Skocz do zawartości

MAN


tomekMMZ

Rekomendowane odpowiedzi

A oto mój Man

d12ea298afe1baf0med.jpg

d94abe16c2bc858fmed.jpg

na tylnim blotniku mam poprawke. niestety jak zrywalem tasme to zerwala mi lakier. Macie jakies tasmy do oklejania pewne nie robiace takich przykrosci??

6433942b8f840662med.jpg

07b5780cc2983791med.jpg

ta flage pod grilem musialem sam zrobic bo na opakowaniu byla ale do modelu nie dolaczono - a fajnie z nia wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba, świetna robota! A co do taśmy to mi też się tak zdarza i doradzono mi by najpierw kilka razy przykleić do blatu by trochę kleju pozostało na blacie/biurku, wtedy jest słabsza ale i tak dobrze trzyma. Oraz jeszcze jest możliwość, że trochę za słabo odtłuściłeś.

 

Co do chromu to w moim Cadillac'u malowałem niestety srebrną farbą, wyszło jak wyszło ale mi tam odpowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje w wykonczeniach i mam rozne tasmy malarskie ale wszystkie niestety sciagaja mi lakier. mam tez tasme od brata maluje pociagi PKP i tez niestety sciaga mi lakier. a co do chromow to chce jak najbardziej prawdziwe. widzialem na allegro folie niby chrom termokurczliwa ale wtedy beda widoczne połaczenia i nie wiem co teraz poczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje w wykonczeniach i mam rozne tasmy malarskie ale wszystkie niestety sciagaja mi lakier. mam tez tasme od brata maluje pociagi PKP i tez niestety sciaga mi lakier. a co do chromow to chce jak najbardziej prawdziwe. widzialem na allegro folie niby chrom termokurczliwa ale wtedy beda widoczne połaczenia i nie wiem co teraz poczac

Stosuj modelarską taśmę Tamiya. Jesli farba będzie Ci odchodziła to wina złego malowania. Czyli dobrze odtłuścić. Pod taśmy stosować farby o dobrej przyczepności np. Gunze, Tamiya, ewentualnie olejne Humbrol itp. Popularne i wygodne akryle mają niestety tę wadę, że słabo trzymają.

Odnośnie chromu. Widziałem ładne chromy zrobione farbami: alclad lub Gunze Super metalizer. Połysk jest głównie kwestią idealnego przygotowania podłoża. Jeśli nie to zostaje Ci chromowa folia, ale jak sam piszesz nie wszystko da się folią zrobić. Na wymyślne kształty można zrobić kalki. Melius Manu takie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. mi zazwyczaj odchodza farby te ze spray'u i wlasnie wydaje mi sie ze to ich wina. bo aerografu nie posiadam

To wracając do chromów, jeśli nie posiadasz aero, alclady i super metalizery Gunze odpadają. Ale możesz też w puszcze kupić samochodowy chrome silver. Tylko tu już trzeba trochę poeksperymentować z podkładem, żeby się nie pożarło. Teoretycznie najlepiej by było dać najpierw czarny błyszczący z tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Do maskowania elementów modelu proponuję się zaopatrzyć w dedykowaną do tego celu folię.

ORACAL 811 jest najbardziej uniwersalna.

Sami taką z powodzeniem stosujemy podobnie jak większość producentów masek modelarskich.

Stosujemy jeszcze inne. ale zależnie od modelu i ich przeznaczenia.

Kluczowe jednak jest odpowiednie przygotowanie (odtłuszczenie) malowanej powierzchni i pozostawienie jej do całkowitego wyschnięcia przed użyciem masek.

Metod na odwzorowanie chromu na modelu jest kilka:

- Malowanie - ale tylko aerografem - np. ALCLAD Chrome (bazą pod spodem musi być świecący czarny lakier).

- Klejenie metalicznej folii np. folia spożywcza lub cieńsza używana jako opakowanie czekolady, cukierków.

Prawidłowy efekt zapewnia klejenie dedykowanym do tego produktem Microscale - Micro Metal Foil Adhesive.

- Reklamowa folia samoprzylepna lub samoprzylepna taśma, stosowana do izolacji termicznej rur dostępna w marketach budowlanych.

Ta ostatnia jednak wymaga dla najlepszego efektu by przed jej położeniem pokryć powierzchnię najlepiej srebrną farbą bo nie jest idealnie nieprzeźroczysta i kryjąca.

- wreszcie do małych i skomplikowanych elementów jak np. napisy, loga itp. metaliczne, lustrzane kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.