Jump to content

Drozdek

Members
 • Content Count

  470
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Drozdek

 1. Czy można zrobić jakiś wyjątek by nie blokowało zdjęć na forum? Bo ja nie widzę takiej opcji w uBlock Origin (Firefox). Zaczyna mnie to irytować że co wejdę na forum to muszę wyłączyć blokera a później na nowo włączać...
 2. Czy brak wyświetlanych zdjęć jest spowodowane włączonym dodatkiem uBlock Origin w przeglądarce Firefox? Może temat był poruszany ale trochę tych wątków już przybyło i ciężko doczytać. Jeśli ktoś mógłby powiedzieć czy muszę wyłączyć blokera na forum lub jest inne rozwiązanie to byłbym bardzo wdzięczny.
 3. Witam, zapraszam na kontakt mailowy: drozdek12345@wp.pl Posiadam kilka modeli F1 w skali 1/24 które może Cię zainteresują.
 4. Również bardzo dziękuję za świetną imprezę oraz tak liczne wyróżnienia moich modeli! Do zobaczenia za rok!
 5. Przywiozę Boeing 747-8 Lufthansa wraz z oświetleniem LED oraz działającymi trzema (z czterech) silników skala oczywiście jedyna słuszna w cywilach Zabrałbym również Ił-63M, Tu-134A oraz Tu-154M wszystkie w barwach LOTu ale niestety stoją w gablocie w muzeum i nie mam możliwości odebrania na weekend :(
 6. Sekcja Modelarska KOMPAS z Gdyni nagrodzi autorów najlepiej wykonanych modeli (naszym zdaniem) w dwóch kategoriach: Junior oraz Senior.
 7. Kolejny projekt modelu z zapałek. Tym razem na potrzeby Muzeum Morskiego w Darłowie (Darłówku) wykonałem herb Króla Eryka I Pomorskiego wzorując się na jednym poniższym zdjęciu dokumentacji. Wymiary herbu to około 45cm x 40cm i jest wykonany w 95% zapałek, pozostałem 5% to tektura w tylnej części, klej, farba oraz balsa jako obramowanie. Może trochę gryfy się różnią od oryginału ale lepszego kształtu nie potrafiłem już nadać, z powodu wrażliwości zapałek. Wiem również, że widać szpary między zapałkami, ale tak ostatecznie zdecydował dyrektor Muzeum gdy tłumaczyłem, że idealnie płaska powierzchnia pokryta farbą nie będzie pokazywała faktu, że model jest wykonany z zapałek. Zapraszam do oglądania i komentowania. Przepraszam ale nie wiem jak zmniejszyć zdjęcia. Na innym forum automatycznie się zmniejszyły a tutaj takie duże są. :( Jeśli admin może zmniejszyć to poproszę lub niech powie jak to zrobić.
 8. Wiadomo że wygląda lepiej, nie wiedziałem nawet że jest możliwość zrobienia tylko kolorowej "żarówki" a wokół jakby przezrocze tak jak u Ciebie wypełniłeś CA
 9. Czy ktoś jeszcze ma problem z wyświetlaniem zdjęć?
 10. Dawno mnie tu nie było.. W międzyczasie kilka modeli nowych rozgrzebanych, kilka już skończonych. Ale nareszcie udało mi się zrobić porządne zdjęcia gotowego mostu. Sam projekt jest już dawno oddany do Muzeum. Jak tylko będę w nim gościł to zrobię zdjęcie przedstawiające jak się komponuje a teraz zapraszam do oglądania!
 11. Jeśli ktoś będzie zamawiać z zagranicy to mógłbym się podczepić pod wysyłkę?
 12. Mam miłe wspomnienia z tym samym modelem (barwy LOT-u). Wierzę, że bardzo dużo z niego wyciągniesz W razie problemów z kalkami mam kompletny zestaw więc mogę podesłać
 13. Mam w domu i już dawno przeczytana ta ostatnia książka. Również polecam każdemu najpierw książkę przeczytać a później film, tylko i wyłącznie w tej kolejności.
 14. Dorastałem w Darłowie, zresztą piotrkur wie o tym bo to też Jego miejscowość
 15. Marzył mi się projekt Dory 1:35 ale po zobaczeniu Twojej pracy oraz ilości błędów będę chyba musiał zrezygnować z tegto pomysłu lub zakupić w skali 1:72. Może tam będzie mniej błędów.
 16. Będę obserwował bo też mam w planach go kupić i wykonam. Zresztą postanowiłem, że z cywilnych to ograniczam się tylko do klasyków amerykańskich
 17. Szukam osoby z Trójmiasta, która nie ma transportu i chciałaby się zabrać ze mną (jadę samochodem) do Gniezna.
 18. Pytanie do organizatorów, czy modele z zapałek tez są mile widziane? Jeśli tak to w jakiej kategorii można zarejestrować?
 19. A ja maluje aerografem farby Vallejo Model Color (oraz Model Air). Do tych pierwszych dodaję "wody" 40% by była gęstość mleka i nie narzekam.
 20. Udało mi się odzyskać laptopa to wrzucam kolejny wspomniany reportaż, tym razem z regionalnej Panoramy
 21. Dziękuję za zainteresowanie! Jakiś czas temu również pojawił się krótki reportaż o moich modelach w Teleexpressie Extra. A dzisiaj się dowiedziałem, że kolejny reportaż, trochę dłuższy pojawił się w dwóch wydaniach Panoramy na kanale TVP Gdańsk. Niebawem wrzucę filmik z dzisiejszego (poniedziałkowego) materiału.
 22. Zapraszam do obejrzenia oraz przeczytania artykułu, w którym opowiadam o swoich modelach dla internetowej telewizji trojmiasto.pl http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Modele-samolotow-pasazerskich-Piotra-n114057.html
 23. To jest niemożliwe co Ty tutaj wyprawiasz...na pewno te fotki kradniesz z innego forum i sobie przypisujesz :P Szok z każdą kolejną nową aktualizacją postępu prac, brak słów...
 24. Czas na odkopanie warsztatu z przed prawie dwóch lat... Kilka diod już zamontowanych, skrzydło jedno skończone. Po sklejeniu obu połówek jeden z silników przestał działać... Postanowiłem rozkleić skrzydła (z ryzykiem że się połamią), okazało się że jeden kabelek się odlutował. Wszystko już sprawne i zamontowane z powrotem. Czas na drugie skrzydło oraz sklejenie kadłuba. Każdy kolor przewodu jest dopasowany do rodzaju oświetlenia, by się nie pogubić. Poniżej kilka fotek obecnego stanu prac.
 25. Ten w Inowrocławiu akurat jest mojego autorstwa. Wiem że wykonaniem nie powala ale to była taka odskocznia dla samego siebie ;) A warsztacik nadal podglądam z zaciekawieniem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.