Skocz do zawartości

Toyota Corolla Levin TE27 E20


jakub476

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pod wpływem galerii poniżej, i faktu że ostatnio poprawiłem zdjęcia postanowiłem, że wrzucę.

 

Skala: 1:24

Producent: Fujimi

Data ukończenia: 06-02-2014

Modyfikacje:

 

- Tamiya X6

- Nowe felgi Bilbo Racing (Aoshima)

- Nowe opony (Aoshima)

- Japońskie rejestracje (Grześ, Top Studio)

- Obniżone zawieszenie

- Przednia dokładka (Handmade, MSM Creation)

- Końcówka wydechu (Sakatsu)

- Hamulce (Aoshima)

 

DSCF7548_zpsjn43epfp.jpg

DSCF7552_zpsl68qkje1.jpg

DSCF7554_zpsjfeu3ajo.jpg

DSCF7557_zpseawfyncm.jpg

DSCF7561_zps5fwwigkr.jpg

DSCF7564_zpsqme9x1e3.jpg

DSCF7569_zpsuvqd85pc.jpg

DSCF7579_zpszdyxlyqe.jpg

DSCF7583_zpsftjvbqpb.jpg

DSCF7552_zpsl68qkje1.jpg

DSCF7562_zpsn0ludclc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie powinienem napisać, że model fajny i tyle

Jest jednak kilka rzeczy, nad którymi chyba powinieneś pomyśleć.

Rzuciły mi się w oczy takie szczegóły:

- brak podziału między kastą i nakładkami poszerzającymi (tam są śruby, więc to osobne elementy),

- chromy troszkę się różnią od naturalnych (jak dla mnie jest ich za dużo, ale to kwestia gustu),

- główne linie podziału ciut za ciemne,

- czy na X6 kładłeś jakiś clear ?

- ktoś zajumał logo z grill'a

 

Porównałem sobie Twoje dzieło z oryginałem:

 

four5.jpg

 

Japońce specjalnego wyczucia design'u nigdy nie mieli, ale to autko ma pazur

 

Wszystko co napisałem, to moje subiektywne uwagi i wcale nie musisz sie nimi przejmować. Jeżeli Tobie model się podoba właśnie taki - to o to chodzi i niech tak zostanie

 

P.S.

Nie kupuj końcówek wydechu np. Sakatsu. W sklepach elektronicznych są różne końcówki do zagniatania na kablach. Różne średnice i długości, po 5-10 gr za sztukę . Z nich zrobisz podobne wydechy (a może nawet lepsze). W dobrych pasmanteriach można dostać rurki do wyrobu biżuterii. Pięknie chromowane. Różne średnice, długości i kształty. Też dobre, ale ciut droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na medal ! A napisalbys kolego jak zrobiles eksploatacje podwozia ?

 

Metoda suchego pędzla i "okurzone" czarnym z aerografu.

 

- brak podziału między kastą i nakładkami poszerzającymi (tam są śruby, więc to osobne elementy),

Tak... To chyba jedyna rzecz która dziś mnie razi... Chociaż na niektórych zdjęciach oryginału wyglądają też dość jednolicie.

 

- chromy troszkę się różnią od naturalnych (jak dla mnie jest ich za dużo, ale to kwestia gustu),

Masz na myśli te wokół lamp z przodu i z tyłu i lusterka? Na zdjęciu, które wstawiłeś są ciemne, ale chyba nawet częściej były takie:

 

6311770478_9b65d9da15_o_zpshzzufcu4.jpg

 

- czy na X6 kładłeś jakiś clear ?

 

Tak, tutaj chyba Troton, możliwe że Motip.

 

Nie kupuj końcówek wydechu np. Sakatsu. W sklepach elektronicznych są różne końcówki do zagniatania na kablach. Różne średnice i długości, po 5-10 gr za sztukę . Z nich zrobisz podobne wydechy (a może nawet lepsze). W dobrych pasmanteriach można dostać rurki do wyrobu biżuterii. Pięknie chromowane. Różne średnice, długości i kształty. Też dobre, ale ciut droższe.

Raz kupiłem, pewnie wyszły z 3zł na wyprzedaży za czasów Jenów po 1,90. ;)

 

Dzięki za wyczerpującą opinie!

Takie właśnie się przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.