Skocz do zawartości

IJN Yamashiro (Aoshima, 1:700)


Sebaar

Rekomendowane odpowiedzi

Okręt ten należący do typu Fuso, znany jest przede wszystkim ze swojej szarży w cieśninie Surigao na amerykańskie pancerniki. Zaprezentowany tu model pokazuje okręt według stanu 1942 r., gdy brał udział wraz z 2 Dywizjonem Pancerników w operacji MI (inwazji na Midway). Działka 25 mm jedynie tymczasowo wykorzystałem te z zestawu, ponieważ czas oczekiwania na fototrawione się się bardzo przedłużył.

 

DSCF2118.jpg

 

DSCF2132-1.jpg

th_DSCF2083.jpg

th_DSCF2087.jpg

th_DSCF2092.jpg

th_DSCF2108.jpg

th_DSCF2109.jpg

th_DSCF2110.jpg

th_DSCF2112.jpg

th_DSCF2113.jpg

th_DSCF2114.jpg

th_DSCF2124.jpg

th_DSCF2127.jpg

th_DSCF2132.jpg

th_DSCF2140.jpg

 

Zainteresowanych in-boxem zapraszam tu:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=12506

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odmówiłem sobie przyjemności poklikania w miniaturki*

 

mimo, że to skala 1:700 to z Yamashiro jest kawał modelu i w dodatku z blaszkami i olinowaniem,

podoba mi się i to nie tylko sylwetka modelu (o czym już pisałem wcześniej) ale i wykonanie modelu, widać postęp w używaniu blaszek i wykonaniu olinowania

za to wciąż nie przemawiają do mnie zacieki na burtach (może spróbujesz z olejami artystycznymi?)

 

jak się malowało te malutkie figurki?

 

Jędrek

*ps. jak wykasujesz z linka miniaturki tekst ?action=view&current= to otwiera się od razu obrazek (sam robię to hurtowo za pomocą Worda i opcji zamień podając ten tekst a do zamiany pozostawiając puste pole)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

jak się malowało te malutkie figurki?

 

To pytanie proszę skierować do firmy Eduard .

 

 

nie moja skala, ale robi wrażenie... tylko, czy mi się zdaje, czy wątku w warsztacie nie było ?

W dziele warsztatowym była relacja z budowy Fuso autorstwa deptaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie prezentuje się to "maleństwo" Przyczepiłbym się jedynie do nienawierconych luf artylerii głównej (łatwe do poprawienia) i nieco za grubych masztów na dziobie i rufie (już chyba nie do ruszenia bez ingerencji w olinowanie). Może jeszcze mógłbyś zaczernić (albo "ciemnozaszarzyć") okienka na nadbudówce - nadałoby to jej nieco trójwymiarowości. Ale i tak całość prezentuje się bardzo okazale

 

ps. już chyba wiem jaki będzie mój następny okręt. Jak tylko znajdę czas na skończenie zaczętego jakiś czas temu Jintsu wygrzebię z szafy właśnie Yamashiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

jak pisałem wcześniej bardzo mi się podoba. Bardzo dokładny i czysty "maluszek". Podziwiam też olinowanie - jak je zrobiłeś ?

...

fartuchy jak dla mnie trochę zbyt beżowe, ale rozumiem, że takie mają być ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie raz jeszcze zerknąć na ten model, zwłaszcza, że zdjęcia są lepszej jakości niż poprzednio

Nawiercałeś lufy? Bo ze zdjęć nie mogę tego wywnioskować - tzn. na dwóch widać, że tak, ale nie jestem pewny czy rzeczywiście, czy też to tylko cienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich na forum.

Model piękny, robi wrażenie, tym bardziej z uwagi na skalę. Czy w modelu były zawarte te materiałowe osłony do dział (maty tak?), czy w modelach Fujimi, Hasegawy i Tamiyi w tej skali są również dodawane? Albo są z zestawu waloryzacyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.