Skocz do zawartości

ORP Orzeł (Niko, 1:700)


Sebaar

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem coś podwodnego i patriotycznego, czyli ORP Orzeł. Jest to model żywiczny, pochodzący z firmy Niko Model. Pudełeczko zawierało oprócz kadłuba i kiosku zaledwie kilka części +blaszka.

Recka:

http://steelnavy.com/NikoOrzel.htm

 

th_DSCF2412.jpgth_DSCF2418.jpgth_DSCF2427.jpg

th_DSCF2444.jpgth_DSCF2439.jpgth_DSCF2440.jpg

th_DSCF2449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś problemów z kadłubem , bo w moim przypadku był strasznie wygięty [ banan ].

 

Podobno to częsty problem w modelach żywicznych, a ciepła (czy gorąca ?) woda powinna pomóc naprostować. Raczej aż tak źle nie było, pomijając spore nadlewki. Ale taki urok chyba modeli żywicznych. Jak zauważył słusznie kolega Okonek, z prawej burtu jest jakby więc kadłuba w okolicach kiosku.

 

A wołają za niego 42 zł, prawie tyle co za np. I-58 z Tamiyi czy I-400 z Aoshimy w tej samej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, że to prawdziwe "maleństwo", to nieźle Ci to wyszło. Co prawda zestaw kolorów do mnie jakoś nie przemawia, ale widocznie tak ma być (w sensie zestaw). Gratulejszyns

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego nikt nie chce robić z Mirage.

Szukałem i nie znalazłem fotek , galerii wykonanego modelu Orła w 400setce tego polskiego producenta.

A co do modelu to wyszło całkiem ok jak na tą skale.Wiem ze to ciężka walka z lupą i pencetą.Doceniam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego nikt nie chce robić z Mirage.

Szukałem i nie znalazłem fotek , galerii wykonanego modelu Orła w 400setce tego polskiego producenta.

No właśnie!

Nawet jesli te modele maja jakieś braki, to ich wykonanie nie jest chyba takie tragiczne. Sam bawię się (dosłownie) sklejając Mirage 1:400 ale tylko z okresu okretow II Rzeczpospolitej i z czasów wojny. Reklamowanie naszych okretów na forach może zaowocowaloby modelami w innych firmach z naszą banderką na maszcie (oczywiscie w skali 1;400? A może i Mirage obudziloby sie z letargu pokazując inne polskie okrety. Marzy mi sie w tej skali Orkan Piorun Wilk Jastrząb i tyle innych... Oczywiscie ja je raczej kleje siermieżnie ale z przyjemnoscia popatrzyłbym na robote fachowców. Może sam nawet swoje ulepioki pokażę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.