Skocz do zawartości

IVECO Stralis Hi-Way Euro6 6x2/4


EuroTrakker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam Wam mój najnowszy model, czyli IVECO Stralis Hi-Way w wersji Euro6 w układzie osiowym 6x2/4, tzw. pusher.

 

Bazą do budowy był model ITALERI nr 3899, IVECO Stralis Hi-Way Euro5.

Zbudowałem od podstaw drugą, kierowaną oś, katalizator Hi-SCR, skrzynię akumulatorów oraz dodatkowy zbiornik paliwa na tylnym zwisie, co jest charakterystyczne dla wersji Euro6.

Za kabiną umieściłem szafę narzędziową, gdyż ciągnik ten będzie jeździł na ponadgabarytach (budowa naczepy wkrótce).

 

Myślę, że przypadnie Wam do gustu ;-)

 

_8262910a.jpg

 

_8262915a.jpg

 

_8262922a.jpg

 

_8262925a.jpg

 

_8262931a.jpg

 

_8262934a.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie, kolor moim zdaniem ciekawy. Nawet nie wiedziałem że iveco wprowadziło takie zbiorniki . Nie podoba mi się tylko szafa narzędziowa, wygląda strasznie zabawkowo , może jakbyś zrobił ją ze stali ryflowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna żaba

Mam pytanko, masz może jakieś zdjęcia jak wygląda skrzynka akumulatorów? Może źle szukam ale oprócz rysunków z katalogu Iveco nie mogę za bardzo znaleźć żadnych szczegółowych zdjęć tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, po kolei... ;-)

 

Zielony, bo bardzo podoba mi się firma Bring ze skandynawii :-) Poprostu ;-)

Szafa narzędziowa wzorowana na kilku egzemplarzach wykonanych w rzeczywistości (np. Scania R Streamline z firmy Westdijk Transport).

Brak czarnych wstawek, efekt zamierzony :-) Czarny zastąpić białym bądź zielonym, również wzorowany na niektórych samochodach spod bandery Bring.

Z czego zbudowałem? Tak samo jak przy budowie FAUN-a od podstaw, tak tez tu zastosowałem płyty HIPS (polistyren) o różnej grubości (0,25mm, 0,5mm oraz 1mm), bardzo wdzięczny materiał, nadkola nad drugą osią, cała druga oś wraz z zawieszeniem, przedłużenie ramy, szafa narzędziowa, dodatkowy zbiornik paliwa, skrzynia akumulatorów, katalizator, to wszystko zbudowałem właśnie z HIPS-u.

Apropos skrzynki akumulatorów, w tej chwili nie mam jak dodać fotki, ale będąc w 2015 roku na MasterTruck-u w Opolu obfotografowałem sobie właśnie Hi-Waya Euro6 ale LowDecka w celu dokumentacji zdjęciowej do budowy tego właśnie modelu. Jak by ktoś mi polecił jakiś serwer (darmowy) na fotki to bym mógł co nie co jeszcze powrzucać :-)

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIPS (polistyren) jest w obróbce podobny do plastiku w modelach, używam dokładnie tych samych narzędzi i kleju :-)

Nadkola powstały poprzez nawinięcie na wycięte boki (przy użyciu skalpela cyrklowego OLFA) paska HIPSu grubości 0,25mm.

Nie formowałem go na ciepło więc nie wiem jak się zachowa...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.