Skocz do zawartości

Mekong rider czyli PBR 1/35 Tamiya


Hafes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Po raz kolejny udało mi się coś skończyć.

Model PBR-a firmy Tamiya zrobiony prosto z pudła z kilkoma własnymi dodatkami.

Malowany akrylami Gunze, usyfiony pigmentami CMK.

Trochę przesadziłem z pigmentami, bo wzięły górę moje przyzwyczajenia z klejenia pancerki. Ale porównując ze zdjęciami oryginalnych jednostek nie jest nawet tak źle. Załóżmy że przewoził kilku "gruntów" po ewakuacji z bagnistego "extraction point" i trochę chłopaki nabrudzili.

Generalnie model składał się bardzo przyjemnie jak to Tamiya. Sama konstrukcja jest bardzo prosta jak oryginał. Większa część łodzi zrobiona była w oryginale z tworzyw sztucznych rdzy praktycznie nie ma w modelu. Obicia są natomiast w dużej ilości na aluminiowej listwie wokół kadłuba i barierce na rufie. Te elementy w oryginale były mocno zużyte jak wynika z dostępnych zdjęć.

Efekt oceńcie sami

th_14.jpg th_13-2.jpg th_12-3.jpg th_11-3.jpg th_10-4.jpg th_8-7.jpg th_7-7.jpg th_6-7.jpg th_3-10.jpg th_4-9.jpg th_5-9.jpg th_1-10.jpg th_2-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Łódka wygląda świetnie i bez wątpienia oddaje klimat NAM ERA.

Bardzo podoba mi się wykończeniówka no i przede wszystkim detale, no może poza trzema szczegółami:

 

1. Edit: przepraszam pomyłka. To nie M4 tylko XM177. Jest ok

2. Flaga wygląda strasznie sterylnie jakby była nówką zrobioną z plastikowej folii. No chyba, że taką właśnie ma odgrywać, bo takie również się pojawiały, ale moim zdaniem na takiej weterance powinna pływać flaga (bandera), która również widziała już walki. Byłoby to całkiem fajne dopełnienie;

3. Przydałoby się nieco odrapać uzbrojenie pokładowe z oksydy przynajmniej na krawędziach.

 

Reszta jest extra. Oby tak dalej !!!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:P

 

Co do karabinku, to chyba nie M4 a XM177/CAR-15, także wszystko OK. No i wykonanie wg mnie bardzo ładne, tylko dorobic troszke obic na kanistrach/magazynkach i będzie dobrze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie takim pływali chłopaki w Czasie Apokalipsy?

Podoba mi się, fajnie wyglądają te dodatki jak pacyfka, plakaty, "eat this!", cała masa bambetli na pokładzie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Poprawiłem wszystko o czym pisaliście i jestem nawet zadowolony z efektu. Zaczynam się nawet zastanawiać czy nie nabyć jeszcze jednego i zrobić na jakiejś dioramce w dwubarwnym łaciatym kamuflażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wszystko super, fajnie, ładnie, "czysto" :P bez żadnych niedociągnięć, tylko jedna uwaga :P Malboro rozumiem, butelkę po bourbonie też ale magazyn life z Georgem Bushem na okładce w czasie wojny w Wietnamie to skąd się wziął ?:P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.