Skocz do zawartości

Ford Fiesta Rs Wrc Airfix.


misioptys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pora przypomniec o sobie, niestety ostatnio krucho z czasem i niestety proces tworczy tez zwolnil.

Jako ze mam slabosc do Forda postanowilem machnac sobie kolejna fieste.

Jest to model firmy Airfix w skali 1/32.

Podszedlem do niego z pewnym dystansem jako, ze nigdy nie bylem wielkim fanem Airfix-a, no ale Ford jest Ford.

Model robiony PzP,od poczatku z zalozeniem, ze jesli pojedzie na jakis konkurs to do kategorii nie modyfikowanej.

Kasta pomalowana czarnym matem z puchy na to lakier 2k z palety zero (zaj....ty lakier swoja droga, prawie nietrzeba polerowac), na to kalki bez pokrywania juz lakierem, zeby oddac efekt polmatowosci na prawdzwych samochodach.

Kalki to inna historia, historia przeciwienstw. Z jednej strony wydrukowane pieknie, cienkie, po prostu fajne.Ale przekombinowane jesli chodzi o te cienkie paski, jak czlowiek ulozy z jedne strony to z drugiej jakies male sie podwina i kupa. Generalnie widac to na lewym boku gdzie podczas walki z nimi troche sie pomarszczyly,oraz wokol przedniego grilla gdzie sie skubana podwinela.

Kola airfixa to tez jakas porazka,plastikowe opony odlane razem z felgami, przez co malowanie felg tez pozostawia troche do zyczenia.

Spasowanie ktorego chyba najbardziej sie balem nie robilo jakis wielkich prolemow, moze oprocz zlozenia kasty z podwoziem.

 

Ogolnie calkiem fajny modelik,na pewno lepszy od tworow airfixa z ktorymi mialem do tej pory do czynienia.

 

Zapraszam do galerii.

 

Najpierw parapetowka.

 

DSCF5318_zpsuw5bwtxs.jpg

 

DSCF5319_zps11jhou5c.jpg

 

DSCF5325_zpsjrf7nzox.jpg

 

DSCF5327_zps5ltlwdp8.jpg

 

DSCF5326_zpscgidif7j.jpg

 

DSCF5328_zpsjpxczlbi.jpg

 

DSCF5323_zpsmolugv78.jpg

 

DSCF5324_zpsdjgh5z3o.jpg

 

DSCF5320_zpsuz3ef1os.jpg

 

I plenerowe:

 

DSCF5329_zpstlhgnip1.jpg

 

DSCF5330_zpsqhyjjzx1.jpg

 

DSCF5332_zpsoxpqxwpw.jpg

 

DSCF5337_zpsgbgrbrxl.jpg

 

DSCF5338_zpsu6xsp4gz.jpg

 

DSCF5339_zps1oluihfz.jpg

 

DSCF5335_zpsyrbbdo6x.jpg

 

I na koniec dla porownania, zwiekszym bratem w skali 1/24

 

DSCF5341_zpspcudcecp.jpg

 

DSCF5340_zpsv0cvzrfa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie jestem miłośnikiem fordów, ani skali 1:32 to muszę przyznać, że w tym czarnym „kamuflażu” autko prezentuje się fantastycznie.

Teraz ten żółty wiekszy brat wygląda przy nim dosyć blado, a przecież też jest super.

Tak jak piszesz, cieńko wyszły felgi, ale sam mam z tym duże problemy i przy każdym modelu obiecuję sobie zrobienie porządnej obrotnicy do malowania takich elementów. (Jak na razie tylko obiecuję).

Innych braków nawet nie staram się zauważyć, bo model za bardzo mi się podoba.

Mój 7-letni wnuk powiedziałby "Ja Cie Abu Dhabi". Ostatnio z podwórka przyniósł hasło które powtarzał gdy coś mu się podobało, typowo polskie "Ja cie pierdzielę", więc mu wtłumaczyłem, że może kląć tylko po chińsku. A po chińsku pierdziele to jest Abu Dhabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.