Jump to content

anabis

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Interests
  statki/okręty_1/72; RC konwersje
 1. czy wszystkie śruby w jedną stronę podobno przy trzech musi być prawo-lewo? chce użyć oryginalnych plastykowych na wale 2mm w miedzianej rurce ale co z kawitacją i tym kierunkiem obrotów... czy ktoś nad tym pracował? z innej beczki do innego modelu: a jak nadaje się (duże) serwo do napędu łódki 1:72 ca 500mm jako obciążenie na drugi kanał? czy przy pracy przez kilka minut nie spali się scalak w płytce? mam kiepskie doświadczenia związane z czekaniem aż wiatr popchnie do brzegu bezcenny model albo pływanie w wodzie trochę cieplejszej od lodu luzem żeby ratować model przed dryfem na bezkresne wody morskie...
 2. a kto robił full-hull z nadzieniem dwukanałowym?
 3. a co to ma do modeli?! a w Tolkmicku mają poduszkowiec, we Fromborku stoi fajny patrolowiec coast guardu --- i co z tego?! modele !!! zdjęcia z imprez!!! a nie impresje z wydarzeń okołomodelarskich. tak przynajmniej widzę TO forum. a we Fromborku czasem się dzieje:
 4. no to dodam cos do tego: nadzienie wazy ca 150g [serwo 8g; odbiornik ca 10g; accus po 35g; ale calosc mimo balsowego stelaza swoje wazy] poklad drugie tyle... wiec zanuza sie troche za duzo; moze to zaloganty?
 5. zobacz jak jeden gostek wystrugal wode z silikonu na yutubie; poszukaj tutorial PT 109 - malina!
 6. pychotka !o) ale... gdzie nadzienie? miało być o RC walczę z ELCO i każda koncepcja jest w tej chwili pożądana do przemyślenia. Schnellboot jest co prawda większy i kształt kadłuba inaczej rozkłada wyporność, ale ciekawość drogi dojścia innych modelarzy zawsze pożytecznie wpływa na skutki mojej pracy. pozdrawiam serdecznie anabis
 7. szykuję się na ten model, już czeka na szafie, ale na razie kolekcjonuję nadzienie. pochylnia na pewno nie ułatwia umieszczenia napędu sterów i wałów śrub. Szkoda że na youtubie pokazane są tylko rejsy gotowców bez negliżowania kuchni. myślę jednak, że po Arkonie (pokazałem ją kiedyś w modelarstwo.org.pl, która tylko miała "całą na przód" teraz już powalczę ambitniej; pozdrawiam miłośników SAR i modeli jego floty anabis PS dziób w Arkonie (5 lat temu) był tak samo skaszaniony jak ten na zdjątku!
 8. chcialbym uslyszec wasze propozycje co do tematow tych wlasnie projektow dotyczacych tego dzialu. Jak juz to zrobimy to ustalimy jeszcze terminy na wykonanie oraz glosowania... pomysł jest następujący: zatytułowałem go "co pływało po Zalewie Wiślanym? a zatem szukajta a znajdzieta... myślałem o źródłach takich jak Muzeum Morskie oddz w Tczewie (Muzeum Wisły) i w Kątach Rybackich (Muzeum Zalewu Wiślanego) a także [ja już próbowałem... bezskutecznie] poszukać inspiracji u byłych producentów jednostek pływających ze stoczni w Elblągu. No coż Schihau Werke podobno w swojej aktualnej siedzibie w Wilhelmshafen nic z archiwów od 1870 roku nie ma(?) a działo sie na rzece Elbląg niemało ot choćby wdzięczny torpedowiec klasy Elbing... no i oczywiście dużo wcześniej: jak kto pamięta: łódź św.ojciecha, Smok korsarza Martena z powieści J.Meissnera... no i kogga elbląska ładnie wystrugana ostatnio przez Revell'a... a także barkasy, których już nie ma nawet bez unijnych dyrektyw żeby niszczyć to, co na siebie nie zarobi! a póki co, pozdrawiam wszystkich!
 9. Oj! Panowie... kadłub i dużo innych elementów były pochodzenia stolarniowego... rdza? spod podkładu i kamuflażu na takim kadłubie wyłazi mahoń czy jakie inne egzotyczne drewno o kolorze nieznanym w Europie (?może by dawać podkład podobny kolorem do minii? firebronze?) na youtube, jeśli wklepiecie PT 109 zobaczycie mistrzostwo świata w sześciu odcinkach jak z tak cienkiego modeliku wystrugać COŚ naprawdę super. Angielskie MTB też były klasy wooden wander jak DH Mosquito... Jak nie ma aluminium, to i brzoza na aklejki dobra (hihihihi)
 10. I dodaj felgi najlepiej 19' i jakiś fajny wydech.. no tak, ale u nas w Afganistanie wszystkie wózki turystyczne tak mają... co najwyżej to malowanie... na różowo? może spróbuje [list][code][u]nb do moderatora:[/u] [/list][/code] przerzuć, łaskawco, do militarnych i po kłopocie z czystością rasową w obejściu
 11. halftrack z dioramką to trochę przypadkowy zakup, ale zabawa jak zwykle z każdym modelikiem od starego producenta to sama frajda produkt jest jak zawsze dobrej jakości, choć śmiesznie wyglądają usunięte ślady po pierwotnych oznakowaniach producenckich i kraju pochodzenia... już nie "Made in England"! ale numerek PK po Matchboxie został. jadyne dodatki to szyba kierowcy do podniesionej osłony pancernej i zrolowane plandeki z papierowego ręcznika. wózek ma być częścią większej całości i dlatego zabrudzanie zostaje dla stacji końcowej: nie wiem, jaką pogodę o otoczenie zafunduje sobie "ostateczny odbiorca" w swojej dioramie. dlatego i gąsienice nie tkane żadnym zafarbem i koła czyste.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.