Skocz do zawartości

PT 117 Revell 1:72


marian_anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ten modelik traktowałem jako odskocznie od lotnictwa. Użyłem też pierwszy raz aroegrafu i lakierów. Eksperymentowałem też trochę z korozją kadłuba, ale nie jestem zadowolony z efektu. Trzeba uczyć się dalej. Proszę o oceny i uwagi na przyszłość.

8c33464a355ae730m.jpg

1dd807348ba22f30m.jpg

d4cb79d3b362cfc4m.jpg

2a82f7ae7c38d47em.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnia fotka przedstawia rdzę zamalowana farbą jeżeli tak to uważam że wyglada to jakbyś rozsmarował szpachelką szpachlę na kadłubie i to zamalował. Według mnie stanowczo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację... to miała być zamalowana rdza i jest to szpachla. Wiem, że wygląda to nieciekawie, następnym razem spróbuje z proszkiem (np. kawa rozpuszczalna). Trzeba próbować. Może macie jakieś pomysły na rdzę i pęknięcia na kadłubie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejnego okretowca Z ta rdza to fakt przesadziles. Nie radze kombinowac z jakas kawa czy czyms podobnym. Nie ta skala aby aby to az tak uwidaczniac. Jesli juz sie uparles aby ja pokazac to proponuje zrobic to tylko przy pomocy farby i to bardzo delikatnie. Okrety moze i byly w tym czasie bardzo wymeczone ale na tak wielkie powierzchnie rdzy to chyba nie mogli sobie pozwolic chyba, ze stacjonowali na jakiejs wyspie pare lat i to bez zaopatrzenia w co watpie Reszta miodzio i fotki tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Okrętowcem to ja w pełni nie jestem. Bawie się różnymi gatunkami. Obecnie męcze Spitfire Vb w 1:24 a w kolejce czeka H.M.S. Bounty. Choć marzy mi się jakiś pancernik z II WŚ w 1:350... ale nie posiadam jeszcze tyle umiejętności. Potrafię wykonać model, który wygląda jak nówka, ale piękne modele to dla mnie wyeksploatowane i właśnie ze śladami eksploatacji mam jeszcze problemy. Coś jednak czuje, że za rok (czyli jak ukończe studia) to dostanę w prezencie jakąś trzysta-pięćdziesiątke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Czy ostatnia fotka przedstawia rdzę zamalowana farbą :?: jeżeli tak to uważam że wyglada to jakbyś rozsmarował szpachelką szpachlę na kadłubie i to zamalował. Według mnie stanowczo za dużo.

 

Oj! Panowie...

kadłub i dużo innych elementów były pochodzenia stolarniowego... rdza? spod podkładu i kamuflażu na takim kadłubie wyłazi mahoń czy jakie inne egzotyczne drewno o kolorze nieznanym w Europie (?może by dawać podkład podobny kolorem do minii? firebronze?)

na youtube, jeśli wklepiecie PT 109 zobaczycie mistrzostwo świata w sześciu odcinkach jak z tak cienkiego modeliku wystrugać COŚ naprawdę super.

Angielskie MTB też były klasy wooden wander jak DH Mosquito...

Jak nie ma aluminium, to i brzoza na aklejki dobra (hihihihi)

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.