... wiekowe. Dość grube ale jednocześnie dość elastyczne. Jednak żeby je właściwie położyć i dopasować zużyłem praktycznie połowę słoiczka Mr Sol... Na koniec dopadły mnie problemy z lakierowaniem ale nie warto o tym już wspominać. Efekt końcowy prezentuję poniżej, niestety biały paskudnie się fotografuje ( przynajmniej mi) więc może zdjęcia nie są idealne. Jeżeli dostrzeżecie jakiekolwiek błędy (nie merytoryczne jak złe śruby czy nakrętki ) w budowie to proszę pamiętać, że "wycisnąłem" z tego modelu wszystko co umiałem...

 

_MG_5456_zps80c88696.jpg

 

_MG_5457_zps62e3cf89.jpg

 

_MG_5458_zps3061ee5a.jpg

 

_MG_5459_zps7f70ee0f.jpg

 

_MG_5460_zpsd747e517.jpg

 

_MG_5461_zpsaa9e0922.jpg

 

_MG_5462_zps666bc1dd.jpg

 

_MG_5463_zpsfdf54436.jpg

 

_MG_5464_zps5d59cbd5.jpg

 

_MG_5465_zps4a7c008b.jpg

 

_MG_5466_zps49222258.jpg

 

_MG_5467_zpsf6988fdb.jpg

 

_MG_5468_zps75c3f302.jpg

 

_MG_5469_zps92694d49.jpg

 

_MG_5470_zps52a015c4.jpg

 

_MG_5471_zpsd6bc55b5.jpg

 

Ostatecznie cieszę się bardzo, że model wzbogacił moją kolekcję - tym bardziej, że skala 1:6 jest ciężka do zdobycia i nie ma w niej zbytnio wyboru ani modeli, ani producentów. Już wkrótce rozpoczynam NRS500 w skali 1:12, więc będzie można zrobić porównanie.

Zapraszam do komentowania i krytykowania.... jakoś to przeżyję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja robota jak zwykle piękna, ale od wzorków na tym modelu można dostać oczopląsu i ataku padaczkowego. Projektant tych wzorków nie miał chyba "równo pod sufitem"

Na temat motorków Italeri znasz moje zdanie, więc nie będę się powtarzał. Zamiat 3 Italeri lepiej kupić jedną Tamiy'ę, która daje o wiele więcej frajdy przy sklejaniu. Szkoda tylko, że z Tamiyi w tej skali można dostać praktycznie tylko modele prawie historyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.