Skocz do zawartości

HONDA CIVIC EK9 1:24 FUJIMI


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W domowym zaciszu skleiłem ostatnio Hondę Civic EK9 + metal stickery. Modelik prosto z pudła , poprawiłem tylko fotele bo nie miały plecków Ogólnie zestaw oceniam na plus , wszystko pasowało do siebie z wyjątkiem płyty podwozia która jest trochę za krótka w stosunku do kasty. Opony posiadały trudny do usunięcia szew . Auto malowane farbami Gunze H,C oraz Tamiya . Wykończenie to lakier półmatowy Microscale, pewnie nie każdemu spodoba się taki styl , następne auto będzie już w połysku Ciągle mam problem z utrzymaniem czystości podczas malowania ale staram się. Przybrudziłem trochę podwozie tuszami Tamiya i zrobiłem w całkiem przypadkowych miejscach przegrzania ( tak na próbę) Bałem się maskowania szyb i uszczelek ale cienkie paski taśmy i dałem radę ( 2h maskowania , 10 minut malowania). Podczas fotografowania przypomniało mi się o końcówce wydechu która jeszcze schnie i będzie założona.

Zdjęcia z bliska pokazują wszystkie niedoskonałości.

Dziękuję za uwagi i oceny auta . Model polecam każdemu , bo nie sprawia większych problemów .

CMHmW4X.jpg

 

PnYvGFH.jpg

 

CQf8q3d.jpg

 

XcidLRc.jpg

 

gVWqD4f.jpg

 

yGLJrwG.jpg

 

rdZuTJY.jpg

 

avobMXY.jpg

 

pUXphrP.jpg

 

DzvWo2p.jpg

 

Pozdrawiam bahamut24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten używałem , rozcieńczałem wodą z kranu: 70% lakieru 30% wody i jest ok . Na początku dałem 50/50 ale kicha wychodziła . Dobrze się trzyma i jest twarde . Przecierałem ścierką z mikrofibry ,lekko wilgotną i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za mile slowa i cieszy ze auto podoba sie. Co do grafiki byly 3 podejscia najpierw jak oryginal bialo czerwona ,jednak po 2 probach i ograniczonej ilosci zielonej farby zdecydowalem ze 3 podejscie bedzie zielono czarne i zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy, które chyba można jeszcze poprawić, to spoiler jest krzywo przyklejony...

 

Dolny czy gorny? Debondera bym musial kupic bo na CA kleilem

 

Dolny, zobacz na fotce tyłu... Jak masz lakier zniszczyć, to lepiej zostaw.... Nie wiem ile tam tego "wylałeś"....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kurcze dopiero teraz spotkałem ten temat. Model spoko, tylko mnie jako wielkiego fana Hondy i jej posiadacza, razi kilka spraw:

-to EK9 to polift, a lampy tylne zrobiłeś mu od przedlifta

-listwy i lustra czarne, a w EK9 szły w kolorze

-do wnętrza nie było kubełków w zestawie? ogólnie w EK9 było czerwone wnętrze, czyli fotele, materiałowa część boczków i dywan

-brak czerwonego tła pod znaczkami Hondy

-no i gdzie końcówka wydechu?

Nie robię tych uwag złośliwie czy coś, tylko tak po prostu chciałem zwrócić uwagę na małe błędy I kolorek pasuje do EK9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dopiero teraz spotkałem ten temat. Model spoko, tylko mnie jako wielkiego fana Hondy i jej posiadacza, razi kilka spraw:

-to EK9 to polift, a lampy tylne zrobiłeś mu od przedlifta

-listwy i lustra czarne, a w EK9 szły w kolorze

-do wnętrza nie było kubełków w zestawie? ogólnie w EK9 było czerwone wnętrze, czyli fotele, materiałowa część boczków i dywan

-brak czerwonego tła pod znaczkami Hondy

-no i gdzie końcówka wydechu?

Nie robię tych uwag złośliwie czy coś, tylko tak po prostu chciałem zwrócić uwagę na małe błędy I kolorek pasuje do EK9

Odpowiedzi:

- lampy były jedne w zestawie więc brak pola manewru

- wiem ,że te elementy były w kolorze jednak wyszukałem prawie identycznie pomalowany przez innego modelarza i mi sie podobał

- kubełki były ale te mi sie bardziej podobały

- mogłem przykleić stickery albo kalki z czerwonym tłem. Stickery lepsze a nie chciałem ryzykować malunku czerwoną farbą , gdyż cieżko by to wykonać

- końcówka wydechu jest a w ostatniej linijce opisu jest info czemu jej brak na fotach

Do cywili podchodzę na luzie , obecnie wszystko można zmienić w aucie od koloru, body po wnętrze i silnik . Zapragnę robić 1:1 to zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.