Skocz do zawartości

Moje modele z przed ćwierćwiecza


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu przeglądałem pudła ze zdjeciami i natrafiłem na kilka fotek moich modeli, które wykonałem około 20 do 30 lat temu. Pierwsze trzy modele to plastiki, reszta wykonana z drewna przeważnie na podstawie PM.

Zastanawiałem się czy wogóle pokazać te modele bo fotki są nie za ciekawe, ale co tam, jak uznacie że nie nadają się do galerii to poprostu usunę temat.

Pierwszy model to Galion w skali 1:200, ostatni to kliper herbaciany "Cutty Sarc" w 1:100, reszte nie pamiętam chociaż ten żaglowiec na regale to chyba w budowie "Priedestancja" w 1:50:

 

004cfc4e0bc242b5.jpg

254f1d890e167299.jpg

ef678c793dc2c4a1.jpg

14cb40891dfee89e.jpg

5aca4d204e8592eb.jpg

c8a9f1cd2ffc1e14.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie usuwać postu! w żadnym przypadku!

modeliki i zdjęcia fajne

dotrwało coś do naszych czasów by zrobić więcej fotek?

 

pozdrawiam, Jędrek

ps. zawsze mi się marzyło zrobienie żaglowca... najdalej doszedłem do szkieletu z pokładem zrobionym z fornirowych deseczek...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotrwało coś do naszych czasów by zrobić więcej fotek?

 

Niestety nic nie zostało, samoloty rozdałem dzieciakom na podwórku a żaglowce posprzedawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys taki jacht, jak ten na trzecim zdjeciu...Jak bym gdzies dobrze poszukal w piwnicy u rodzicow, to moze bym go znalazl... Nigdy go nie skleilem, ale jak gdzies tu niedawno czytalem jakis watek o jachcie RC, to sobie wtedy pomyslalem, ze jakbym dorwal ten radziecki model, to by go mozna RC zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys taki jacht, jak ten na trzecim zdjeciu...Jak bym gdzies dobrze poszukal w piwnicy u rodzicow, to moze bym go znalazl... Nigdy go nie skleilem, ale jak gdzies tu niedawno czytalem jakis watek o jachcie RC, to sobie wtedy pomyslalem, ze jakbym dorwal ten radziecki model, to by go mozna RC zrobic...

Ten jacht jest przystosowany do RC, o ile dobrze pamiętam to miał nawet silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe pamietam "Druha" dostałm takiego na 1 komunię ale sądząc po wieku dzieci na trzeiej fotce, to zdjęcia musiałem robić mniej wiecej w 85r. a wtedy miałem już "Zenith'a TTL"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jacht jest przystosowany do RC, o ile dobrze pamiętam to miał nawet silnik.

Oj chyba raczej nie jest... Fakt, silnik tam byl, ale nic wiecej... Przede wszystkim kwestia takielunku bylaby problematyczna, poniewaz ten plastikowy maszt i bom raczej nie nadaja do plywania (chociaz moze na upartego, jakby maszt dobrze napiac wantami i sztagami, moze by wytrzymal...). Druga sprawa, to te wszystkie plastikowe okucia, kabestany itd, trzeba byloby wymienic na jakis solidniejsze i przystosowane do wspolpracy z aparatura. Przypuszczam, ze tak naprawde, to daloby sie tylko wykorzystac kadlub z kilem i pokladem i zagle... Kurcze musze go kiedys poszukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Majek masz rację, nigdy nie bawiłem sie na poważne w RC, więc na tyle nie znam się aby na 100 % stwierdzić czy jacht nadaje sie czy nie. Natomiast pamiętam, ż w zestawie było z "kilogram" śrutu ołowianego do wyważenia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.